MONTIGNAC (177)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Buna dimineata fetelor.

Doctorul inca n-a sunat, dar stau cu telefonul in mana toata ziua. Sora-mea ma suna in secunda 2 mi-a promis, dupa ce-o suna. O intreb din ora in ora cum se simte, insa se simte foarte bine. La insulinom sunt tipice stari de bine urmate de crize. Inafara crizelor totul pare bine si frumos.
Oricum, mananca enorm surioara mea si deja a ajuns la aproape 50 kg, ceea ce-i foarte bine. O sa aiba de unde da jos dupa operatie.
Ieri am mancat toata ziua. Conform, dar toata ziua. Am avut un acces de foame cumplita, asa ca acul cantarului arata azi 67.8, adica vreo 400 gr mai mult decat ieri. Asta e, trebuie sa ma abtin cumva. Aseara am iesit la un restaurant grecesc si-am comandat doar creveti mari cu salata, dar am ajutat pe toata lumea sa termine . Insa totul conform.

gena: lipsa de zahar nu provoaca migrene. Asta e ce are sora mea, un surplus de insulina care-i scade zaharul din sange si simptomele sunt- tremuraturi, transpiratii reci, ameteli mari si asa ca o ceata pe creier care te impiedica sa gandesti clar. Daca persista durerile de cap fa-ti un jurnal in care scrii tot ce mananci. Eu aveam dureri de cap de la nuci. Nuci din gradina mea. Cum le mananc, cum ma apuca.
brindusik cunosc frustrarea asta. Dar si cand incepe cantarul s-o apuce in jos, nu se mai opreste.
Puisorul, multumesc mult pentru tinutul de pumni

Meniul de azi:
MD: o mana de migdale crude, nesarate
Pranz: scoici . Cantina de la firma noastra e o catastrofa, dar scoicile le prepara fantastic.
Cina: habar n-am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

deci avem capitol nou...(178)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput