MONTIGNAC (177)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Citat:
citat din mesajul lui gena12

Kalli, daca mazarea nu era din cutie, e bun meniul.


Era din cutie ... dar nu am combinat-o cu nimic

Citat:
citat din mesajul lui lorelei_19

Kalista - cum prepari tu orezul cu rosii? ca-mi imaginez ca-i tare bun.


Hi-hi, nu-i bun deloc, cel putin asa zic ceilalti, dar daca mie imi place... eu am un suc de rosii mai subtire, pus in sticle. Fierb orezul in sucul ala pana scade si apoi il pap ... e acru de te termina, dar dupa atata dulce face bine putin acru. Probabil ca daca sucul ar fi mai dulce ar iesi mult mai bun. De obicei pun si condimente, dar acum l-am mancat asa simplu.

andanii - eu mor de foame daca mananc doar legume seara (de carne nu ma ating). Dar voi incerca, stiu ca mie legumele imi priesc de minune, mai ales cele cu frunze verzi.

Citat:
citat din mesajul lui andanii
nepermisele rontaieli din fata tv ului ... eu zic din ceea ce fac eu


nu numai tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Kalli, legat de mazare sunt doua pareri: ca daca e in cutie o poti manca singura (ig 45), si sunt unii care sunt mai "puritani" si se tin de ce zice Monti in primele lui carti, "in faza 1 nimic mai mare de IG 35"
Da initial nu vazusem ca e singura, am citit pe fuga in tren , daca era singura atunci e ok.

Menul de azi:
Md: paine monti cu dulceata conforma si o cafea
G: o banana
P: o salata de rosii + alte legume+ telemea
G: (ma duc la zumba trebe energie)1 surimi, un babybel, un mar
C: o salata de ciuperci, tzatziki home-made si eventual niste surimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Andanii, am modificat culoarea in mesaj. In meniu, nu se mai poate, l-am mancat :) fuse si se duse...

Gena, ce e surimi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Brandusik, am 1.62 m si greutatea target e 60 kg.

Lorelei, nu intr-o zi, as fi vrut eu.Am inceput acum 2 sapt dar n-am respectat 100% la inceput, asa ca mi-e mai usor sa fie trecut din 1 oct, pt mine.

Sa stiti ca mi-ati facut pofta cu aspicul, poate fac si eu in weekend.
Azi
MD niste carnaciori uscati
P wasa+pate de curcan
G mar
P mancare de linte cu naut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

xandra bine ai venit printre noi

daena esti oficial listata

meniul meu azi:
Md: wasa cu pate
g: para si 2 lingurite de tiramisu (la naiba mi-o iesit asa de dulce ca ma satur imediat)
P: mazare(nu prea am avut cehf sa mananc si prinzul l-am luat la 5)
C: un fruct ceva...poate o banana

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Fetelor, stie cineva cum se gateste quinoa? ca am auzit ca e delicioasa... eu una nu am mancat niciodata.
Pentru maine nu mi-am pregatit nimic, dar imi face cu ochiul niste linte. Nu stiu de ce, dar in ultima vreme tot simt nevoia sa mananc leguminoase. Si am si un ananas care ma asteapta, cocotat pe frigider... ia te uita, nici nu m-am uitat sa vad daca in prima faza e permis ananasul , fug la tabel sa ma uit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

kalista o gatesti ca pe orez...numai ca poti pune si ulei, carne, peste langa

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Multumesc, brandusik!
O sa incerc maine... si asa voiam ceva nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata!

Va raspund pe fuga ca sunt in intarziere.

Xandra, bine ai venit

Kallista, eu quinoa o fierb simplu cu sare si o mananc alaturi de ciuperci pleurotus facute la wok cu sos de soia si usturoi Sa o speli bine inainte de gatit.

Reteta de lipie e in topicul asta http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/29029/Reteta-Montignac-Lipie/ . Am postat si detalii despre cum le fac eu.

M-ati innebunit cu raciturile, le comit in weekend pt saptamana viitoare.

In alta ordine de idei sunt foarte suparata pe cantar. Incepand de saptamana trecuta am tinut supercorect, fara abateri si nimic De luni am inceput si sportul, poate-poate se misca ceva.

Va pup si sa aveti o zi de milioane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Buna dimineata, fetelor, ce mai faceti?
Eu astept azi sau maine rezultatele din Lucerna de la medicul surorii mele si tremur toata. Sa dea Domnul sa nu fie de natura rea tumoarea!
Aseara am fost amandoua la o plimbare de 2 ore si e prima data cand a avut mai multa putere, am mers in ritm mai grabit, pe un deal mai inclinat si-am transpirat foc amandoua. Dar ieri era atat de pozitiva si a prins culoare in obraji. S-a ingrasat putin, de la 45 de kg a ajuns pe la 49 si-s tare bucuroasa. 45 kg avea dupa testul cu postul negru de 72 de ore, cand se golesc intestinele de tot.

Meniul de azi:
MD: prajitura cu mere monti
G: alune
P: nu stiu
C: nu stiu inca.

Kallista, am sa incerc si eu orezul, suna totusi tare bine.
daena: iti doresc sa ajungi greutatea dorita cat mai curand.
Puisorule, multumesc pt reteta de lipie.
Andanii, aku m-ai luminat si pe mine cu gustarile si alunele, multumesc frumos.
brindusik, nu-mi dai si mie te rog cartea electronica? iti dau cu mare placere adresa mea de email pe privat. Mi-e frica de spam-uri, de asta n-o pun aici.
O zi minunata fetelor!

Mergi la inceput