MONTIGNAC (177)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

kalista esti prietena de suferinta cu mine atunci...suplimentele cu Crom ajuta sa scapi de dorinta aceea acuta de dulce..celputin pana trece perioada de criza de o sapt fara dulce

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Ma bucur ca am cu cine suferi saptamana viitoare ... e tare plictisitor de una singura
Nu am luat niciodata suplimente cu Crom, la mine pragul din fericire este de fix trei zile. Daca trec de ele vie si nevatamata , dupa aceea merge mai usor.
Mie dulciurile imi fac un rau dublu... pentru ca am "ghinionul" sa fiu si un tip ayurvedic caruia ii sunt complet contraindicate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Bine ai venit Kallista

Lorelei, multa sanatate surorii tale. Ii tinem pumnii daca se opereaza

Meniu azi:
MD: dovlecei crocanti, telemea, ardei
G: prune
P: doua briose
C: un soi de mancare chinezeasca cu carne de vitel, muguri de bambus, ciuperci, morcov, varza, ceapa

In weekend vreau sa fac supa de pui cu fidea si tocanita de pui. Poate fac si o praji cu prune, sa vedem cum am chef. Pe saptamana viitoare inca nu stiu. Poate o musaca de vinete cu carne de curcan, curry de fasole si linte, spaghete integrale cu sos pesto( asta e de faza 2) si mai veniti si voi cu idei . A, si mai am am un rasol frumos de vitel deci poate fac duminica un osso bucco in functie de ce program avem( ca dureaza o jumate de zi).
O zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Dragele mele, va scriu putin pe fuga.
Gena, Andanii, brindusik, Cge, puisorul va multumesc mult de tot pentru gandurile frumoase legate de sora mea. Sunt tare tare suparata din cauza asta. Discutia finala o avem intr-o saptamana, pana atunci am luat-o la mine acasa. Are 45 Kg la 162 cm inaltime, o mana de om :-(
Incerc sa ma tin in continuare de regim, cu toate ca uneori mai calc putin pe-alaturi.
Meniul de ieri:
MD: paine wasa
G: Mere
Pranz: salata de couscous (asa-i ca-i interzisa? m-am uitat, are indicele marisor) si branza mozarella
Cina: piept de pui si salata.
Gustare mai tarziu: o mana de fistic

Azi:
MD: o mana de fistic (a ramas in masina de aseara) si cateva felii de wasa
P: o farfurie de salata
C: cred c-o sa fac dovlecei umpluti la cuptor.

In weekend inca nu stiu.
Duminica am fost invitati la ziua de nastere a unei prietene, banuiesc ca n-o sa ma duc, nu-mi las surioara singura, trimit numai restul familiei.

Va urez o zi frumoasa si un weekend minunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

lorelei ai PM de la mine

cat despre regim..cu perioada asta..crede-ma nici nu o sa ai nevoie de regim sa slabesti la cat esti de stresata

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va puppp ... io-s azi super aglomerata ... poate ajung mai tarziu pe la voi daca nu pe luni ... in we voi fi plecata la sat

Lorelei sunt cu gandul la voi va pupppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Si azi am fost la sport, am zis ca mor de febra musculara...nici nu am stiut ca am muschi la burta , nici sa tusesc nu pot.
Pai fetele, eu am o lista fff mare de deserturi conforme. Ce va trebuie un PL sau GP ca dau eu repede o reteta incercata si buna!
Kalli si eu 20 vreau acum! Vezi in semnatura cat am dat deja si in cat timp.

Meniul de azi:
Md: o wasa cu branza topita, un iaurt si o cafea
P: meniu japonez
G: ma rezum la salata de fructe, ca sa compensez pranzul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gena what the hack e meniul asta al tau japonez de-l tot pui cu alta culoare?sushi?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Pai am mai zis Brindu, ca e sushi, dar mananc si frigarui, sau cum s-or chema ele, cu carne de pui si vita. Ambele sunt permise, dar nu impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Deci, astazi la MD am fost . 2 chifle albe, proaspat coapte cu pateu de curcan.
P cateva bucatele de piept de pui cu sos de soia si usturoi
C nimic, parca nu mi-e asa bine.
Va pup pe toate si va doresc un weekend placut!

Mergi la inceput