Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Asa e ,maninc exagerat de putin.De cexemplu azi ,pina la 17 am mincat un iaurt .La ora 17 am mincat 3 ficatei ,o bucatica peste afumat si o 125 g brinza crema 0.1 grasimi.
Acum mi-e si frica sa incep altceva ca pun tot la loc ,asa cum am patit si asta vara.
Deocamdata rezist ,dar plec intr-o vacanta,cu all inclusiv pe 1 decembrie si pica fix la mijloc.
Eu pot sa ma abtin cu o conditie:sa nu existe tentatii.
Eu la restaurantele astea a la carte nu rezist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

M-a palit o boala de n-am mancat decat vreo 3 banane in 3 zile, rezultate abrupte, nu am cantar acasa, dar imi masor talia si am pierdut 5 cm. Mda, deci degeaba ma chinuiam cu sala, imi trebuia un virus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tilia

M-a palit o boala de n-am mancat decat vreo 3 banane in 3 zile, rezultate abrupte, nu am cantar acasa, dar imi masor talia si am pierdut 5 cm. Mda, deci degeaba ma chinuiam cu sala, imi trebuia un virus.

5 cm?Despre ce virus e vorba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

O raceala cumplita, cu febre, frisoane, amigdalite inflamate si o stare continua de voma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Mai fetelor, lasati bolile si apucati-va de sport!

Dulcetica, pt a putea creste nr caloriilor la normal (pt dieta) fara sa te ingrasi trebuie sa incepi sa mananci cate putin mai mult si sa faci sport. Citeste pe net despre calory upping (desi am vaga senzatie ca ti-am mai zis asta...)

Marina, sigur ca ma iau de tine, doar ma cunosti. Azi e zi de amidoane, ia zi ce mananci, ca te stiu eu pe tine ca esti de aia extremista...

R2: amidoane

MD: sharon (sunt delicioase in perioada asta), mar, strugure
P: tocana de cartofi (cartofi, ceapa, ardei, rosie) si muuuulta salata de varza alba si rosie, cu ceapa si seminte de floarea soarelui crude, potrivita cu sare, otet si ulei de floarea soarelui presat la rece
G: caju crud
C: paste de orez cu legume chinezesti la wok. Mancarea asta noi o facem si cu creveti facuti intr-un sos bestial cu lapte de cocos si condimente asiatice. Eu voi manca doar putintel sos cu aroma de creveti, ca nu se potriveste la ziua de amidoane.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,

eu din pacate ieri seara m.am lasat tentata si de un mic dulce. am reusit insa sa beau 3 ceaiuri de-a lungul zilei.

Azi am in plan:

MD: ca ieri
g: un covrig, a facut o colega cinste
P: orez sarbesc cu salata varza
C ghiveci de legume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Haha Caro iar m-ai prins. Ieri am esuat in salata la pranz, salata seara, nu am fost pregatita de start si cum nu sufar carnea si nici pestele am sarit cu gratie peste mese. Partea nasoala e ca am mancat a doua salata pe la 9 seara cand am ajuns acasa

Astazi:
MD: prune si o portocala
Pranz: orez cu legume si putintica salata
Cina ma duc spre casa si cred ca fierb niste orez again si cam atat

Am sarit si peste sport azi din motive de sefa nebuna. Mai trebuie sa rezist 1 an jumatate cu ea o sa ma lase nervii si e la sute de km distanta de mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, Marina.... Te compatimesc pt sefa nebuna. Eu am o dulceata de sef, imi vine sa-i ridic statuie

Azi R3: carbohidrati. Azi e o zi nasoala ca e potential plina de gluten...

MD: sharon (kaki), sweetie, ananas (pe rand, nu toata odata)
P: pizza de post si 2-3 covrigei de casa minunati
C: mamaliga cu varza calita

Am mai baut si muuult ceai si am fost la piscina.

Dulcetica, ti-era teama ca nu e nimeni pe aici, da' tu unde esti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Aseara am fost la opera,Indiile galante ,cina restaurant: o salata greceasca si o cafea .Efect +o.5kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ieri am calcat putine langa regim sunt inca in perioada de ajustare , incerc sa ma disciplinez incet incet si sa-l urmez fara abateri.
Dimineatza a fost cu un suc imens de fructe
Pranzo-cina o pitza margherita cu salata
Dar nu am rezistat tentatiei unei beri reci:(

A fost o zi cu mult sport insa o ora de tenis intens si vreo ora de dat cu rolele. Intrucat sunt departe de perfectiune cu rolele cred ca am transpirat mai mult la role decat la tenis in incercarea de a nu ma tranti cu fundul de pamant. Din pacate am luat o cazatura artistica si cred ca mi-am fortzat cotul ca ma cam doare.

Astazi suc de lamaie cu portocale pana acum si o cafea mare, ma duc sa alerg o ora si dupa aia ma gandeam la o mare felie de pepene

Duminica placuta in continuare!

Mergi la inceput