Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna seara,


Azi dimineata eram stationara. Tot in proces de acomodare zic ca am aflu, doar cantarul e de parere ca e de mentinere.
Azi am mancat
MD omleta 2 oua cu ciuperci, o felie paine, un castravete
G un ness
P 2 covrigi (eram pe drum)
G un mar
C ciuperci umplute cu o salata verde si vreo 50 ml vin rosu

Ma straduiesc sa devin mai conforma, merg sa mai caut retete de ceva bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Pai nu era zi de fructe astazi? Eu tot cu berea am pacatuit si am trecut printr-o petrecere dar in rest as manca si frigiderul Asa foame imi e ...fructe si atat
Si 60 min de banda de alergat, dupa eram la 56 kg dar evident era doar apa pierduta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Marina,

Eu nu tin Rina, incerc sa am salate diverse in meniu si sa mai reduc cantitatile de mancare la pranz si seara, inclusiv painea. M.a tentat Caro cu ideea unei diete care sa coincida cu postul, asta nu inseamna insa ca elimin carnea de tot, chiar acum googlesc de zor dupa retete de salata de pui.

In sezonul rece am tendinta sa mananc mancare gatita cu multa paine si asa s.au depus kg in ultimii 5 ani. Primavara si vara mi.a fost simplu cu salate, legumele aveau gust, acum nu stiu ce sa combin sa fie si rapid si ceva care sa.mi ofere satisfactie culinara. Am vazut ca nici tu nu esti cu gatitul... salata verde cu diverse imi tine de foame pe perioada limitata, cea cu baza de varza e cam uscacioasa, fada

Am gasit in sfarsit o salata de pui fara maioneza, cu un sos de iaurt si castraveti murati, o pun pe lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

adevarul ca sunt praf la gatit, nu-mi place, nu am timp si tot asa. Dar intrucat sunt vegetariana de ceva vreme la salate am ceva experienta :). Eu sunt innebunita dupa sala verde goala cu ulei si lamaie dar e drept ca nu tine de foame. Altfel mai nou salata preferata e de rosii cherry cu un avocado bine copt, cu putin ulei si lamaie. Mai combin cartofi copti cu salata verde si sos de branza cu iaurt (facut de mine). Sau salata de fasole boabe cu castraveti murti taiati cubulete.

Astazi m-am inarmat cu portocale pentru dimineatza la pranz cred ca merg pe omleta si de astazi intentionez sa devin mega serioasa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, eu la tura precedenta de RIna am manacat avocado f des, habar n-am daca merge la toate zilele, dar l-am considerat leguma. Si berea nu e prea grava daca e in ziua de carbohidrati. De preferinta sa fie Paulaner fara alcool. Si mananca dimineata mai multe fructe, sa-ti tina de foame. Banane, pere, mere, smochine/curmale uscate. Toate, de oricare, oricate, sunt bune. Reglarea cantitatii se face in timp. Si sa stii ca nici eu nu-s deloc gospodina, dar deloc!

Ieri, zi de legume-fructe am mancat astfel (cum imi amintesc, nu in ordinea asta): kaki, banana, mar, migdale crude, struguri, salata cu de toate, salata de vinete cu gogosar crud, sweetie si seminte de dovleac

Azi R5-proteine

MD: ananas si sweetie
P: Salata de ton (salata verde, ceapa, castraveti, gogosar, ton si semnite de flaorea soarelui crude)
C: oua fierte tari cu sos de maioneza cu iaurt (din oua frecate cu un strop de ulei si mustar, cat sa se lege, peste care pun iaurt, castraveti murati taiati fin si tarhon)

Ma duc la Pilates deseara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,



Sunt si eu pe baricade, chiar daca fara rezultate momentan, ba dimpotriva... Sunt in perioada critica si am un abdomen umflat, total demotivant...
Mi.am pregatit dimineata baza de salata varza, morcov si ardei pentru diseara, sa.mi fie Mai usor cand ajung acasa.

O saptamana cu spor la slabit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
-dimineata, pe la 10 un iaurt
-la prinz-niste peste marinat ,brinza erhman 0,1% grasimi ,o bucatica ananas
-acum -o salata verde ,ceapa verde ,ridichi ,ardei cu piept de curcan afumat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Dulcetica, parca suna ceva mai consistent ce ai mancat tu ieri...

Bianca, noroc ca zilele astea trec si imediat dupa e cea mai buna perioada pt slabit, cel putin pt mine.

Eu azi am avut zi de amidoane, am mancat risotto la pranz si paste de orez asiatice seara. Cam plistisitor, ce-i drept, dar am avut o zi f incarcata si asta s-a nimerit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Ieri am mincat foarte rezonabil,cam in viteza si miine o sa vedeti cind dau raportul.
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


Rontai un mar, beau un ceai si sper sa recuperez si eu ceva pe ultima suta inainte de raport, azi inca arata cu plus cantarul.

Insa nici nu m-am straduit foarte tare, recunosc - in medie doar o masa pe zi a fost conforma . Ieri seara am facut o salata verde, cu ciuperci trase la tigaie si un gratar de pui marinat in sos soia, taiat bucatele mici, masline, ceapa verde. Foarte reusita. Dupa am simtit nevoia de niste musli cu miere.

Am urmarit indeosebi sa mananc salate seara, asta sa zic ca mi-a reusit 5 zile din 7. Asta imi propun si in continuare, mai ales ca weekendul asta avem un sarbatorit in familie si se lasa cu mancare ca la mama acasa.

Caro, tu nu mananci intre mese nimic-nimic? Cum se mananca sharon? e prima oara cand aud de el, dupa ce am citit in meniul tau l-am cautat in magazin, arata destul de neapetisant si nu avea deloc miros- am ezitat sa cumpar chiar din prima vizionare. Dar tu l-ai laudat, se aseamana cu ceva la gust?



Mergi la inceput