Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Bianca, am sesizat ca ziceai ca ai simtit nevoie sa mananci musli cu mar (sau asa ceva) dupa masa. E foarte periculos obiceiul asta de a "simti nevoie" de a manca ceva dulce. Foarte! Practic eforturile tale sunt in zadar...

Sharon (sau kaki) este bun cand e copt si moale, nu are o aroma anume, dar e dulce si consistent si daca tot mananc de 6 luni numai fructe dimineata simt si eu nevoie sa mai variez. Nu prea am cu ce sa-l compar, din pacate.

Eu mai mananc intre mese daca mi-e foame cateodata, alta data strang din dinti si nu mananc. Rezultatele cele mai bune le am cand nu mananc, desi se spune ca e bine sa ai 3 mese si 2 gustari/zi... Daca e sa mananc ceva ar fi: midgale, caju, morcov sau ceva ce se potriveste cu ziua respectiva (de ex iaurt sau o bucatica de mozzarela in ziua de proteine, rondele de orez cu zacusca in ziua de amidoane etc).

Azi R7-carbohidrati

MD: 1 banana, 1 suc de grapefruit, struguri
P: mamaliga cu varza calita
C: paste integrale cu sos de rosii

Am o bucata zdravana de placinta cu mere facuta de mama unei colege (face niste prajituri bestiale, am mai mancat de la ea) . Ea se uita la mine, eu ma uit la ea... sa vedem care pe care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui

Raportez:63,5 kg,aceeasi inaltime ,care si ea ma enerveaza ,respectiv 1,58m. Tot pe baricade.




Pun prin comparatie ca sa se vada clar.Azi am 62 kg ,deci -1,5kg.
Dupa 2 saptamini si 4 zile am dat jos 5kg ,din care unul fusese pus in weekendul dinainte de a incepe dieta Dukan.
Nu ma simt usoara ca un fulg ,ci apatica si cu unghiile de plastilina.Mi-e foarte sete de la proteine.
Trag tare pina plec, sa pot pune costumul de baie.Clar voi arata mai bine ,dar departe de visele mele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bravo Dulcetica!

M-am cantarit si eu dimineata si am in plus! Nu e bine deloc, azi sunt suparata si sper sa se reflecte si in apetit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

- 1 la cantarul oficial :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Dulcetica, Marina, felicitari!

Bianca, nu te supara, poate ca e inca efectul perioadei rosii, mai asteapta vreo 2-3 zile...

Eu am uitat sa ma cantaresc azi, ca eram cam chiauna de dimineata. Ma cantaresc maine insa.

Azi R8 (legume+fructe) - am mancat pana acum 1 banana, 1 kaki, 3 smochine uscate, 1 salata maaare cu de toate, incl masline, pe seara am in plan guacamole pus pe foaie de salata eisberg si intre caju, migdale, sweetie si mai vad ce daca mai apuca foamea.

Diseara Pilates.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Oh ,vad ca m-ati trecut in tabel,merci!
Lyada ,cunosc resentimentul cind pui,dar poate ai mincat seara tirziu.
Eu ma cintaresc in fiecare zi si stiu ca o masa la restaurant ma perturba ,de exemplu.Asta pt ca acasa nu maninc niciodata atit ,cantitativ.
Spot la slabit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu am "slabit" 100g. Nu ma mir insa ca maine astept CM, asa ca incep sa acumulez apa cu drag si spor. Mai scap de ea peste vreo saptamana...

Azi R9-proteine
MD: sweetie, 1 banana si inca mi-e foame
P: somon la cuptor cu broccoli la abur cu dresssing de ulei de masline/usturoi/sare/lamaie/verdeata
C:telemea buna de Sibiu cu gopgosari

Intre mese, daca mi-e foame, mananc migdale, caju, iaurt, bete de mozzarella sau morcov, la inspiratia de moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


va multumesc pentru suport, mi-am mai revenit! Ieri am mancat destul de putin, MD clasic, o salata mare cu diverse la pranz si jumatate felie paine, iar la cina o jumate de snitel (un rest de la fi-meu) apoi un iaurt mic cu musli. Azi dimineata mai aveam totusi 200 g in plus, poate scap si de astea pana maine.


Azi am in plan tot salata la pranz, varza, rosii, morcov si cascaval cubulete. Seara ajung cam tarziu, ideal ar fi tot iaurt.


Caro, sa treci cu bine de perioada asta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor,
vad ca ati reinviat subiectul ca am crezut ca e mort de tot si nici n-am mai verificat un timp
eu tot la 62 ma zbat, sunt acolo de 2 luni deja, dar sapt asta am petrecut 3 zile si 3 nopti la propriu si saptamana viitoare va fi la fel deci slabe sanse de ceva progres, si am fost asa ocupata cu serviciu si ziua fetelor ca n-am mai facut nici Pilates; treb sa revin la pilates si la un regim alimentar un pic mai supravegheat ca vreau sa vad cu 59...dar e greu, va fi f greu avand in vedere ce urmeaza...arat bine la picioare,dar burta ma scoare din sarite, zici ca am 4 luni, treb sa fac ceva dar ceva ma tot perturba...vorbesc ieri cu sotul, zic: facem o sapt cu piept de pui la gratar si salate, el: facem, si iesim la cumparaturi si ia piept de rata, pui din ala gras sa facem supa si tot asa...dimineata cica facem o omleta, pai a fost ditamai omlete din 4 oua cu dovlecei si ciuperci de padure, cu o salata de rosii,ardei si ceapa si cu 2 felite de telemea, si pe deasupra cate 2 felii de painica buna...deci numai slabit nu inseamna asta, dar a fost pe la 11 asa, deci un fel de brunch; acum facem supa de pui si sa vedem ce-o mai fi si vom manca masa de seara pe la un 17-18.

mai revin si o sa ma mai citesc ca vad ca ati revigorat subiectul si vreau si eu sa dau jos cele 2 kg care ma chinuie, zic 2 acum ca sa ajung la 59+, ca eu de fapt as vrea 57-58

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Inca bolnava, in ultimele 2 saptamani hrana mea de baza a fost nutella, altceva nu puteam sa mananac, sper ca pana maine sa fiu ok de tot (mai am o tuse aproape tabacica) si sa ma duc la sala sa ma cantaresc. Mare ar fi mirarea daca nu m-am ingrasat in timpul convalescentei.

Mergi la inceput