Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tilia

Inca bolnava, in ultimele 2 saptamani hrana mea de baza a fost nutella, altceva nu puteam sa mananac, sper ca pana maine sa fiu ok de tot (mai am o tuse aproape tabacica) si sa ma duc la sala sa ma cantaresc. Mare ar fi mirarea daca nu m-am ingrasat in timpul convalescentei.

Da, am auzit ca nutela merge uns, la slabit!
Te pup si sanatate!
Eu nu vreau sa comentez, ca am avut 2 zile de petreceri.Am rupt cintarul, cind m-am urcat azi si era sa imi crape o vena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Nutella? Yuuuck, mi se pare una dintre cele mai dezgustatoare chestiuni de mancare...

Ieri am avut zi de carbohidrati (sunt si la CM) si mi-am cam facut de cap: Kurtos kalacs, putina cioco de casa, paine cu cartofi proaspat scoasa de la cuptor etc. Nimic nepermis la ziua de Rina, dar sa fim seriosi! Nici vorba de dieta! Azi back on track, zi de legume si fructe sa contrabalansam efectele dezmatului.

Azi R12-legume si fructe
MD: sweetie, banana, ananas
P: mancare de conopida cu sos de rosii
C: maaaare salata cu de toate si dressing de avocado
Intre: migdale, caju, alte fructe

Teoretic ar trebui sa ma duc la sala la Pilates, practic depinde cum mai sunt dupa-amiaza cu problema. Daca e nasol, fac 1 ora de Pilates acasa de pe DVD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Hai ca fac si eu pilates acasa,ca parca mi-e jena cind te aud.
Ar fi prima zi.O sa dau si cu aspiratorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna,


si eu am petrecut tot weekendul, l-am aniversat pe fi-meu si am profitat la maxim (icre si salata bouf- slabiciunile mele), inclusiv tort, ce-i drept in loc de cina si urmat de un ceai. Sufar consecintele de rigoare, la cantar.

Azi la pranz o salata, sa mai compensez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

Buna,


si eu am petrecut tot weekendul, l-am aniversat pe fi-meu si am profitat la maxim (icre si salata bouf- slabiciunile mele), inclusiv tort, ce-i drept in loc de cina si urmat de un ceai. Sufar consecintele de rigoare, la cantar.

Azi la pranz o salata, sa mai compensez.


Bianca

La multi ani!
Lasa ravagiile ,sa-ti traiasca baiatul si sa fie sanatos!
Si eu tot salata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Eu am absentat, dar revin, nu in forta, caci sunt sfarsita,sleita de puteri, am tras fix 4 zile in forta cu voma, scaune apoase ffff dese, frisoane, dureri cap- medici de la salvare au zis enterocolita, drept ptr care declar ca am nici mai mult nici mai putin 61,3 kg.
Ce sa zic...sunt trasa la fata, fara vlaga, si cica fara "cur in pantaloni" scuzati expresia....

Ma duc sa citesc din urma, sa ma documentez si revin.
Avem castigatoare pana acum?

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

revin si eu, neata in primul rand

se pare ca umbla o enterocolita prin aer, mie mi-a facut soacra, una din fetite, cumnata, bona, fratele, nasa
din pacate sau poate din fericire eu n-am avut decat 2 episoade, m-a luat intr-o seara cu dureri de burta, am deversat tot, scaun apos cum zice Lulu si a 2-a zis eram ca noua, din pacate, ca dc m-ar fi tinut 3 zile as mai fi dat si eu cava jos, dimineata 61.6

astept sa treaca sarbatorile astea, sapt trecuta mi-am sarbatorit fetitele care au fact 1 an si am petrecut 3 zile si 3 nopti, ziua lor joi, ziua unchiului si verisoare mele si botez la o vara duminica
iar saptamana asta iar ne petrecem 3 zile si 3 nopti, ziua sotului joi cu fratii pe aici, la pitesti vineri cu prietenii si apoi sambata cu mamele si o tinem tot asam ca uite acusi vine craciunul...nu e bine, dar macar ma menntin, totusi vrea sa vad sub 60, m-am lasat si de Pilates cu alergatura asta, dar treb sa ma reapuc ca la ce urmeaza ....plecam la Istanbul inainte de craciun, papa bun acolo, apoi Craciun la Pitesti probabil, o sa gateasca mama lui, si din 2 ian cica dam o fuga 4 zile prin Bucovina, iar papa bun, ma ia cu frica...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut!

As dori sa ma alatur si eu grupului vostru. Eu am inceput "revenirtea" de dupa nastere din mai, de la 62 kg am ajuns la 55 in iulie, cand din motiv de vacanta la gradi m-am oprit, apoi am fost lenesa si comoda, dar de luni m-am reapucat, ca vreau sa ajung la 50 kg, cat aveam inainte. Ma primiti chiar daca mai am doar 5 kg de care vreau sa scap? Despre mine: am 1,58 m inaltime, toata grasimea extra e pusa strategic pe fund, coapse, burta si solduri, in rest arat chiar slabuta (de la brau in sus si genunchi in jos ). Am inceput de luni cu step aerobic si regim. Nu tin o dieta anume, dar am renuntat la paine, dulciuri si masa de seara, plus beau de 2 ori pe zi ceai Silueta Perfecta de la Fares. Sper sa ma tina, ca ambitia mea are termene scurte, din pacate. De aceea m-am si alaturat voua, sa am avant si sustinere .

Sanatate multa celor ce nu s-au simtit bine zilele astea!
Si La multi ani fetitelor tale, Anna! Se pare ca avem fete de-o varsta, mezina mea e mai mare cu o zi decat ale tale .

Daca sunteti interesate de step aerobic (mie imi place ca nu implica dansul, sau miscarile ritmate, ca sunt total anti-talent la asa ceva), va pot pune un link: http://www.youtube.com/watch?v=y2gBj9VZBQ0


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Nu pot sa cred ca cineva si-ar dori o enterocolita! Anna, revino-ti, sanatatea e mai buna decat un anumit nr de kg pe cantar, oricare ar fi ala!

Lulu, sper sa-ti revii repede, e asa de nasol sa te simti asa de slabita!

Bianca, tu cum stai cu dieta?

Marina, still there?

Dulcetica, ai facut Pilates?

Eu am luat-o cam pe de laturi de dieta. N-am avut ce-mi trebuia in casa, nu m-am dus sa-mi iau, mi-a fost foame si restul e istorie. Azi ar trebui sa fie zi de amidoane, m-am tinut pana acum de ea, dar am mancat mult prea multe fructe dimineata, inclusiv multe smochine uscate. La pranz am mancat cartofi si salata, iarasi o cantitate prea mare... Ma simt umflata, plina, nu mi s-a mai intamplat de mult chestia asta.

Ma culeg de pe jos si imi promit sa fiu mai cuminte. Azi si maine sunt in delegatie, dar am laptop-ul cu mine si diseara fac Pilates in camera de hotel, sper sa am loc. Trebuie sa fac cumva sa nu ma mai simt asa de mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna si de la oaia ratacita.

Caro stiu ca ai intrebat de mine dar eu uit sa scriu citesc si dupa zic sa scriu si tot atunci imi zic ce sa scriu ca mananc numai prostii nu mai bine nu zic nimic.

Felicitari la toate fetele care au slabit si o fac in continuare.

De mine sa zic asa incerc sa reduc dulciurile nu prea imi iesa dar chiar nu prea stiu ce sa fac ,dupa daca nu as merge in fiecare zi cei 5 km pe jos cred ca eram acuma cat casa ,la kg sunt tot acolo 64-65 dar nu imi place deloc ca nu stiu ce sa zic ,hainele cad de pe mine ,mainile sunt 2 bete cum ma lovesc de ceva ma invinetesc sunt piele si os ,iar picioarele pana la genunchi cam tot la fel,cred ca daca as fi un pic mai normala la mancare as ajunge la cele 60 de kg ,va rog sa ma lasati sa visez.

O zi buna la toate fetele si incerc sa mai scriu si aveti voie cu biciul pe mine.

Mergi la inceput