Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Caro maine ma ierti da eu de joi sunt calare pe situatie si cu noul titlu am deja mai multa vointa sa vedeti voi cum vin eu de joi si nu ma mai scap in prajituri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Gusta, OK.

Eu am azi iar o zi exemplara, ma bucur mult! Pot sa ma laud deja ca e exemplara ca mai urmeaza doar un zbor cu avionul mai pe seara si inainte cu cateva ore de zbor oricum nu mananc, in avion beau oricum doar ceai, cand ajung acasa e f tarziu si ma culc, asa ca totul e OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si la mine e a patra zi - azi, in care nu voi avea abateri. Si ma simt foarte bine asa. Vineri am o petrecere, am sa incerc sa mananc cat mai putin si, bineinteles, nu ma ating de dulciuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Azi m-am cantarit si am 58.8. Hurraaa! Am scazut sub 59, adica minunat!

Azi e zi de amidoane.

MD: 1 sweetie, cateva smochine uscate mici si f aromate, au adus la DM din gama Fruit Orchard pe care o recomand cu caldura
P: cartofi fierti, curatati,feliati si caliti usor cu ardei si ceapa julienne, cu salata de varza
C: orez cu legume si sos cantonez de la mama lui
Intre probabil ca voi mai manca 4 biscuiti fara gluten, ca am si-mi plac.

Azi ar fi zi de PIlates, dar azi vine Mosu', asa ca ma duc numai maine seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Si eu am avut zi cuminte azi, am facut sport o ora, am papat iaurt cu cereale + ceai, la pranz peste cu pireu de cartofi, la cina, nu stiu inca.

V-ati lustruit ghetutele?

O zi fara ispite (daca se poate tocmai azi)!


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna!

imi fac elan sa plec in oras in cautarea mosului, am auzit ca e aglomerat ca de obicei...

eu m-am abatut deja azi, cu o ciocolatica dimineata si 2 bomboane chiar acum, posibil sa nu ma opresc aici. La mancare am fost relativ ok, spanac cu o bucatica de carne porc la pranz si o felie paine.

In weekend vreau sa iau cantar, sper sa nu am vreo surpriza neplacuta. Tipa de la masaj m-a "evaluat"si cica nu m-am ingrasat, tot surplusul il simt si vad pe burta insa.

Felicitari Caro, ai atins din nou minimul din vara vad! Bravo Dia ca rezisti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Buna dimineata! A venit Mosu'?

Ieri m-am tinut de meniu+2 Raffaello si 1 Mon Cherie, ca am fost cuminte si eu si mi-a adus Mosu' dulciuri.

Azi e zi de carbohidrati, asa ca am in plan:

MD: mandarine, kiwi, smochine
P: crema de legume si varza calita cu mamaliguta si ardei iute
C: placinta (de casa) cu blat dospit, umpluta cu verdeturi calite in wok:salata, spanac, praz, loboda
Imi dau liber si la inca vreo 2-3 bunatati, ca tot e zi de carbs.

Diseara 1 ora de Pilates.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:


La Multi Ani! Tuturor Sarbatoritilor de azi

Eu nu ma pot tine de regim, de tanti Rina, preferata mea, in aceasta perioada, ptr ca deocamdata tin post.
Dar ma mentin, nu am nimic in plus si ma simt f bine asa, deocamdata.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Azi m-am cantarit si am 58.8. Hurraaa! Am scazut sub 59, adica minunat!

Caro


Felicitari! Pe undeva, pe aici, mi-as dori si eu sa ajung si, simt ca de data asta am sa reusesc. Probabil ca imi va lua ceva timp dar, am tot timpul din lume .
Si ieri am fost cuminte, si azi. Azi am mancat cateca prune uscate dimineata si un pic de branza cu cateva nuci acum vreo jumatate de ora. Mi-am luat multe fructe fel de fel sa nu ma ispiteasca dulciurile. Mai tarziu cred ca am sa mananc niste paste integrale cu suc de rosii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut!

Ieri am scapat ieftin, cu doar 3 patratele de cicolata, o feliuta de salam de biscuiti si un fursec, pe care le-am si considerat cina, asa ca n-am mai mancat nimic. Am baut doar ceaiul de slabit. In rest, o zi cuminte, mancat in parametri normali.

Azi la fel, cereale iaurt si ceai, sper sa fac si sport imediat. La amiaza am ostropel de pui, aici nu scap fara o felie de paine, si de seara om vedea, cred ca tot gutuie si ceai.

Carolinah ce meniuri faine ai! As vrea sa am timp si eu sa-mi gatesc separrat cate ceva mai light...

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput