Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

succes Caro,
eu iar nu ma pot apuca cand imi propun, din motive de cm, cum naiba de cate ori zic ca ma apuc de pilates si sa zicem un fel de dieta intervine cate ceva; asta e ramane pt dupa anu nou, ca pana atunci nu mai e timp
sapt asta nu o sa-mi fie prea bine si in plus treb sa duc fetele la vaccin, si evident sotul iar e ocupat, iar alerg prin taxiuri, i love it

in fine, asta e, felicitari Andrei si Andree-lor, cum am si eu 2 iar am facut-o lata pe weekend
va urmaresc, si am sa merg in stilul meu, adica fara o dieta efectiva, dar incercand sa mananc mai atent, pacat ca nu ma pot apuca de pilates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Hello,


Caro, ce bine ca nu ai pus!

Ellinia, welcome back, prin vara am "periat" tabelul si nu-ti mai stiu descrierea tehnica.

Anna, si eu am senzatia ca CMul cade intotdeauna inaintea sau in mijlocul unui plan deosebit, e f posibil sa ma incurce si pe mine la masaj, dar deocamdata e important sa ajung o data.

In weekend am fost la fini, asa ca am trecut prin 2 mese gigant, de la aperitive pana la desert, plus ceva bautura - imposibil de stat pe margine.

Azi am prima sedinta de masaj, mi-am luat 6 ture luna asta, abia astept sa iau startul.

Trebuie sa iau cat mai repede alt cantar, s-a suit al meu incaltat si l-a spart putin, acum arata doar greutati mici (de la 65 kg in jos, ma enerveaza sa nu stiu cum stau de fapt).

Stau slab la mobilizare, cred insa ca fara sa dau raportul aici la subiect, ar fi si mai grava situatia. Asa ca voi continua si eu lupta asta sincopata pana la Craciun. De exemplu azi la pranz am avut doar salata de varza, morcov, cu cateva cubulete de cascaval si masline feliate, cat sa aiba un gust.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut si de la mine!

Si eu in weekend am avut parte de destrabalare culinara si sport ioc. Am fost in vizita la nasa fetelor si nu am facut altceva decat sa mananc si sa ma mut de pe scaun pe canapea si invers... totusi, m-am cantarit la ea si am 54,6 kg, nu e rau dupa o sapt. de dieta si sport...
Eu nu am cantar, asa ca ma cantaresc pe unde apuc, m-am cantarit inclusiv la Fan Curier, pe cantarul pt. colete mari . Tre sa-i spun lui Mosu' sa-mi aduca un cantar, ca cel vechi l-a aranjat fiica-mea mai mare.

Azi in schimb am revenit la cerealele mele cu iaurt dietetic, ceaiul de slabit, si sa vad cum ma adun sa fac si nitel sport dupa ce doarme exploratoarea mea mica.

Spor la diete si slabit ... aaa si vointa de fier tuturor!


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna ziua.

Eu nu ma pot baga de luni la nimic ca noi trebuie sa il sarbatorim pe mos si stiu sigur ca nu am cum sa nu bag un pic de dulce dar vreau de pe 6 decembrie pana pe 22 sa zicem sa fiu cuminte si poate imi iesa pe langa ce merg acum sa bag 3 zile pe saptamana un mers mai alergat de vreo alti 5 km si sa vedem unde o sa ajung.

Spor la slabit la fete de pe 6 vin si zic exact ce mananc si atunci puteti scoate biciul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Neata!

Ieri am tinut Rina ca la carte, asa cum mi-am propus, am fost si 1 ora (crunta de altfel) la Pilates. Fraate, ce instructoare am! Cred ca mai mult de 1/2 din fetele din sala nu pot duce exercitiile la capat. Si eu strang din dinti ca sa termin unele dintre ele... Dar adevarul este ca se vede un progres de la o ora la alta!

Azi ar trebui sa fie zi de amidoane, dar mai tin 1 de proteine (sunt in deplasare si mi-e mai usor asa) ,asa ca ziua va arata asa:

MD: banana, mandarine, kiwi
P: peste cu legume (vad ce gasesc pe la cantina)
C: creveti sau omleta cu legume, functie de ce-mi face cu ochiul la restaurant

Mai am la mine niste migdale crude si 1 iaurt.

Bianca, da, n-am pus, dar vad ca nici de dat nu dau. Stiam ca asa va fi, m-am stabilizat aici si probabil ca ar fi nevoie de un efort mult mai mare ca sa dau jos acum. Insa sunt multumita sa nu pun, dar sa ma tonifiez bine de tot! Si eu merg la masaj de 2 ori pe saptamana de multa vreme, s-a dus mult din celulita. Fac masaj si Dermocell.

Gusta, si la noi vine Mosul miercuri, dar asta nu este motiv sa nu tin dieta incepand de luni. Miercuri e zi de carbs, asa ca voi gusta si eu, evident, ceea ce primesc in ghetute. De joi incolo iar e business as usual...

Anna, CM nu e motiv sa nu te tii de dieta! Da, miscare mai putin (desi daca faci acasa, poti face si asta mai putin in ziua cu debit fff mare), dar dieta merge inainte!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Citat:
[

Ellinia, welcome back, prin vara am "periat" tabelul si nu-ti mai stiu descrierea tehnica.

Bianca


1,68 si 64 de kg. Tinta mea e pe la 59 de kg, desi nu am mai avut greutatea asta de vreo trei ani. Am trecut de 60 si asa am intepenit.
Nu tin o dieta anume, mi-ar fi destul de greu in perioada asta, cu foarte multe onomastici, petreceri, etc. Ma abtin de la dulciuri si lucruri care stiu eu ca ma ingrasa.
Manac oua fierte tari, supa de legume, beau iaurt (nu dietetic ca nu-l suport), carne slaba la cuptor sau pe gratar (fiarta nu o mai suport de la Dukan)
Prune uscate incerc sa mananc cateva in fiecare zi, un ceai de slabit de la Naturavit si studiez oferta sa vad ce pot sa fac si eu ... ori pilates, ori kangoo jumps, masaj, cred ca ar fi timpul sa ma mobilizez si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna!

Ellinia, te-am adaugat in tabel, sa auzim vesti bune!

Ieri seara am mancat salata de ton imbogatita cu naut si un castravete murat - citisem mai demult o reteta si am vrut sa incerc, foarte buna a fost. Apoi o jumate cana musli cu o lingurita miere, plus ceai.

Azi am varza calita la pranz si restul de salata de ton seara. Un mar la gustare. Dimineata mananc invariabil 2 felii de paine cu ceva+leguma. Inca nu renunt la painea de dimineata (desi realizez ca ma tine si ea pe loc) ca sa pot rezista bine in timpul zilei.


As vrea sa schimbam capitolul urmator in Cel putin 5 kg jos, sunteti de acord? Majoritatea asta avem in plan si cred ca e mai motivant sa vedem mesajul asta de fiecare data cand intram la subiect - pare mai tangibil.

Caro, esti avansata la masaj! Astept sa inchei si eu saptamana sa vad daca se cunoaste ceva, am de probat o rochie pentru un party de Craciun, am purtat-o ultima oara in 2006. O clasica little black dress pe care o iubesc nespus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut!

Lyada sa-ti fie de bine masajul! Te invidiez, sper sa fac si eu loc in buget pt. un abonament in curand.

Si eu am fost cuminte si ieri si azi. Dimineata cereale cu iaurt dietetic, ceauiul de slabit, ieri si azi la pranz pulpe de pui la cuptor si ceva cartofi rondele la cuptor (doar cateva bucati pt. mine), fara paine, ieri seara o gutuie si ceaiul, in seara asta cred ca la fel.

Ieri am sarit sportul, ca am facut smotru, dar azi deja am bifat o ora de step aerobic.

Eu ma grabesc cu slabitul, ca pana in mai vreau sa arat bine, ca ma intorc la servici, si nu vreau sa fiu "saraca de ea, cum arata dupa 2 copii..." (da stiu, am serioase probleme la mansarda )

Mie imi convine titlul cu 5 kg...e mai motivant, parerea mea...

Fug sa fac si cateva abdomene si sa ma apuc de papa.

O zi cuminte si fara ispite va doresc!


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Subscriu si eu pt titlul cu 5Kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

L-am schimbat de-acum, urmeaza sa vedem cum ne influenteaza subliminal.

Mergi la inceput