Caut sfat pertinent

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns war_kitty spune:

Alexa, multumesc pentru gandurile bune.
Fetelor, poate sunt eu paranoica, insa... nu mi-a venit cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Direct la doctor cu tine, macar sa stii cu siguranta ceva. N-am intervenit pana acuma fiindca sincer nu am cum sa te ajut decat poate cu o vorba buna, dar acum vreau sa te indemn sa faci un control.

esti asigurata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns war_kitty spune:

Nu, dupa cum am spus de la bun inceput, nu sunt asigurata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui war_kitty

Alexa, multumesc pentru gandurile bune.
Fetelor, poate sunt eu paranoica, insa... nu mi-a venit cm.


E destul de posibil sa fie o consecinta a pilulei de a doua zi. Stiu ca produce ceva dereglari hormonale si schimbari in aparitia/consistenta cm-ului sunt normale. Mai asteapta cateva zile si fa-ti un test de sarcina. In mod normal, la 7-9 zile dupa actul sexual, daca e sarcina, ar trebui sa se vada asta la test.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui war_kitty

Alexa, multumesc pentru gandurile bune.
Fetelor, poate sunt eu paranoica, insa... nu mi-a venit cm.


E destul de posibil sa fie o consecinta a pilulei de a doua zi. Stiu ca produce ceva dereglari hormonale si schimbari in aparitia/consistenta cm-ului sunt normale. Mai asteapta cateva zile si fa-ti un test de sarcina. In mod normal, la 7-9 zile dupa actul sexual, daca e sarcina, ar trebui sa se vada asta la test.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Nundupa contactul sexual, ci din prima zi dupa ziua in care ar fi trebuit sa vina ciclul in mod normal, in cazul ciclului regulat. Asa ca nu da banii aiurea pe teste de sarcina daca nu a trecut ziua respectiva. Insa daca te referi ca astepti ciclul dupa Postinor, nu stiu cum e dupa pilula asta, cind am luat eu seria de 3, mi-a venit ciclul la 2 zile dupa ce am terminat ultima serie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui war_kitty

Nu, dupa cum am spus de la bun inceput, nu sunt asigurata.


Cum se procedeaza in cazurile astea,ca e clar ca de nascut nu te lasa s-o faci pe strada?

Daca nu esti asigurat,primesti la externare o "nota de plata"cu costurile spitalizarii sau...?

Tu totusi cum ai de gind sa procedezi,e o intrebare.nu"luat la rost"?

Laura,nu are cum sa fie 7-9 zile de la contact,poate de la data ovulatziei,desi eu stiu ca chiar si 10 zile poate intirzia menstra!(10 zile dupa ovulatzie)Ce trece de 10 zile...e deja cu semn d eintrebare.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns war_kitty spune:

Ok, facand acum un calcul simplu, ziua contactului sexual a fost ziua 23 si luni nu am mai luat utrogestan. De la intreruperea lui, imi vine in 3 zile. Adica ar fi trebuit sa imi vina miercuri. Fara sa pun ziua de azi la socoteala, am 4 zile intarziere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

nu are rost sa te duci acum la ginecolog pt ca nu se vede nimic la control. Te poti duce peste cateva zile la un cabinet de planning de unde vei primi gratuit test de sarcina.

La ginecolog te poti duce la spital, la urgente, sa explici situatia, ca nu e nimeni absurd, dar sarcina se vede la eco de la 5 saptamani in sus, asa ca acum dupa cateva zile nu are rost.

Intarzierea poate sa fie din cauza pastilei sau din cauza efectului Placebo, adica un om isi poate induce diverse simptome gandindu-se ca are o afectiune sau de exemplu o sarcina.



Iar la controlul de la ginecolog in urma unui viol atata se face: se preleveaza probe, si aia se face de catre medicul legist.
Altceva nu se practica.


Cum e cu plangerea facuta de tine? s-a rezolvat ceva, l-au prins pe cretin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui war_kitty

Nu, dupa cum am spus de la bun inceput, nu sunt asigurata.


Cum se procedeaza in cazurile astea,ca e clar ca de nascut nu te lasa s-o faci pe strada?

Daca nu esti asigurat,primesti la externare o "nota de plata"cu costurile spitalizarii sau...?

Tu totusi cum ai de gind sa procedezi,e o intrebare.nu"luat la rost"?



Andacos, in Romania toate gravidele se considera asigurate, la fel si copiii, deci nu trebuie sa plateasca nimic la externare.

Nu stiu cum intra consultatiile prenatate in treaba asta, probabil te poti inscrie la un medic de familie care iti poate da analize gratuite si trimiteri la ginecolog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Xio, ai putea sa o ajuti?
...ma rog, in functie de decizia sa, fireste.
Sa ii recomanzi pe cineva, sa ii explici cuiva situatia sa?
Parca lucrai in gineco, de aia intreb.

War Kitty, in cel mai rau caz, orice decizie ai lua...te sprijinim cum putem. Iau salariul peste juma de luna, daca e o decizie....si am juma de sac de hainute mici...daca e cealalta decizie

Nu indraznesc sa zic ce decizie sper sa iei pentru ca nu sunt si sper sa nu ajung in situatia ta. Cum te simti tu mai impacata sa faci.

Grup despre gradinite, crese, bone, scoli pe FB:
https://www.facebook.com/groups/397305800323707/

Mergi la inceput