Caut sfat pertinent

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns war_kitty spune:

Povestea mea e ciudata. Pt politisti a fost de-a dreptul amuzanta, nu s-au oprit din ras cateva minute. Logodnicul meu este cel care a abuzat de mine, pt ca voia un copil pe care eu nu voiam sa il fac. Nu il voiam pt ca mi-e frica, infiorator de frica. Pe 29 iulie 2011 mi-a murit fetita din cauza unei rupturi cardiace, iar de atunci am refuzat sa imi las prietenul sa ma atinga. Ne-am acuzat unul pe celalalt de moartea celei mici pana am ajuns sa ne uram, astfel ca a trebuit sa plec din casa lui si sa ma mut la un prieten. Daca as fi insarcinata, copilul ar fi cea mai mare bucurie pt mine, dar si cea mai mare durere. Ma apuca groaza cand ma gandesc la faptul ca se poate intampla ceva rau. Nu am reusit nici acum sa imi revin, intr-un an si 2 luni au fost doar 3 sau 4 nopti fara cosmaruri. Mereu o visez murind intr-un mod violent, fara sa pot face ceva. Azi noapte am visat ca au mancat-o sobolanii de vie. Nu reusesc sa ma trezesc niciodata. Stiu ca visez, dar nu ma trezesc inainte de a o vedea pe Maria fara viata. Nu m-a putut ajuta niciun psiholog, psihiatru ori terapeut.
Sper sa intelegeti acum, oricat de putin, ce se petrece in mintea si in sufletul meu, de ce par atat de paranoica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Kitty, trebuie sa continui sa mergi la psiholog in continuare, eventual la un grup pt suport moral, au aparut si la noi in Romania.
Acum nu poti decat sa astepti, nu cred ca e sarcina, dar va trebui sa faci un consult ptasta, macar un test de sarcina.

Ina, nu cunosc in Buc nici un ginecolog, deci nu prea pot face nimic. In schimb cineva de pe forum ar putea sa mearga cu Kitty si sa plateasca consultul, ca am vazut ca ati fost multe cele care ati spus ca vreti sa o ajutati cu banii necesari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui war_kitty

Povestea mea e ciudata. Pt politisti a fost de-a dreptul amuzanta, nu s-au oprit din ras cateva minute. Logodnicul meu este cel care a abuzat de mine, pt ca voia un copil pe care eu nu voiam sa il fac. Nu il voiam pt ca mi-e frica, infiorator de frica. Pe 29 iulie 2011 mi-a murit fetita din cauza unei rupturi cardiace, iar de atunci am refuzat sa imi las prietenul sa ma atinga. Ne-am acuzat unul pe celalalt de moartea celei mici pana am ajuns sa ne uram, astfel ca a trebuit sa plec din casa lui si sa ma mut la un prieten. Daca as fi insarcinata, copilul ar fi cea mai mare bucurie pt mine, dar si cea mai mare durere. Ma apuca groaza cand ma gandesc la faptul ca se poate intampla ceva rau. Nu am reusit nici acum sa imi revin, intr-un an si 2 luni au fost doar 3 sau 4 nopti fara cosmaruri. Mereu o visez murind intr-un mod violent, fara sa pot face ceva. Azi noapte am visat ca au mancat-o sobolanii de vie. Nu reusesc sa ma trezesc niciodata. Stiu ca visez, dar nu ma trezesc inainte de a o vedea pe Maria fara viata. Nu m-a putut ajuta niciun psiholog, psihiatru ori terapeut.
Sper sa intelegeti acum, oricat de putin, ce se petrece in mintea si in sufletul meu, de ce par atat de paranoica.


Eu nu inteleg de ce au ras politistii daca e vorba de abuz domestic. Stiu ca asa ceva se pedepseste si in Romania.

Mie in continuare mi se pare o poveste cusuta cu ata alba, imi cer scuze daca gresesc.

Daca gresesc, caz in care imi cer scuze inca o data , Kitty, asteapta vreo 20 de zile de la contact, atunci mergi la farmacie si ia cel mai ieftin test de sarcina, iti va spune adevarul. In caz ca te hotarasti la avort ai inca destul timp sa-l faci, in caz ca te hotarasti sa pastrezi sarcina nu e nicio problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns war_kitty spune:

Lavi, probabil ai intalnit oameni de felul asta din moment ce nu ma crezi, dar refuz sa cred ca cineva (oricine) poate minti cu atata nonsalanta. Daca imi aduc aminte bine, reactia politistului care a ras primul a fost "ce e, pasarica? Nu te-a f***t bine pretenu' de vrei sa ii faci plangere?" Da, m-am simtit umilita si inteleg de ce sunt femei care nu reclama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

wow, nu-mi vine sa cred, nici n-am cuvinte pt reactia politistului! Nici un epitet care-mi trece prin gand nu e destul de potrivit... Ai trecut prin multe, o imbratisare pt tine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Kitty, regret sa aud cele intamplate si istoria cu fetita ta. mai incolo sa spun ceva ce probabil stii deja, oricum:

prioritatea ta e sa-ti asiguri un venit stabil, indiferent de rezultatul povestii asteia (deduc din faptul ca nu ai avut bani pentru pastila si ca nu esti asigurata ca probabil nu stai prea bine cu banii in perioada asta)

odata ce ai banii, plateste-ti asigurarea la stat, poti sa faci asta si daca nu esti angajata cu acte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns war_kitty spune:

Aqai: da, asta trebuie sa fac, dar nu am gasit nimic pana acum. Din iulie nu mai am job si imi este foarte greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina11 spune:

Draga Kitty,ti-am trimis mesaj privat nu stiu daca ai vazut,am vazut azi ca ai scris mai in amanunt despre situatia ta,da intradevar e un abuz indiferent daca e logodnicul e logic dar la noi cam asa au capetele unii oameni care traiesc doar pentru a respira si nu au nimic in cap,al dracului politistul,dracu sa-l ia,punandu-ma in locul tau cred ca-l faceam cu apa si otet,imi pare rau pentru pierderea fetitei tale,si-mi imaginez durerea si motivul pe care il ai sa refuzi o noua sarcina,eu nu de mult am pierdut o sarcina incipienta de 5 saptamani,si si acum sufar tacuta,nu ma pot impaca cu gandul,si mi-e foarte frica de o alta sarcina sa nu se sfarseasca ca asta,deci situatia ta e dificila,eu iti transmit toate cele bune si multa sanatae,sa treci cu bine peste probleme,fi tare .Le apreciez si pe fetele care ti-ai sarit in ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns war_kitty spune:

Carina, multumesc pentru gandurile bune. Fii tare pe pozitie, acum vine si bebelusul tau :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui war_kitty

Povestea mea e ciudata. Pt politisti a fost de-a dreptul amuzanta, nu s-au oprit din ras cateva minute. Logodnicul meu este cel care a abuzat de mine, pt ca voia un copil pe care eu nu voiam sa il fac. Nu il voiam pt ca mi-e frica, infiorator de frica. Pe 29 iulie 2011 mi-a murit fetita din cauza unei rupturi cardiace, iar de atunci am refuzat sa imi las prietenul sa ma atinga. Ne-am acuzat unul pe celalalt de moartea celei mici pana am ajuns sa ne uram, astfel ca a trebuit sa plec din casa lui si sa ma mut la un prieten. Daca as fi insarcinata, copilul ar fi cea mai mare bucurie pt mine, dar si cea mai mare durere. Ma apuca groaza cand ma gandesc la faptul ca se poate intampla ceva rau. Nu am reusit nici acum sa imi revin, intr-un an si 2 luni au fost doar 3 sau 4 nopti fara cosmaruri. Mereu o visez murind intr-un mod violent, fara sa pot face ceva. Azi noapte am visat ca au mancat-o sobolanii de vie. Nu reusesc sa ma trezesc niciodata. Stiu ca visez, dar nu ma trezesc inainte de a o vedea pe Maria fara viata. Nu m-a putut ajuta niciun psiholog, psihiatru ori terapeut.
Sper sa intelegeti acum, oricat de putin, ce se petrece in mintea si in sufletul meu, de ce par atat de paranoica.


Doamne,ingrozitor.....sarmana de tine.....nici nu stiu ce sa-ti spun...

Mergi la inceput