Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Lia, pe unde sunteti? Andreea e la gradi anul asta? sau ati optat pentru clasa 0? ca nu mai tin minte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Andrea, Matei este la scoala 11, dar nu l-am dus la after school acolo decat o zi, nu am fost foarte incantata...din anumite motive :)
Acum e la acelasi after-school privat, dar s-a schimbat invatatoarea, trebuie sa fac cumva sa ajung sa o cunosc pe cea noua.
Am optat si pentru transportul pana acasa, asa ca ne descurcam cumva acum, dar noi nu prea mai ajungem acolo, asa ca Matei are in ghiozdan si hainele de schimb, asta pana cand ne vom mobiliza sa ii ducem mai multe schimburi sa le lasam la ei.

Nora, nu mi-a venit sa cred ca ai postat :)

Rox, fara Barni??? Grea lovitura :)

Kim, eu te inteleg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Roberta,am zis bine...s-a schimbat si vremea daca am postat eu.Poate ma dati afara pana la vara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noraaa, lume noua

Noi ne am sedintat, totul ok si roz la noi, k de obicei :-) Am platit auxiliarele - 95 lei pt mate, romana, engleza, cun.mediului si religie :-) si 20 lei fond clasa, urmeaza 25 fond scoala.
Extraurile sunt asa pana acum: pictura, chitara de anul trecut si de 2 x pe saptamana ceva karate :D
De luni incepe cantina si afterul si probabil imi revin atacurile de panica de la finalele de luna :-))) ioi si auci si aoleuuu :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

prezent si noi, asa mai pe seara ca am fost cu treburi etc

intalnirea cu colegii a fost ok, cu doamna si mai si, e ok una peste alta. la noi e doar o clasa zero la scoala, nu se scolesc cu schimbul, inca

Danu e incantat de mersul la scoala, mai putin de ce are de facut acasa- temele

joi sedinta, mai vdm ce ne spune

Dea nu e la clasa zero inca, am cugetat si am zis pas. Sa vedem ce-o mai fi la anul...E inscrisa la o gradi cu program normal, 8-12, cu pachet de acasa. Cu frecventa...mai vedem ce-o fi, deocamdata n-am ajuns ca e racita de sambata. Azi deja e spre bine, slava Domnului, e doar fomfaita.

nb si o saptamana sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Copilul meu baiat a fost schimbat de extraterestrii, in seara asta m-a asteptat cu cartile de la biblioteca citite si mi-a cerut alta carte sa citeasca inainte de culcare. Oi fi dat lovitura macar cu asta desi mai degraba inclin sa cred ca vrea ceva si pregateste terenul.
Tot wk-ul prelungit ca la noi ieri a fost zi libera am studiat literatura franceza. La Maria deja se ingroasa gluma asa ca dupa un studiu prelungit stiu cum se spune in franceza la uguit de turturele si sunet strengaresc si lin sau ceva in genul asta naiba sa le ia. Mai greu a fost sa-i explic Mariei in romana ce inseamna a ugui.
La extrascolare noi mergem pe pian la Maria ( cerinta ei) dans si balet tot de la ea cerinta si ma fugareste sa o duc la calarie care e la mama naibii. Si tenis ca e obligatoriu.
Mihai se mai gandeste cu tobele, anul trecut a facut tot anul si a decis capoera si tenis.
Innot stiu amundoi sa innoate f bine si mai de performanta nu gasesc prof aici iar cu limbile straine slava domnului am scapat, vad ca acum nici cu engleza nu mai au nici o problema sunt fluenti la vorbit, portugheza se misca binisor, cred ca trebuie sa ne apucam de romana ca daca mai dam de cuvinte gen a ugui...

Kim de ce nu incerci sa schimbi scoala? Sunt convinsa ca simtul tau de mama iti spune adevarul si copilul nu e 100% fericit. Mai ales ca are si termen de comparatie cu un sistem mult mai deschis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Nu l-am mutat pt ca nu stiu unde ...am doar doua scolo in vedere si nu stiu unde in fct de bunici de cabinet...dar asta depinde la fel de cand deschidem..daca merge sau dupa 3 luni il inchidem...sunt prea multe variabile..si-l pot muta si apoi sa-mi fie f incomod la dus si luat

Astept de 2.5 saptamani vizita Colegiului Medicilor..niste nesimtiti!!! Dupa ce ca este obligatoriu sa fi membru..sa le dai cotizatie lunara..am dat 8 milioane taxa de avizare (adica sa vina si sa zica ca spatiu este ok pt un cabinet)...acum se lasa asteptati!..deja fierb..dupa ce ca ne creem propriul loc de munca..nu cer ajutoare..mi s epun si bete in roate!!..Si atunci eu de ce sa le dau cotizatie lunara? Ca sa merga ei in excursii in afara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
azi mandra s-a matait nitel la gradi... cu diverse motive. are si ea ceva muci - cred ca de la schimbarea asta de temperatura, s-a racit si la noi.. si ea tot in chiloti si picioare goale e prin casa. am lasat-o ok, am impresia ca e doar ceva pasager. sper de altfel
Robi sper sa fie ok la after. dimineata cu cine sta Matei? sau e de fapt before school?
Nora, welcome back, am vorbit noi....
Marina in ce hal am ajuns sa suspectam copiii la orice miscare hihihihi
Daria voi steti roz prin definitie
Lia, am inteles, merci de detalii.
azi am trimis copchila la gradi cu mar la pachet, ales de ea, facut felii, pus in cutie de pachetel rosie ca asa a comandat "eu de ce nu am pachetel???" m-am prins mai greu ca vroia sa zica cutiuta... dar m-am prins intr-un final
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

cum se scrie propozitia:

Am fost la castelul X sau ..Am fost la Castelul X???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Depinde de castel si de cine corecteaza

Mergi la inceput