Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Clasa a II-a la raport!
Multi absenti...ntzzzz...Acusica ies si strig catalogul!

Maria ieri a fost, evident, incantata. Si-a notat temele, a fost cuminte in clasa, ptiu ptiu sa nu-i fie de deoki!
Azi dupa amiaza avem sedinta cu parintii. Eu abia astept sa vad impresiile doamnei invatatoare dupa prima saptamana.
Ioana mi-a repetat de 100 de ori ca ea la anu' se duce la scoala

Eu insa am ramas cu temele nefacute. Spre rusinea mea nu am reusit sa dau telefon la profesoara de engleza. Am stabilit orele de pian, de dans, dar pentru engleza nu am dat telefon.

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

noi joi avem sedinta la scoala. sa vedem cand e la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Noi ieri nu am fost la deschidere, dna ne-a dat intalnire la 12, asa ca de dimineata, dupa ce l-am lasat pe Matei la gradi (ca de obicei fara probleme) noi doua am fost la sala si la piscina. Stefi a fost super incantata, cel mai mult ia placut pe banda, mai ales ca se uita si la desene in acelasi timp Si la piscina i-a placut, dar in sauna nu a stat decat 15 secunde. La scoala a fost foarte bine, au stat doar pana la 2, nu a avut nici timp sa bea apa, a avut multe de povestit cu colegii. De azi dimineata am inceput "before school-ul", dna ne-a rugat sa ajungem inainte de 8:30, azi am ajuns la 8:35, dar inca nu mi-am stabilit traseul.

La gradi avem sedinta joi, la scoala inca nu s-a stabilit.

Legat de activitatile extra, Stefi are o lista lunga: tenis (acesta este deja stabilit, doua ore/saptamana), inot (o ora pe saptamana, trebuie sa-i caut piscina noua, cea veche nu prea ne place), engleza si germana (trebuie neaparat sa-i caut cursuri, vreau ceva cu mai multi copii, nu individual), a primit vioara de ziua ei si trebuie sa-i caut si o profesoara de vioara si daca mai ramane timp gimnastica ritmica. Matei vrea tenis si fotbal. Vom fi tare ocupati, dar chiar vreau sa ne ocupam mai mult de ei si sa le gasim cat mai multe activitati pe gustul si dorinta lor.

Kim, cred ca e tare greu pentru el cand nu reuseste sa se "conecteze" cu colegii. Din pacate, eu cred ca si dna are un rol important in "unirea" clasei si daca ea nu este preocupata si de acest lucru e tare rau.

Liliana, ce se intampla cu materia din saptamanile acestea de greva? Pana la urma noua ne-au luat saptamana aceasta de vacanta prelungita din vacanta de Paste (avem doar o saptamana de vacanta in loc de doua).

Roxana, sper sa aveti o adaptare usoara la gradi. Si la noi Matei vrea pachetel ca Stefi, desi el este la program prelungit si are mesele asigurate (nu ca ar manca cine stie ce). Azi era tare necajit ca nu i-am gasit si lui cutiuta pentru mancare, dar spre deosebire de sora lui a fost intelegator si nu a facut scandal.

Cristalina, i-ai mai schimbat Ioanei gradinita? Parca ai povestit ca nu prea ii placea. Ea ce face cand Maria are activitatile extra?

Gabi, cum a fost la Matei la scoala? Sunteti la scoala 11, nu? Si noi avem pe cineva in clasa a II-a, facea afterscool-ul in scoala, dar acum nu le mai da voie si s-au mutat la un liceu prin Bularga, dar inca nu au rezolvat cu transportul si se duc pe jos.

Andries, super director aveti. Asta cred ca lipseste la multe scoli, un bun administrator. Mircea are in program activitati extra? Va tot intreb pentru ca nu stiu ce sa fac cu Matei cand are Stefi una, alta, el nu prea spune ca ar vrea ceva. Ii place la tenis, dar se ia cu Stefi si verisorul lor, vrea la fotbal, dar tot asa pentru ca merge verisorul.

Daria voi cum sunteti? Am vazut poze frumoase cu Gulia, ea cand incepe programul "intensiv" ca si voi aveati o lista lunga de activitati.

Ioana, voi ce mai faceti? Cum invata Maria, tot dimineata?

Va urez un an scolar cat mai bun cu multe succese!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

sa nu intelegeti gresit..el nu se plange!..doar ca vad un alt copil la scoala...poate doar mi se pare..vad io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ca sa vedeti ce mult inseamna colegii si doamna educatoare/invatatoare.
Am fost la gradi sa duc rechizitele si Ioana a sarit pe mine
"cand ma iei!?
Vrei sa te iau acum!?
NUU, MAI STAU!"
Ca sa vezi! Are aceeasi doamna pe care a avut-o Maria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Eva a incurcat-o la gradi . ne-a rugat sora sa nu ii mai dam barni la gradi . ha ha, a lovit-o in cea mai mare dragoste a ei. azi a declarat sus si tare ca ea vrea sandwich cu branza la gradi pentru maine. sunt hotarata sa ii dau unul mic... si un fruct la alegere. sa vedem ce iese, daca il mananca???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Buna dimineata si bine v-am regasit!!!

Se pare ca io-s piaza rea....cum am intrat,cum au venit ploile. Na...sa mai primesti omul in casa!

Va multumesc mult pt urarile de ziua lui Rares! Va dorim si noi un an bun de tot, cu sanatate si realizari in toate, cu multe bucurii!! La multi ani tuturor copiilor si mamelor!!

Cica a inceput si la noi scoala Eu nu am fost la deschidere,au fost ai mei. Joi avem si noi sedinta de dat banii

Mai am o runda de dat bani,la fata. Deja mi-a trimis sms cu primele scoruri.

In rest...am fost in concediu,am umblat pe jos cat n-am umblat tot anul,dar a fost frumos. Dar pt ca a fost un concediu agitat,eu parca n-am simtit ca e concediu. Si copiii au tanjit dupa mare,chit ca au vazut locuri noi si am tras si o balaceala la Tropical Islands,dar nah...

Va pup pe toate,sa aveti o zi buna si...mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Nora, bine ai revenit! Sper sa stai mai mult cu noi, ti-am dus dorul postarilor tale ...

Cum e Rares la scoala? Mai are colegi de la gradi? Stefi a pastrat legatura cu trei fetite (Delia, Ilinca si Teodora), fiecare in alta clasa si la alta scoala, ne-am mai vazut prin vacanta.

Andreea in ce clasa este? Clasa mai mari, pretentii mai mari, nu-i asa?

Roxana, si la noi dragoste mare cu Barniul. Eva ce nu mananca de obicei, fructe sau branza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Andrea, Rares are doi colegi de la gradinita. Anul acesta sta cu o fetita noua,in banca. Sa vedem cum va fi. In vacanta a fost mai mult plecat si nu s-a intalnit cu colegii.

Cat despre pretentii la fata la scoala, e vb de programul Adservio,de gardian si trebuie sa-i cumpar toate manualele,ca e in ultimul an si nu se mai asigura manuale de catre minister,cica nu e obligatoriu sa faci ultimele clase

Intamplator am vazut ca Gabi (leeloo2004) e la Iasi. As fi vrut sa ma vad cu ea,dar nu mai am nr ei de telefon .Culmea e ca a fost la o firma de pe langa job-ul meu. A postat ea pe facebook,de aia stiu. Daca aveti nr ei si nu e secret,poate imi dati un PM,chiar as fi vrut sa o vad daca are timp si chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Andrea,eu nu pot posta pe peretele Gabrielei,am vazut ca tu poti,probabil numai prietenii au permisiunea.Zi-i ca i-am trimis mesaj pe facebook,io-s aia

Mergi la inceput