Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

ba nu, ne pacalesti!
Olivia, arati super. Tie iti prieste schimbarea temperaturilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Chiar ca arati super Olivia! La cat mai multe interviuri :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ce, am dat alt link? rusine mie..... desi pe ala corect i l-am dat posesoarei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Olivia, arati super-super-super



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Eu nu pot sa o vad pe Kim, cred ca sunt blocate filmuletele :(

Norico, arati foarte bine!! Concediu in india? M-as feri de mancaruri traditionale, am gustat ceva la Londra si mi-a fost rau, am inteles ca mancarea la mama ei acasa e si mai si...

Ioana, sanatate multa!!! E tare Maria!

Vreau si eu mai multi bani...vreau mai putin stres, vreau sa am grija de sanatatea mea...vreu masina ieftina sa ma pot misca de acasa ... vreau mai mult timp liber...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Kim, iti sta bine culoarea la par, daca n-as stii cati ani ai as zice ca n-ai sarit inca de 30

Maria e teribila si pe buna ca are si ea un strop de dreptate, nu putem sa nu recunoastem ca uneori ii vrem ceva "mai dresati".

Bre' apropos de sacul de bani, sunt in Wien acum si am dat o tura prin magazine, pana si austriecii au luat-o cu preturile in sus, brr, de la mancare pana la creioane eu vad niste centi in plus, nu mai spun de ghiozdane, pantofi si altele, unde nu vad euroi, ci zeci de euroi in plus bai dar numai la salar nu vad nimic in plus.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Wow, da tare bine arati Olivia.
De fapt stiam asta, voiam doar sa te felicit ca te pastrezi asa bine.
Si te pricepi si la interviuri...asa ca la cat mai multe.

Ioana imi pare rau de toate pataniile voastre...cand am citit cate ti se intampla m-am gandit la la proverbul cu un rau nu vine niciodata singur. Bafta sa treceti cu bine peste aceste incercari.
Da de miercurea trecuta s-a terminat greva si copiii s-au intors in clase. Adela e fericita ca merge la scoala, si e incantata de noua doamna. De fapt si eu sunt, am avut joi intalnire cu profesorii si am cunoscuta. Mi se pare deschisa la minte, cu initiativa si cu talent pedagogic.

Va imbtatisez de la mic la mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Am uitat sa va updatez cu ultimele patanii din viatza de scholer a lui Mitzu. In wk asta ne-au lipit in caetul de corespondenta regulamentul, 5 pagini scrise marunt la masina, regulament care tb citit impreuna cu copilul si semnat atat de parinti cat si de copil.
L-a citit el mitzu in sinea lui si dupa aia mai cu voce tare in special capitolul cu Pedepse si i-a cam tremurat mana cand a semnat. Pedepsele variaza de la avertisment verbal/ scris, munca in folosul scolii ( i-am zis ca ii pune sa mature curtea), chemat copilul la director, chemat parintii la scoala , exclus temporar pana la exclus final. Motivele sunt multe si neexplicate prea clar. Oricum Mitzu e socat. Mi-a zis ca el intelege chematul parintilor la scoala si chematul la director ( pe astea le fluieram de la gradinitza) dar maturatul curtii si excluderea temporara l-au terminat nervos. Asa ca si-a pus ceasul sa se scoale sa nu intarzie si si-a facut temele constiincios. A zis ca nu mai iese nici in pauza ca daca intarzie la joaca si se trezeste cu punision nu stie ce o sa se faca.
Il mai las vreo doua zile si ii explic care e realitatea, ca nu e chiar asa neagra cum i se pare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
ia uite ce face un regulament din copchil.... ia sa fac si eu unu din asta. ii pun sa semneze si il lipesc pe frigider!! una peste alta cea mai misto e munca in folosul scolii. aia ar trebui aplicata in Romania... la greu.
Andries, asa si la austrieci deci. asa se plangeau si toti pretenii nostri, inclusiv din state. ca o iau preturile in sus la fiecare luna.... da' serios asa. mama ma-sii de veatza.
trebuie sa va zic ca de ieri chiar Eva e ok la gradi, nu plans, nu nimic. vineri au teatru, au si caiete de facut desene si alte nebunii, au si prima expozitie de pictura.... poate poate o fi trecut faza cea grea
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Kim - chiar ca arati super! Putin emotionata la interviu, dar altfel super!! Bravo, nu ai de ce sa te feresti de interviuri!
Andries - asa zicea si sotul meu - s-a intors saptamana trecuta de la Viena si mi-a spus ca preturile au sarit si pe acolo si nici urma de reduceri...eu plec la inceputul lui noiembrie la Amsterdam, sper ca pe acolo sa prind reduceri de sezon...

Ai mei copii pleaca maine in vizita la o pizzerie - vor invata cum se face pizza, vor asista la demonstratii live, isi vor face propria pizza si la sfarsit o vor manca!

Mergi la inceput