MONTIGNAC (176)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gena cred ca nu ti-au placut pentru ca nu ai folosit reteta buna(cu germeni de grau?? )...mie imi plac super tare si nu vad nici un gust..adik daca i-as manca goi..ar avea gust de taitei din faina..dar in rest

cat despre aloe...imi super place..si mai ales cum se vad bucatelel de aloe in bautura spui ca is moluste mici ...lyche alea mie imi place sa le manac sa si fruct...bautura nu-mi place nici mie, mi se pare gretoasa...ce e fain cand merg cu chinezoaica mea e ca desi nu avem aceleasi gusturi ma sfatuieste ce e ok si ce nu e...ca imi stie asa cat de cat gusturile

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Brindusik, spusesem germeni de soia, am incercat sa fac ce mancam eu la chinezesc cand mergeam, cred ca au un pic de ou, ceva bucati de bambus si germeni, cred ca de soia. (clar nu am facut ce trebuia)
Problema cu molustele, ma deranjeaza la bautura de aloe.
As vrea sa ma laud, am 6 sapt de cand tin Monti si am slabit 6 kg
Azi pt ca e duminica, o sa fac o prajitura.revin sa zic cum a fost.

Rule your mind or it will rule you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gena keep going cu kg-mele !!

cat despre mancarea chinezeasca..oricat de usoara ar parea o reteta daca nu ai un indrumator (cum avut io) nu prea iese deloc cum o fac ei

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

meniul meu azi:

Md: paine de tarate cu icre
G: baton de cereale (nu e pre monti asa ca-l pun portocaliu)
P: supa chinezeasca(ultima portie)
G: 3 gogosi
C: cartofi fierti cu brinza de vaci

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Md: 2 wasa cu unt, 2 felii de jambon, 1 iaurt 0%, o cafea
P: o rosie, jambon, cascaval, paine IG 15
G: un mar
C:(dupa mult sport) un kiri, un babybel, 1 carnacior f mic, si 2 BOUNTY (dada, si era si MM, facut in casa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Brandu, interesanta ciorbica ta a la China. Mi-am propus sa o incerc.
Meniu:
D: lipie monti + icre
P: fructe de mare si friptura de vitel cu sos de smantana si gorgonzola.
C: ciolan de porc la rotisor cu salata de varza

Astazi am gatit : ciorba de dovlecei, friptura de pui, broccoli gratinat si aprox 20 clatite din naut pe care le voi umple saptamana viitoare cu diverse aperitive, in functie de poftele noastre: cascaval, icre, salate, branza, carne de pui, etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gena desi am meniul ala porcit...iti fac o observatie ca poate esti mai MM decat mine ...NU iaurt 0% la masa cu jambon...daca mananci jambon..atunci smantana care e lipid e de masa aia

mel ...se face ff usor...intr-o oala...pui apa cate persoane sunt (adik daca sunt 4 pui 4 boluri de apa), pui cuburi knor (eu aici gasesc organice..) sau daca nu faci separat supa si in loc de bolurile alea de apa le pui de supa, pui morcov (eu l-am dat prin razatoare)...lasi sa dea in fiert, dupa adaugi brinza tofu taiata cuburi si ciupercile..lasi sa fiarba pana vezi ca iar borboloseste apa (Adik vreo 5-7 minute), dupa pui calamarul si mai lasi inca 5 minute...si gata supa ..eu am pus si chilli pudra ca asa tineam minte cand am mancat al chinezoaica ca era picanta putin..dar poti sa nu pui..oricum iese super buna si fara

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Neata buna!

Am revenit si eu in sfarsit, dupa aprox o luna de absenta, timp in care am pus inapoi cele 3 kg pe care le pierdusem .
Astazi inca nu m-am organizat cu un meniu, doar un pahar mare cu apa am baut dimineata si acum o cutiuta cu perlute de branza si smantana .
Ma gandesc sa imi compun meniul pentru fiecare zi a saptamanii,caci altfel nu razbesc.
Voi cum procedati?

Cge


Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Salut fetelor, ma primiti si pe mine? Am mai tinut acum cativa ani dieta si ma intorc spasita, dar tare incapatanata de data asta sa ajung la greutatea ideala si s-o pastrez.
Meniul de azi:
paine Wasa si o mana de amandine. Si cafea. Stiu, e o abatere, dar fara expresso dublu baut dimineata nu ies din casa...
Ma bucur ca v-am gasit si sper din suflet sa ne sprijinim pentru a obtine rezultatele mult visate.
O zi frumoasa va urez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandule, te bat. Ce-i meniul asta? De azi back to reality please Shirataki de-aia nu am vazut in Cluj dar pot incerca cu taiteii de fasole mung.

Maria rubi, bine ai revenit. Eu mai nou planific meniul saptamanal si deocamdata merg bine lucrurile. Cumpar din weekend tot ce am nevoie pt meniu si scap de stres in timpulo saptamanii.

Gena, felicitari pt kg date jos Nici nu e de mirare la cat de conforme sunt meniurile tale.

Lorelei, bine ai venit alaturi de noi Cafea bem majoritatea deci nici nu o mai consideram abatere

Meniu azi:
MD: oua ochiuri, crochete, gogosar
P: supa de pui cu galuste
C: spaghete integrale cu sos de rosii si dovlecel

E bun sosul ala a lui Gordon doar ca eu am scapat cam mult otet si in compensatie am pus smantana de frisca

Abia astept sa incep si sportul sa mai dau jos ceva ca deocamdata doar stationez

O saptamana de poveste sa avem doamnelor





Mergi la inceput