MONTIGNAC (176)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Vin sa ma plang azi m-am dus in oras sa mananc si am ajuns la un restaurant (nu am prea multe in zona) care avea cica de toate, numai cand sa comand nu mai avea ce puteam manca. Am luat un peste pane si fasole verde ca si garnitura... bleah! (nici salata nu era!)
Am dat frumos la o parte pane-ul si am mancat pestele din interior, care era minuscul, am mancat si cele 2 linguri de fasole (la vapori cu sare) si o canita mica de bucatele de kiwi cu 5 capsuni.
O sa intrebati care e problema! Ei, eu mananc mai orice, dar nu peste si fasole verde!deci va imaginati ce foame imi este, deabia ridicata de la masa. Am mancat cum am ajuns o banana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

gena, dar ce are pestele cu fasole verde? mie mi se pare extraordinar!

se mai intampla, nu te da batuta din cauza asta.

mi s-a facut asa o pofta de pesteeee


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

deci in seara asta am mancat vinetele cu brinza cum planuiam..si o bucatica cat juma de palma de muschi de fript...

manana imi iau si la mine mancare de vinete

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

In seara asta am mancat "Scoici cu smantana" (pe google, am gasit ca traducere: midii )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Maaaai , dar ati scris ceva, nu gluma ! Se vede treaba ca toata lumea s-a intors din concediu

Eu am avut astazi o zi ingrozitoare :
-un ochi mi s-a umflat si ma doare de mor
-la serv ( dupa o luna de concediu ) doar vesti bomba ( de genul ca nu stiu cati dintre colegii mei dispar din schema si trebuie sa-si caute serv)
-baiatul cel mare a stat peste mine , peste acte pe birou , cu toate caietele de scoala, pt ca nu si-a facut temele de vacanta .....
- colegii, bucurosi ca m-am intors , m-au bombardat cu tot felul de acte ce trebuiau semnate, rezolvate, etc

Nu stiam cum sa ma mai impart intre : problemele colegilor, lectii durerea ochiului si in plus aveam si presiunea vestilor proaste ...

Maine ........... de la capat .......

Meniu:
MD: omleta cu rosii
P: ciorba de perisoare, ficatei de pasare
C: rosii cu branza, ciuperci, iaurt si 2 clatite de naut umplute cu frisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel eu te pot ajuta numai cu rezolvare la una din probleme..si anume cu temele cupilului...tre sa-i explici ca nu e treaba ta ca el nu si-a gestionat lucru de-l avea de facut si sa-i arati hartiile de la munci ca si tu ai temele tale de care trebe sa te ocupi..si sa-l trimiti val vartej sa si le rezolve singur...asa invata minte data viitoare sa fie mai reponsabil cu indatoriile lui de scolarel

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

copii au inceput gradinita, Elena s-a acomodat neasteptat de bine, Stefan inca ar vrea sa mai stea cu mama. In curand voi incepe si eu munca( inca sunt in negocieri).
Diana extraordinari covrigeii...

Meniul de ieri:
MD: wassa cu gem; cafea
P: ghiveci legume cu castraveti murati
g: covrigei+prune
C: nimic..

Meniul de azi:
MD: covrigei+iaurt de baut; cafea
P: ghiveci de legume
C: branza cu ceva cruditati..( am o pofta)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetele,

Azi d dimieata am mancat o salata- cedar- am dat de o parte crutoanele in schimb sosul il avea direct pus in salata
La pranz conopida gratinata
Cina - nu stiu ceva usor ca vreau sa se duca si ultimele ramasite de concediu

Ieri am reusit sa fiu conforma desi am rontait intr-una pana noaptea la 12.
Pentru intalnirea cu aradencele am facut si eu popcornii aia din conopida si au iesit deliciosi si au avut un succes enorm atat printre mamici cat si printre copii. Am incercat bilutele de branza (le-am facut cu branza de burdufca din aia am aut la repezeala), am pus in mijloc nuca , afina sau boaba de strugure. Cele mai bune mi s-au parut a fi cele cu strugure.

Gena 12 te inteleg. Ufff asa o senzatie neplacuta iti lasa o masa din asta ratata, daca ma dai si bani seriosi pe ea e chiar

waw Ninha ce ai slabit. Bravo. Sper sa ma abitionez si eu.

Din primavara tot aiurea sunt, dau jos 2-3 kg apoi iar ma prostesc pun la loc, merit o batuta buna. Brindusik ia scoate bicele alea .

Vreau si eu reteta de vinete a la Ninha.

O zi superba va doresc

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mel , waw ce zi nasoala. Si noi avem probleme cu temele de vacanta.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Mel, Somleac, deci si voi intrati in depresii ca se apropie scoala.

Asa am fost si eu acum 2 saptamani cu durere de dinti si inceput de scoala.
Acum suntem un pic mai bine, incercam sa ne intram in ritm treptat.
Am avut luni liber de la candieni si ieri mi-am luat concediu si am fost si la dentist.

Meniu de azi:
md: p. integrala prajita cu gem conform + cafea;
g: cirese
p: cuscus integral cu 1 buc. mica somon la gratar + 2patratele cioco neagra
g: 1 iaurt
c: salata verde cu de toate + 1 buc. friptura porc la gratar;

Puisor, faina ideea cum meniul pe toata sapt.

Copiii au zi la pachetel cuscus cu pui la gratar.

O zi buna si spor la slabit,

Mergi la inceput