Colectia de toamna-iarna 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Lavice ai facut cu greutatea lui Ami?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Gata, ne-am intors pe pozitii.

Amalia a fost botezata pe 25 la Alba Iulia, la 40 de grade afara, in cadru f restrans. A avut o super nasa foarte frumoasa si grijulie, un nas foarte simpatic ce nu prea intelegea ce vrea popa de la el, o nasa mica prietena de pozne cu sora mijlocie a botezatei si o nasa foarte mica duuuuuulce si cuminte. ati recunoscut personajele?
Va pupam pe toti 4 cu mult drag si va multumim!

Apoi am plecat spre Viena via Timisoara, iar ieri ne-am intors via Arad. A fost f bine la Viena, va multumesc tuturor pt sfaturi si idei. Viena mi s-a parut un oras de imigratie big time, cred ca jumatate din populatia orasului nu sunt austrieci. De exemplu la locul de joaca de langa apart unde am stat am vazut in prima seara 2 gemeni rusi, 2 frati romani, un copil austriac si un grup de baieti arabi.

In rest frumos, monumental, un pic prea monumental si imperial pt gustul nostru care in mod clar preferam destinatiile mai sudice. Muzee peste muzee, despre absolut orice, ne pare rau ca am reusit sa vedem prea putine. Dar asta a fost, am impacat toate gusturile.

Am ajuns la concluzia ca nu ai cum sa vezi toate puncte,e de interes si ca fiecare isi face o selectie potrivita propriilor gusturi si posibilitari. Noi am fost in prima seara la dom, apoi in prima zi plina la Shonbrunn si zoo, in urm zi la palatul Hofburg, la casa cu fluturi si la Haus der music (f misto muzeul, interactiv, despre sunete, instrumente. Muzicale, compozitori viene8, filarmonica din Viena), in a treia zi la casele lui Hundertwaser unde am prins si o expo de fotografie f misto si apoi la Haus der meer, iar in ultima zi la muzeul artei aplicate si la Zoom, muzeul copiilor. Ne-a parut rau ca am fi mers si la Albertina si la Leopold museum sa vedem Klimt si Schile, si la Kunsthistoricher museum pe care toti il lauda, dar nu am putut cu fetele, nu ar fi avut rabdare. Si asa s-au plictisit la arta aplicata si la muzeul vaselor regale de la hofburg dar am fost si la chestii special pt ele asa ca am negociat.

Cu cazarea si transportul a fost f bine, metroul vienez vine des, statiile sunt f scurte, nu e nici aglomerat. Mai stresant a fost cu masina la sosire si plecare si pt Virgil sa o duca la parcarea de la marginea orasului. Am luat si tramvaiul in turul ringului ca sa- l vedem, am fost si prin parcuri sa se joace fetele....

Inghetata cea mai buna, zic ei organica, a fost la zoo, la casa rinocerului, bate de departe Zanoni & Zanoni. Cea de la Zoo e comparabila cu San Crispino din Roma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ile, sa va traiasca micuta crestina!

Cu fetele eu ma descurc mai usor pt ca Silvia e chiar mare la 10 ani jumate.
Cu greutatea n-am mai facut nimic, vad ca merge in acelasi ritm, in ultimele 2 sapt a luat in total 250. De vreo luna si o saptamana cam asa ia, 100 si ceva pe saptamana. In primele 3 luni a luat f bine in greutate, acum luna a patra e pe terminate si va lua mai putin, undeva in jur de 500. Pediatra a zis ca e Ok, sa o las in pace, alaptez exclusiv in continuare. In inaltime a crescut, pulpite are, are si greutatea buna pt varsta ei. Aseara a avut 6350 la 4 luni fara 4 zile nascuta cu 3330.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Lavi nu am recunoscut personajele si mor de curiozitate!

Ce parere aveti cu schimbarea inceputului de an scolar? Mi-a cam dat planurile peste cap.
Am intrat pe ebay ptr cumparaturi, nici acolo nu mai a oferta anilor precedenti.Speram la ieftineala la trening-uri. In outletul din Militari am gasit tot la 130 dar din piersicuta. cum naiba s-o numi materialul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174268&nm=sunt-LUCA-am-9-ani-si-am-o-tumora-cerebrala

va rog sa dati o mana de ajutor acestui baietel adorabil, parintii lui sunt prieteni de familie cu finii mei si stiu ca sunt devastati, diagnosticul crunt a cazut peste ei ca un traznet.

miri, acelasi lucru am patit si eu , toate planurile mi-au fost date peste cap, incepand de la vacanta( tb sa mergem in Grecia din 2-9 sept si am zis ca incepe scoala pe 10 cum sa mergem),am fost la mama doar 1 saptamana , daca stiam ca se amana inceperea scolii mai stateam.

am dormit la mama de aziaz zilnic, azi pe la 14 imi venea sa dorm cu capul pe birou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Lavi mi-a trecut prin cap ca ar fi vorba de Mihaela80.Este posibil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

ile, lavi, sa va fie de bine botezul, micutele crestine sa fie sanatoase!

Alba&nasica mare&nasica mica&nas care nu intelege = bb_alinus&fam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, felicitari pentru botez si vacanta!
Sunt si eu tare curioasa de identitatea nasilor. Astept pozele, oricum .

Noi zugravim dormitoarele. Toata casa claie peste gramada - nu credeam ca adapostim chiar atatea lucruri - cred ca o iau cu nervii .

Ana incepe gradinita cat de curand. De saptamana asta ne straduim sa reincepem si activitatile - ieri a fost o mare zi de rateuri, ne-am dus degeaba, s-au schimbat toate programarile. Probabil o vor tine tot asa in septembrie si nici n-ar trebui sa ma agit pana in octombrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Hello!

Lavi, multumim de complimente si de onoare!

Noi am botezat-o pe Amisor cea cuminte si dulce si ne-a facut mare placere. Are o fire tare calma si prietenoasa, mi-a zambit de cum m-a vazut iar l-a botez n-a plans pana spre sfarsit, cand a sacait-o preotul prea tare ungand-o cu mir. Cand n-am mai putut s-o linistesc eu a venit Silvia, a luat-o in brate si-a calmat-o imediat, chiar ca are Lavi ajutor de nadejde :) Nati e ajutor la facut ochi dulci si la dat pupicuri multe. Prevad ca va fi Lavi o bunicuta cu multi nepoti :)

si la noi incepe scoala tot pe 17, n-avem uniforma, in schimb avem o lista uriasa cu rechizite de care tre sa ma ocup. Am luat si ghiozdan de pe ebay - daca mai are cineva intrebari despre site-ul asta spuneti, sunt profi si seller si buyer:)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hihi, nici nu ma gandeam ca se potrivesc doua famili profilului! Miri a ghicit, Mihaela a botezat-o pe Amalia.
Emilia e o dulceata si jumatate, foarte cumintica, ne bucuram de cunostinta! Maya si Nati, foste colege de gradi cateva luni in Romania, au fost mai reticente la inceput una fata de alta desi au mai vorbit intre timp la telefon. Pana la urma seara s-a terminat cu o serie de pozne vesele si o plimbare in chilotei prin cetatea din Alba Iulia.

Poze cam greu, aparatul nostru a facut baie la pastravarie si acum e la reparat, fotograf n-am avut, au facut poze finii si sora mea, sa vad cand le facem rost.

Maria, voi sunteti intr-o vesnica renovare
asa e cu lucrurile, adapostim prea multe obiecte!

Mergi la inceput