Colectia de toamna-iarna 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mihaela, sa te-auda Dumnezeu cu nr de nepoti, chiar imi doresc o gramada! Sa nu mai prididesc cu cadourile, ca soacra ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Ce frumos cu nasitul vostru!

Lavi, esti totala cum iti doresti permanent copii!! Ce sa zic: spor la nasit in perioada urmatoare, cred ca asta e cea mai realizabila

........
yep, that's us: santier in fiecare sezon . asta nu-i ultimul pe anul asta. am mai spus: era ideal daca ne mutam cateva luni si renovam tot. asa, facem tot bucatele.

dar nu cred ca eram capabili logistic: am umblat enorm dupa fiecare piesa de material, ca la nebuni. nu-mi plac lampile, nu gasesc mobila potrivita, mergem de 10 ori pana alegem un covor sau o gresie .
nu cred ca sunt eu defecta, pur si simplu se aprovizioneaza oribil pe-aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, felicitari pentru botez! Eu am fost pe lungime de unda cu Crissy, la Alinush m-am dus cu gandul pentru ca m-au indus in eroare Alba si nasul care nu intelegea
Cum se mai simte soacra ta?

Miha80, mai sunteti in tara, sau ati mers special pentru botez?

Maria-Alexia, si noi am tot facut renovari in timp ce am locuit in casa, eu am ajuns sa detest chestia asta... Spor la zugraveli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am vazut cele mai recente poze: Rianna e tare frumoasa in prima zi de scoala, ca si mama ei de altfel! Mult succes in noul an scolar!
Irinuca e o dulce scumpica mortala si ii sta tare bine in body cu inimioare, cam asa:
ile, mi sevpare ca Irinuca seamana cu tine.
Au fost deliciosi baietii cu replica lor.

Maria cam bine zici, sper sa mai botez in anii care vin ca pana la buniceala mai este iar matusa de gradul I vad ca nu mi se arata. Iar la prunci proprii am inchis pravalia ca nu scalam mai mult. Azi la medicul de familie, un nene mai in varsta mi-a complimentat-o pe Ami si a sfarsit cu urarea: ce frumos copil, sa mai faceti! Nu i-am mai dat detalii...

Meems, tot cam asa se simte, sta in pat, se ridica o data pe zi in fotoliu pt 10-15 minute, vorbeste putin cu greu, cognitiv e partial afectata. E foarte bucuroasa cand mergem si mai ales se bucura mult de Ami, ei dintotdeauna i-au placut f f mult copii.. Am tot fost vara asta, de mai multe ori, sa vedem in continuare cum ne organizam ca sa ajungem cam o data pe luna la ei daca om putea. Cam lung drumul pt un week-end, 5-6 ore, depinde de trafic si de Ami, cate alaptari si deci pauze necesita, dar asta e, o bucura mult sa mergem.
Tatal tau cum se mai simte cu inima?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ieri am comis-o din nou :am plecat cu treburi cu bb, cu un bibe cu ceai de muse cateva ore
am fost si la tuns,
cand am ajuns acasa am constatat ca nu bausem apa deloc, bb marait vroia numai in brate, laptic mai putin si a stat cateva ore numai la

Lavi, sa va fie de bine crestinarea!!!

Meems as vreau ceva din state, un iphone, dar cat e transportul?

Miri nu am gasit la Piciul pantalonii, erau din stocul de anul trecut.

Am fost si eu la Alba Iulia acum 2 ani, f frumos orasul, curat, am stat la man Ramet, super zona dar departe de noi
La fel Sibiul este o zona care imi place ff mult



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ile, ai PM

Lavi, imi imaginam eu ca soacra ta trebuie sa fie tare fericita cand isi vede nepoatele! Si pe voi, bineinteles.
Tatal meu e mai bine si el, multumesc de intrebare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Lavi, in calatorii in ce l-ai culcat pe bb? Noi mergem munte si am patutul pliant la mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Neata,

Ami a implinit 4 luni azi. E marisoare deja :)

Ile, am culcat-o intre noi in pat din motiv de lene de a cara parul pliant dar am zis ca de acum incolo il vom cara. Primele 2 dati cand am plecat cu ea avea sub 2 luni, am luat patul pliant dar fiind fara etaj se trezea cand incercam sa o punem in el asa ca am renuntat si am culcat-o cu noi si la urmatoarele iesiri n-am mai luat patutul.

Apropo de patania ta, o solutie e sa renunti la ceai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Stiuuuu dar am lasat-o cu cineva vreo ora, apoi iar si ....asta a fost
Oricum aseara s-a trezit doar o data iar azi vad ca recupereaza somnul
Poate gasesc si eu sa imprumut un patut pliant ca nu pot dormi cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ile esti in Bucuresti? Pe cand ai nevoie si cat timp?

Mergi la inceput