Colectia de toamna-iarna 2005 (38)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

hello!

Pentru scolaritele din americi, sa incepeti cu bine scoala!

Ilenutza, ce vartej de activitati la voi! Spor la gasit bona si rezolvat toate cele!

Ieri am rezolvat si tinuta de prima zi de scoala a lui Cristi - jeans si jacheta decente, bleumarin spre negru. poate ma indur sa sun la scoala sa certific inexistenta uniformei, dar oricum ar fi suntem acoperiti . Pantofi am gasit cu greu, parca au napadit lacustele prin magazine. la reno, de la bama.
mai am de rezolvat Anuca, s-a inaltat mult, trebuie sa-i revizuiesc dulapul.
la ea am pb cu pantofiorii: ceva destul de elegant incat sa mearga cu fustita, dar si foarte sportivi, caci odata o vad cocotata prin copaci/ topogan/ trotineta/ bicicleta cu ei . si sa reziste si la ploaie, deci nu foarte decupati. aveti ceva sugestii?

notat stiloul pe lista, desi nu prea inteleg agitatia, doar prin iarna vor incepe sa scrie cu el, am inteles...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Noutati pe email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Ile mi se pare ca arata ca o pisicuta si seamana cu fratii ei mai mari.Sa va traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

subscriu! in plus: se vede ca adora sa doarma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

miri, daca ai disponibilitate, imi explici si mie te rog care e faza cu cumparatul de pe ebay?
de pe care anume, cum selectezi incat sa ti-i livreze si in ro, costuri de transport, cum faci cu plata etc ?
mii de multumiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Maria noi comandam de pe cel din UK, exista si in State dar te costa prea mult transportul pana in Romania.
Marfa nu e ttoata din UK, vin multe si din Asia.
Trebuie sa ai bani pe un card, te inscrii la paypall, asta nu stiu cum se face, folosesc cardul lui Sorin eu in momentul in care ai cont si parola poti face cumparaturi.
Daca alegi un obiect, la conditii scrie proprietarul ca livreaza doar in UK, in Europa sau oriunde in lume.Sunt unii care scriu ca livreaza in EU, exclusiv Romania.

Am sa il intreb pe Sorin, m-a mai intrebat cineva cum e cu paypall, nu imi este totul clar.Stiu ca ai un comision lunar/anual de cativa euro, nu ai comision la plati, doar la incasari, se pare ca este safe, Sorin parca primeste mesaje pe tel. in momentul in care face o plata.Astfel stii dc nu foloseste cineva cardul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

multumesc
cu paypal-ul ma descurc, cu ebay-ul n-am incercat niciodata inca. dar cred ca renteaza, timp de sapat prin el sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor care faceti cumparaturi pe ebay, daca gasiti ceva pe cel de State va pot ajuta si eu cu tot dragul! Folosesc adresa mea pentru livrare si apoi va pun eu pachetul la posta, atata doar ca va trebui acoperit transportul catre Romania. Oricum, livrare la mine + de la mine la voi, cred ca tot mai ieftin iasa decat livrare direct ebay catre Romania. Am mai spus-o si in trecut, si va reamintesc: va stau la dispozitie daca aveti nevoie de ceva din State

Maria-Alexia, multumim de urari! Rianna deocamdata e foarte incantata de clasa I si de invatatoare, sper din suflet sa aiba un an bun. A cam uitat unele lucruri peste vara... I-a dat invatatoarea o pagina cu intrebari despre ea (R) la care sa raspunda pentru a o cunoaste mai bine. Si aseara raspundea la intrebari, am lasat-o sa scrie singura, si unele cuvinte nu mai era sigura cum se scriu; plus ca mai incepea cate un cuvant cu litera mare taman in mijlocul propozitiei.

Cu pantofiorii si noi am avut bataie de cap, asa am cautat si eu ceva care sa mearga si la fustite si la pantaloni, sa ii poata purta si in toamna cand e mai frig, deci nu prea decupati... Pana la urma am gasit o pereche, dar am dat o gramada de bani pe ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ile, vazut pozele cu Irinuca; mi-a placut la nebunie afirmatia baietilor, cum ca e cea mai frumoasa fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Iar am tras ieri o tura prin magazine.
Ile am vazut la Piciul pantalon+vesta +papion din stofa neagra , costa 79 lei. Mi s-a parut super pretul.Bine finisat, frumoasa croiala.Stiu ca ai piciul aproape de tine.
Am vazut si trening 130 lei, mi s-a parut mult era de bbc...

Mergi la inceput