Abdomen Xtraplat (55)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

aici sunt
ieri am avut zi de pauza, am urmarit prezenta la vot

daaa, pusei de vlastari, vad ca deja s-au desfacut in doua semintele, cred ca sunt pe drumul cel bun...

pentru cine nu stia ( desi cred ca nu prea exista cineva pe aici sa nu stie ), nucile e bine sa fie hidratate timp de 6-7-8 ore inainte de a fi consumate...hidratate si deshidratate
eu le prefer hidratate ca imi amintesc de copilarie cand ii mancam nucile verzi lu' bunica-mea.
eram innebunita dupa nuci verzi, le mancam cu paine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

nu terminasem, dar copchilul imi apasa pe butoane si s-a trimis mesajul...


asa, am mai aflat si eu ceva zilele astea, habar nu aveam, dar pe motiv de lene mai mananc pepenele cu tot cu seminte..no, ca-i buna si lenea asta uneori
http://ligiapop.com/2012/07/06/semintele-de-pepene-informatii-nutritionale/


zilele astea o sa fie tare incarcate, trebuie sa ma vopsesc, sa ajung cu David la un control maine dimineata ( vreau sa il vada doctorita inainte sa plecam la mare ca sa fiu eu impacata ), sa fac bagaje, pedichiura, cumparaturi si sport.
tre' sa imi cumpar si costum de baie..

mai am doar 3 zile la dispozitie..
azi o sa fac Max Interval Circuit si poate ceva ABS, as face ARX din P90X


Pearl, hai sa iti dau un pont natural
dupa demachiere, umezesti putin fata si te cureti cu miere de albina amestecata cu cateva picaturi de lamaie.
eu ma curat cu miere ( e si usor exfolianta ) simpla in fiecare seara, la 2-3 zile adaug si zeama de lamaie.
la mine s-au mai diminuat o idee petele ( am doar sub ochi ).
tu ai si crema, poate functioneaza mai bine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Buna ziua, buna ziua!
Multumesc mult pentru urari tuturor! La fel si voua va doresc.
Am revenit si eu in Bucuresti, am fost la Roma cu ocazia acestei aniversari, surpriza din partea sotului. A fost ff frumos, am mancat insa chestii de-ale lor (si nu salate, pizza, paste) dar am si mers ff mult pe jos. Asa ca una peste alta, dpdv sportiv a fost bine. Impresionant oras.

De azi insa reiau intalnirile mele cu Shaun.
In alta ordine de idei, am primit rezultatele, ultimele, la analiza si mi-au iesit valorile de la TSH prea mari. Banuiam deja de ceva timp ca e ceva in neregula (imi cade ff rau parul, obosesc, slabesc ff greu, am pb cu frigul).
Ceva idei, sugestii pt tiroida? Naturiste? O sa ma duc si la dr saptamana asta..dar ideea ca voi primi medicamente pt a substitui deficitul nu ma prea incanta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Eunice, tocmai ce vorbeam de gluten ca distruge tiroida...bolile astea nu apar degeaba.
Ar fi bine sa tai complet glutenul, cafeaua, soia, lactatele, gateste toate vegetalele cruciferoase (familia verzei)

Despre tratament..asta e treaba serioasa, trebuie sa vorbesti cu cineva in tema. Daca nu e grav, nu te arunca la pastile, incearca intii calea mai blinda.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

vitaminele importante pt tiroida sint zinc, seleniu, vit A, D si iod.
treaba cu iodul e cu dus si-ntors...atit deficienta cit si excesul de iod conduc la probleme; ca sa testezi nivelul de iod din corp am citit chiar zilele trecute o metoda simpla: se picteaza cu solutie de iod o portiune de 3 cm pe pielea subtire inghinala..daca pata galbena dispare dupa o ora inseamna ca esti deficient...daca persista dupa 4 ore inseamna ca nu.
deci in functie de test afli daca e nevoie de supliment sau nu. mie mi s-a parut logic.
ori poti sa-ti faci teste de singe sa vezi ce carente ai, desi nu stiu cit sint de reliable.

sportul de asemenea e important pentru sanatatea tiroidei.
keep moving :)

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Plyometric Cardio Power azi in program.
Rezumat dupa prima saptamana cu negrutul meu: brate, picioare mai tonifiate... aaa si fundul arata mai bine, iar burtica e un picut mai mica si parca nu mai e asa fara forma.
Maine as avea rest day, dar cred ca fac ori cu Jillian ori mai incerc ceva cu Chalean.
Eu nu mananc pepenele cu seminte; cred ca mi-ar sta in gat , insa ma duc acum sa savurez chisalita mea (compot de prune) neindulcita.
Have a nice night/day.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Allure, multumesc pt sfaturi. Am butonat si am vazut linkul dat de tine cateva pagini mai in urma. O sa incerc sa reduc/ elimin glutenul, sa vedem ce o fi.

Spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

doar cu un raport, ca sunt tare ocupata, numa' maine nu-i joi, iar eu nu-s gata cu nimic
diseara cred ca ma duc sa imi cumpar costum de baie..

am deviat de la calendarul lui Shaun
am bagat 1 ora cu Chalene azi, niste cardio, niste abs.

maine as vrea asa pentru bun ramas un Strength si un Insane abs cu Shauny boy

sa aveti o zi usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Salut fetelor! Ma primiti si pe mine in gasca?

Momentan fac Pilates for abs, dar m-ar interesa si alte exercitii cu tinta clara pentru abdomen. As aprecia daca imi puteti da vreun link cu exercitii eficiente si care sa nu dureze prea mult (ca sunt baby sitter).

Eu am inceput de luni tehnica oil pulling (nu mai stiu exact cine a prezentat-o, Allure parca). Sunt foarte curioasa ce efecte voi vedea.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Coraly, bun venit! Iti recomand Rev Abs, mai usurel si special pentru abs (dar nu numai)

Eu azi am treburi casnice. Relief in program pe care l-am facut ieri dupa Strength, asa ca azi am liber

Am spalat 4 masini de rufe , aspirat, dereticat, schimbat lenjerii, ca e casa ca un grajd

Si la munca sint full azi...Am zburat!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput