Abdomen Xtraplat (55)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Din ciclul "Sint si eu olimpica si vreau sa ma desfasor" am rulat covorul, mutat canapeaua, scos coarda si agility ladder la interval si am prestat (fara public si ovatii) exercitiul de ieri , care sint restanta (imi asum eroarea gramaticala)
Mi-am dat si nota la final - aproximativ 6.5 (out of 10) comparativ cu 4 cind am inceput programul :-)))

Greu nene... Chiar nu exista pauze DELOC sa-ti tragi sufletul
Si mai e o chestie: a obesrvat cineva ca secundele lui Shaun sint mai lungi decit normal?? Cind zice el "15 more seconds" parca trece o vesnicie jumate pina se termina

Alice, lista aia e ok, eu o urmaresc de mult, cu o singura mentiune: porumbul nu are ce cauta pe lista "Clean 15" pentru ca daca nu e organic, e 100% modificat genetic deci trebuie ocolit ca pe Uciga-l Toaca! In rest, probabil e ok.
Ideea mea este: cumpar organic tot ce gasesc, ce nu gasesc iau convenitional numai daca imi trebuie neaparat.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Cardio recovery executat si iar exercitii pt. talie. Mai voi transpirati ca naibii la exercitiile lui? Inteleg sa transpiri la chestii grele, cardio pur sa zic asa, dar asta de azi a fost mai mult streching si nici pe tot nu l-am executat ok pt. ca au fost niste chestii foarte grele si inca nu am echilibrul/ forta necesara.
Alice interesanta lista. Trebuie sa o studiez mai in amanuntit ca mi-am aruncat ochii asa in fuga pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicia1976 spune:

vin si eu cu raportul pe ziua de azi:

45 min nordic walking si 20 min pilates, slabut dar ma scuz ca sint in we

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Bilantul la jumatatea programului (2 saptamini numai de Asylum): bratele sint mai subtiri si mai fibroase, picioarele sint mai conturate/ puternice, spatele e mai musculos. Si asta in conditiile in care nu am tinut dieta slaba in carbohidrati, am mincat pepene si fructe in fiecare seara. Nu tin neaparat sa slabesc desi e drept ca daca vreau rezultate para/extra va trebui s-o las mai moale cu fructele seara.

Nici nu vreau sa ma gindesc ce-o sa fie dupa 3 luni de Body Beast. Cred ca ajung la vre-un bikini contest...might as well

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ca vorbeati de pofte pe-aici...ha! sa nu va spun ce pofte imi vin si mie! saptamina asta m-am gindit numai la blueberry scones, si am o reteta de sta mitza in coada dar n-am mai facut de ani de zile:

http://www.hwtm.com/recipe_box/blueberryscones


ne uitam, salivam si dam pagina mai departe...azi mesteresc o prajitura simpla cu 3 ingrediente: cocos, dates si cacao (plus vanilla, rum, alea) - puse la blender pina iese o pasta, se ruleaza in bilutze si se dau la rece; precis o sa-mi treaca dorul de fainoasele alea! ori asa sper...eu ma tin tare!

edit: le-am facut, au iesit super! le-am tavalit prin fulgi de cocos la final iar in compositie am folosit cocos fresh; acum sint la frigider... miine dimineata inainte de workout ghiciti ce maninc?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Saptamana asta nu am apucat la sport, in schimb...m-am intalnit cu colege pe care nu le-am mai vazut, am iesit mult in oras, am primit vizite, am fost co sotul meu pe coclauri...all in all, worthed

Daar, de maine, ma reapuc de sala, imi place de mine cum arat dupa o luna, tonifiata, fara celulita.

A incercat cineva crema cu acid hialuronic si spf 18 de la vichy? Nu mai stiu cum ii zice...dar daca nu e de treaba nu as mai investi si in aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Pure cardio, executat cu pauze mai lungute cei drept.
Io zic sa nu mai vb. de pofte ca sunt si eu un om tareeeee pofticios. Sar la dus.
See you soon!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu sunt o putoare. Tot zic ca ma apuc de ceva serios, de care sa ma si tin, dar nimic. Perseveram, insa

Sa va povestesc de mine si gluten. Stiti ca Allure propovaduieste de mult pe aici ca glutenul e otrava curata. Eu n-am vrut sa cred pt ca eu nu am slabiciune la dulciuri, cum are multa lume, ci la produse din grau: paine, covrigei. grisini italiene etc. Si marea mea problema digestiva este balonarea. Sculat dimineata cu abdomenul plat, culcat seara cu balonul...

Buuuun. Si ma apuc eu de Rina - o dieta minunata, zic eu- si ce constat? Imi e f bine, nu ma mai balonez mai deloc. Uraaaa! E clar ca disocierea ajuta. Totusi, mai sunt zile cand ma balonez. Ghici care-s alea? Pai da, alea de carbohidrati cand imi dau liber la pizza, paste, grisini etc. Desi le combin corect, numai cu legume. Hm, coincidenta? Nu prea cred. Incep sa cred ca glutenul ma baloneaza, am un soi de intoleranta la gluten.

Concluzia ar fi ca ar trebui sa tai complet produsele cu gluten. Pai eu, care nu mananc carne, lapte si alte tampenii, sa nu mananc nici grau??? Mda, cam asa ar trebui. Oooof, greu pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Si ca sa continuu m-am uitat acum la simptomele intolerantei la gluten si incep sa-mi dau palme ca n-am citit mai devreme (pe cele cu rosu le am si eu):

Weight loss or weight gain
Nutritional deficiencies due to malabsorbtion e.g. low iron levels
Gastro-intestinal problems (bloating, pain, gas, constipation, diarrhea)
Fat in the stools (due to poor digestion)
Aching joints
Depression
Head aches
Eczema aches
Exhaustion
Irritability and behavioural changes
Infertility, irregular menstrual cycle and miscarriage
Cramps, tingling and numbness
Slow infant and child growth
Decline in dental health

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Uuuuuuf!!! In sfirsit munculitza mea da roade...
Ma bucur nespus cind vad ca macar unul dintr-un milion e salvat

DA!!! Glutenul e OTRAVA! Si nu trebuie sa fii alergic cu boala celiaca ci numai sensibil, ca sa manifesti cele enumerate de Caro. Nenorocirea e ca problema asta e foarte parshiva si greu de depistat, la doctor daca te duci cu simptomele astea ai sanse extrem de mici sa-ti dea diagnostic corect, eventual zice ca ai IBS (colon iritabil) sau orice altceva. Stiu o groaza de persoane in situatia asta...

Da, balonatul e la ordinea zilei..daca ma ating de gluten fac burtoiul ca la 7 luni. Fara el sint extraplata si ma simt excelent.

Caro, se pot face diverse deserturi din alta faina fara gluten. Unele sint chiar bune. Crede-ma ca te obisnuiesti.

Care spuneti ca nu aveti simptome de la gluten, nu va culcati pe urechea aia ca la un moment dat s-ar putea sa le aveti. La mine au aparut recent, in my late 30s

Nu contest ca sint si persoane care nu vor avea probleme serioase mincind grau si produsele aferente dar nici sanatate optima nu vor avea pe masura ce imbatrinesc. Parerea mea.

Eu am terminat Vertical Plyo si Beast Abs. Woo-hoo!! Let the weekend begin!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput