Abdomen Xtraplat (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

lumi, ma uitam pe neste link-uri chinezo-japoneze cu exercitiile lui st ,si am constatat ca multeee din miscarile lui le faceam la sala cu un nebun de antrenor ,am mai povestit io pe cand "resuscitam" topicul asta,al carui curs se numea chiar...insanity,si da chiar "copia" din miscarile lui sh
era zdrobitoare ora aia ,mi-amintesc si acum ca testul de sarcina l-am facut a doua zi ,dupa o ora cu nebunul si ma ingrozeam la gandul ca bb s-a tinut si cu dintii sa ramana in bultica(mai ales ca apoi am si avut sangerari)
ma scuzati de offtopic

ma gandeam nu sa fac exact ce faci tu,doar ma interesa principiul de combinare a muschilor lucrati pe zile (cand am ramas gravi tocmai asta invatam ,cum sa alternez miscarea sa fie efcienta la slabit/structurat muschi si sa evit eventuale accidentari)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Ready... fit test cu negrutul meu si pt. ca nu am fost prea multumita de cum l-am executat (mi s-a parut mai greu decat Cardio de ieri) am mai facut si Jillian.
La capitolul mancare azi a fost ziua pepenelui verde si galben; am mancat aproape numai din astea si desi ma asteptam sa fiu lesuita si fara vlaga sunt foarte fresh; ma simt mai usoara.
Ce fel de faina e aceea Georgia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Allure, o sa citesc cartea si povestim apoi. Nu zic ca nu ai dreptate dar asa sunt eu, omul detaliilor... sa fiu sigura ca inteleg ce fac.

Aseara am alergat jumatate de ora, astazi am facut cardio si lower body pe XBox 45 minute intensiv.Ca niciodata, mi-a zis XBox sa ma opresc, presupun ca am facut suficient.:)

Nu prea am mancat mult astazi si am facut sport intens,am avut si o zi mai grea la lucru...o sa fiu iar extenuata. De dimineata oatmeal, la pranz o chicken quesadilla mica cu salata si quacamolle si acum seara pui cu asparagus si broccoli. Intre mese am mancat doua piersici. Mai stau putin si mananc si niste pepene.

Ma ajuta sa scriu aici, ma auta sa ma organizez. : )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

AAAA!!! acum v-am descoperit si eu. Am incercat sa cetesc din urma,dar nu ma lasa Sefu` (din poza). Eram tare necajita ca am avut complicatii la nastere si restrictii la miscare dar cum nu face bine la psihic am zis ca incep usor-usor.

fac tae boo cardio (deci apa de ploaie pe langa ce faceti voi) si o alimentatie sanatoasa pe cat pot
Mananc cereale integrale dimineata si multe vegetale in timpul zilei. Energie - ohoho!!! carnita foarte rar si lactate - inghetata din cand in cand dar sper sa pot renunta.

Alice - daca esti studioasa poti citi Studiul china (nu stiu daca ati pomenit pe aici, il gasesti pe scribd) sau sa privesti http://www.youtube.com/watch?v=KNCGkprGW_o

Georgi- te-ai apucat de miscare si nu stiam? cum se impaca cu alaptatul? Eu sper sa nu-mi afecteze calitatea laptelui...

Allure - poate reusesc sa citesc mai multe din urma ca esti o sursa pretioasa de informatii

Lumy esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Cati, bine ai venit! Bebelul tau e mortal!! Sa-ti traiasca!
SUPER tare filmul postat de tine!! Pe asta nu-l vazusem...eu filme de astea pot sa vad 24 ore pe zi ca nu ma satur! Desi multe din informatii le stiu, tot mai descopar cite un lucru nou de fiecare data sau mi se reamintesc altele... Ughh, mincarea astea de produse animale e tare-tare daunatoare, spune si nenea asta clar (de fapt statisticile): cancerul de san este o boala a carnivorilor Bine ca nu sint mare amatoare! La iaurt/ kefir sint nevoita sa renunt ca am constatat ca imi da o acnee oribila, din aia cu chisturi (deh, lapte pasteurizat - cah!)

Eu am China Study si m-am apucat sa citesc dar m-am oprit dupa 1/4 ca m-a apucat depresia...serios. Am zis sa fac o pauza ca era prea depresionanta. Practic se spune ca din doua grupuri de cobai, ambele injectate/hranite cu substante puternic cancerigene, ala hranit cu dieta vegetariana a fost bine mersi 100% si aia hraniti cu produse animale au dezvoltat cancer in procent urias.

Acu, treaba cu cancerul la "aimalul" biped mai depinde si de alti factori zic eu, cum ar fi stresul si lifestyle (sport sau nu, etc), poluarea la care e supus, etc. Totusi... Nu poti sa nu iei in calcul...

Zici ca maninci inghetata? Ntz! Ntz! Grasimea aia se depune pe artere...
LA mine exista inghetata facuta din lapte de cocos - o bunatate!! Nici nu se simte diferenta. Va sfatuiesc sa stati deoparte de inghetata cu lactate ca aia e chiar ingrozitor de "grasa", plina ochi de transfats.

Ce cereale maninci? (marca) Contin zahar?

Lipseste multa lume la raport...hmmm. Poate e timpul sa inlocuiti bateriile :-))

Astazi Speed & Agility din nou... n-am nici un chef dar ma urnesc eu!



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

aloha..
se pare ca se muta bebelusii la abdomene!!!! bun asaaaa
Cati, welcome

ieri nu mi-a mai mers internautul prea bine si m-am lasat pagubasa:)

la capitolul raport sportiv:
Relief - ieri
Gameday si Overtime 1 ora si 15 -azi

mie imi place maxim Gameday, mi se pare ca lucreaza picioarele intr-un mod fantastic.
de Overtime ce sa mai zic..l-am facut pe tot, dar cu modificarile de rigoare.
totusi, a cam intrecut orice limita cu Overtime-ul asta...cateodata ma gandesc ca l-o fi maltratat cineva in copilarie de ne pune la asemenea nenorociri

Georgia, nenea Shaunica nu lucreaza pe grupe musculare, intr-un antrenament iti lucreaza si maini si picioare si abs si spate si fund, pentru ca se bazeaza numai pe greutatea ta corporala si pe intervale scurte, de maxima intensitate.
de accidentat nu prea ai cum sa te accidentezi daca respecti cateva reguli simple: incalzire, streching, burta incordata ( nu stii niciodata cand ti-o iei sub centura..vorbesc si io din copilarie acum ) si ADIDASI ( ca daca-ti aluneca piciorul te-ai scos )
nu m-am accidentat niciodata, dar era sa imi alunece piciorul mai demult cand faceam in sosete si am sarit direct in adidasi in secunda 2.

ma rog, nu m-am accidentat la sport, dar reusesc cu brio in baie


in rest, nu stiu ce sa mai zic...

a mancat David pepene verde azi
aveam pepenoiul pe tava, in pat, langa David si evident ca s-a bagat peste mine.
i-am dat, s-a strambat putin, dar a mancat, i-a placut si s-a mociorlit de numa'
de maine ii dau suc de pepene in biberon..

imi usureaza munca, se autodiversifica singur..si asa nu stiam cu ce sa incep


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

Cati, sportul nu poate sa faca decat bine, calitatea laptelui nu are de ce sa fie afectata, elimi foarte multe toxine din organism cu sport.

inca alaptez si eu, nu exclusiv si cred ca o sa mai am laptic bun pentru David cateva luni de acum incolo.
si de mancat, caloric nu depasesc 1100 pe zi ( am facut un calcul de curiozitate aseara ), dar tot ce mananc este sanatos si ma si satur( in afara de cafea- aia intra la placeri vinovate si asumate )

m-a luat cineva ( mai pe ocolite ) la taxat..ca fac prea mult sport, mananc putin (caloric) si inca alaptez.
instinctul meu de mama ( ca acum is doamna mama si eu ) imi spune ca nu gresesc, atata timp cat tot ce mananc este compus din legume, peste, pui, oua, nuci si un fruct ceva sunt convinsa ca nu ii dau copilului sa suga apa chioara.

sunt innebunita dupa dovlecei, as manca non-stop. de unde sa adun o caruta de calorii daca kilul de dovlecei are doar putin peste 100 de calorii.

ieri mi-am luat si germeni de mazare, detox, energie, chestii, trestii..dar nu-mi plac dom'le, sunt prea de la tara io, n-am gusturi asa rafinate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

cei mai buni la gust sint germenii de floarea soarelui (astia de-i am eu la avatar ) si imi mai plac aia de broccoli, ridichii si clove pe care mi-i fac singura.

cel mai usor e sa-i strecori in salate pe linga alte chestii gustoase si nu le mai simti :)
sau le mai pun in blender la shakes

XIO, tu pe unde mai esti? ai plecat din tara? ce mai faci?

eu mi-am baut shake-ul si astept sa se digere: Tropical Shakeology cu blueberries, chia seeds, maca, frunze de menta si gheata.


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

cum ii faci singura???
se procedeaza ca la aia de grau?? poate de floarea-soarelui o sa imi placa..

chia seeds vreau si eu sa-mi cumpar, am citit ca-s foarte bogate in antioxidanti semintele astea, mai bune decat afinele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare.
Cardio Power&Resistance si 10 min. de waist cu Tiffany am avut azi in program; mi-am luat si biletele pt. vacanta, asa ca nu mai imi ramane decat ca pana pe 14 aug. cand plecam la Venetia sa-i dau bataie; bineinteles ca-mi iau si acolo exercitiile asa ca Lumi nu o sa fi singura care munceste in vacanta, lumea se odihneste, relaxeaza, iar noi muncim si acolo.
Cati welcome!! Spor la slabit.

Mergi la inceput