Abdomen Xtraplat (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

mai si tot tin sa zic si mereu ma ia gura pe dinainte cu bla bla-urile mele..

Eunice draga, sa aveti o aniversare de vis si la cat mai multi ani fericiti si sanatosi inainte!!!!

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Arrghhhhhhhh....Am scris un mesaj si l-am sters din greseala
Nu mai am timp sa-l refac.
Ma duc sa ma bag la echipament sa scap de Shaun ca nu am vreme de lalait in dimineata asta...

Alice, pentru explicatii stiintifice precise iti recomand o carte care o sa te lamureasca pe deplin: "Alkalize or Die" de Theodore Baroody

Daca o sa am timp mai tirziu o sa mai explic

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

pentru energie la mine functioneaza de minune 1 banana inainte de antrenament.
ieri am uitat sa mananc banana si m-am miscat cam in reluare.
azi cu bananutza de rigoare abia in ultimele 10 min am obosit si am mai trisat asa cateva secunde pe ici pe colo, in rest totul regulamentar.


********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Awwwwww!! Shaun killed me!! Mi-am descarcat in sfarsit Insanity si ghiciti cu ce am inceput... Plyometric Cardio Circuit. Baiatul asta e nebun... recunosc ca nu am reusit sa le fac pe toate bine, am modificat cateva pt. ca mi s-au parut foarte grele, dar sunt mandra ca am rezistat pana la final si apoi am mai facut 15 min. din Chalean Extreme- Burn It Off insa fata de Shaun exercitiile ei mi s-au parut floare la ureche; as mai fi facut si restul, are doar 27 de min. dar m-a obosit prea rau Shaun. Sar la dus si revin cu o intrebare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulix

Awwwwww!! Shaun killed me!! Mi-am descarcat in sfarsit Insanity si ghiciti cu ce am inceput... Plyometric Cardio Circuit. Baiatul asta e nebun... recunosc ca nu am reusit sa le fac pe toate bine, am modificat cateva pt. ca mi s-au parut foarte grele, dar sunt mandra ca am rezistat pana la final si apoi am mai facut 15 min. din Chalean Extreme- Burn It Off insa fata de Shaun exercitiile ei mi s-au parut floare la ureche; as mai fi facut si restul, are doar 27 de min. dar m-a obosit prea rau Shaun. Sar la dus si revin cu o intrebare.

Only me


DA DA..NEBUUUN . ..eu si acum ma mir de cum inventeaza noi exercitii.
ca te rupe, cunosc.
Azi am avut Strength. Dupa 10h de munca si inca vreo doua dus-venit...am avut un chef fantastic. L-am facut dar fara vlaga.
Ma si simt foarte obosita.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

Arrghhhhhhhh....Am scris un mesaj si l-am sters din greseala
Nu mai am timp sa-l refac.
Ma duc sa ma bag la echipament sa scap de Shaun ca nu am vreme de lalait in dimineata asta...

Alice, pentru explicatii stiintifice precise iti recomand o carte care o sa te lamureasca pe deplin: "Alkalize or Die" de Theodore Baroody

Daca o sa am timp mai tirziu o sa mai explic

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "




Cumparata.

Sorry to be Toma Necredinciosul dar sunt mai reticenta la anumite teorii care par fara baza stiintifica, mai ales cand in zilele noastre orice poate sa vanda o teorie despre mancare.

Astazi n-am facut sport deloc. Am condus 4 ore la o conferinta dus-intors, am mai stat acolo 6 ore pe scaun...foarte sedentara. Ma sa alerg un pic pe treadmill. Nici nu va spun ce-am mancat, ca n-are rost...nu pot sa zic junk food dar n-as fi departe. Sa zicem ca am mancat mancare de origine necunoscuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice12

Cumparata.

Sorry to be Toma Necredinciosul dar sunt mai reticenta la anumite teorii care par fara baza stiintifica, mai ales cand in zilele noastre orice poate sa vanda o teorie despre mancare.



Eu din cita fiziologie, anatomie si chimie cunosc, mi s-a parut explicatia super logica si stiintifica...sta in picioare foarte bine. De foarte putine ori m-am inselat in subiecte de genul asta. Importanta Ph-ului este de necontestat si se stie ca organismul si-l regleaza permanent prin procedeul de homeostaza. Obiceiul de a consuma tot timpul mincare si bauturi acide poate conduce la osteoporoza (printre altele) deoarece corpul converteste ph-ul a ceea ce ingeram dar cu pretul consumului de minerale din depozitul personal, adica din oase.
Am pus mai demult un filmulet foarte destept si pe intelesul tuturor despre Ph...il pun din nou ca poate nu toata lumea l-a vazut si se intreaba despre ce vorbesc eu aici.
Simplu:

http://www.youtube.com/watch?v=NlKwxwlZ0qU

Miscarea de Food Combining e destul de cunoscuta in America, nu e obscura dar e adevarat ca nu e ultra popularizata tocmai pentru ca e restrictiva. Ca si dieta Raw...e buna, e sanatoasa dar citi o practica? Trebuie dedicatie si ambitie plus vointa sa te abtii de la tentatiile culinare de la tot pasul.
Cel mai important insa mie mi se pare aspectul practic, lasaind la o parte teoria...Eu simt diferenta imediat cind combin mincaruri nepotrivite. E ca intre zi si noapte. Digestie perfecta si energie versus dezastru, gaze si letargie.
Daca nu descopeream "dieta" asta pierdeam 10 ani din viata...

Iulix, finally, welcome to the club of crazy people. It's called Asylum
Eu deja ma simt ca la puscarie cu programul asta...Abia astept sa termin...cica sint aproape la jumate. Dupa, iau o pauza de o saptamina in care fac numai yoga/stretch sa-mi revin, apoi intru la alta puscarie mai mare de 3 luni: Body Beast! Sper sa ies intreaga

O mina de fructe proaspete cu juma de ora inainte de sport va da energie. Eu de obicei maninc pepene sau berries.

Eunice, de cind ma tin sa zic si eu: "Aniversare placuta si la mai multe!!"





"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

ha, haaaa, Iulix, bine ai venit in clubul nebunilor:))
nebun, nebun, dar sa vezi ce o sa scoata omul asta din tine daca te tii de treaba

io ma declar multumita tare, mai am doar 6 kg de dat jos...sunt mai mult decat convinsa ca o sa ma reintorc de la mare fara cele 6 kg, bronzata si tonifiata

aseara pentru prima data intr-un an jumate, am zis NU la pizza si bere ( a venit al meu acasa cu idei de facut comanda de pizza )
i-am zis sa se imbrace frumusel sa mergem la market sa isi ia ceva de mancare si sa imi fac si eu stocul de legume, peste.
si am mancat pepene in loc de pizza.

pur si simplu nu ma mai lasa sufletul, muncesc prea mult cu Shaun, prea mult ca sa imi bat joc in 10 min de toata munca asta.
exact in punctul asta ajunsesem si inainte de sarcina, mi-era prea mila de munca mea, de muschiuletii mei munciti din greu.
imi mai faceam si poftele, dar rar pentru ca nu prea mai pofteam.
dar in sarcina m-am prostit iar, acum vad ca imi revin la obiceiurile sanatoase de dinainte.
sunt mandra de mine



azi am Relief, f bine pica dupa ziua de ieri


********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

daaaa...lumi,asa eram si io inainte de sarcina,munceam la sala prea mult ca sa ma "spurc"cu prostii,si daca tot scapam purcica in lucernamacar era la marea mea dragoste dulcele..o inghetata sau un papanas

vad ca tu ai structurat un program cu nenea shaun(zic io nenea dar arata)..care e ideea ,cum lucrezi?cred ca ma bag si io la el in hora ca tantita aia ma cam plictiseste

pot sa ma laud..am slabit 5kg,mai am 10(io as vrea cam 12,dar vedem)

aaa..inca ceva ,eu mi-am luat faina de alac cica e f buna


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

ohhh Georgia nu iti recomand sa te bagi la ce fac eu..
ia-le pe rand ashea
apuca-te mai intai de Insanity, fa programul dupa calendar si apoi Asylum.
abia dupa Asylum la hibdridul pe care il fac eu acum.

banuiesc ca nu ai facut Insanity niciodata???
ei, eu fac Insanity de fro' 3 ani, d-aia ma tine sa ma bag in ce e mai greu.
vorba lui Shaun " I know my limits, you know your limits? "
parca il si aud urland " knowww your limits peopleeeeee "

ai inteles ideea..Insanity first
ti pup

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput