Abdomen Xtraplat (55)

Abdomen Xtraplat (55) | Autor: Allure

Link direct la acest mesaj


<<<Topic precedent



Sport bifat! Cu greu m-am urnit dar l-am facut.

Citatul zilei: "The only thing that sucks is that you have 2 body parts!" - ST
Cine stie cunoaste...

Lumi, se poate si pizza sanatoasa: fa in casa blat fara gluten subtire, cu vegetale bune, cu sos de rosii, busuioc proaspat si nitel parmezan ras deasupra pt gust.
In loc de bere eu fac la Vitamix o bautura mortala, un soi de GingerAle: apa cu suc de lamiie si miere plus ginger proaspat. Mixat bine pina se face gingerul pulbere, apoi ii strecor prin punga speciala.
Il fac concentrat si adaug la juma de pahar de suc, jumate de apa minerala pentru efervescenta.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Hannen, multumesc mult, la fel si voua!
Odihneste-te cand iti cere corpul, e esential sa fii odihnita, altfel parca nimic nu merge.
Apropo, nu pot sa faci cu copii sport acasa? Ai mei fa si ei pe langa mine cand fac eu. Dar asta se intampla doar in weekend in timpul anului scolar..Nu zic ce mila mi-e de vecini..ca baietii sar, nu se incurca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui pearl84

Cu intarziere totala: RALL, pe bune acu' eu ce fac cu crema aia..?? Aoleo..dar are plodutzul meu frema cu spf 50..si peste aia fond de ten..oare nici asa nu ii bine? Ca zau, nu as arunca banii aia asa...


Eu nu folosesc si n-as folosi, dar cred ca daca esti ff constiincioasa cu SPFul si nu stai cu orele in soare, ar trebui sa fie ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare!
Azi in nou Jillian (incepe sa-mi placa fata asta, de abia astept sa o vad saptamana viitoare la ce chinuri ma supune. ) si abs cu Tiffany.
Welcome Adelamaria. Oboseala e data printre altele si de la neodihnit; incearca sa iti faci niste analize, sa vorbesti cu medicul tau de familie pt. niste vitamine/suplimente.
Eunice aniversare frumoasa si cat mai multi ani impreuna.
Hannen lasa frustrarile ca de astea avem toate. Nu poti merge cu copchii in parc, sa faceti impreuna miscare daca asa de una singura nu-ti vine? Sau cu o prietena ceva ca sa va indemnati una pe alta?
Va tzuc, ma duc sa pap ceva si dupa imi misc piciorusele la plimbarea de seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Allure, m-ai prins!
Sa stii ca eu nu prea am avut indigestie in viata mea si combin alimetele in cele mai incredibile moduri. Am mai auzit de chestia asta cu combinatiile dar am cautat suport stiintific si nu am gasit nimic. Daca gasesti un reasearch care demonstreaza ca e intr-adevar periculos, promit sa ma las de combinatiile astea. E promisiune..

Astazi nu am facut prea mult sport si totusi am acumulat 9000 pasi, am alergat la lucru de la o sedinta la alta + o jumatate de ora plimbare prin cuptorul de afara in pauza de pranz.Venisem acasa hotarata sa fac Callanectics dar am avut musafiri 2 ore, acum e tarziu, ma pregatesc de culcare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Welcome, Anamaria, sa ai spor!

N-am mai fost la sport, pt ca m-am apucat sa-mi fac dantura, nu am mai fost la dentist de dinainte de sarcina. Pe vineri poate-poate ajung.

Intre timp caut destinatii de vacanta...visez ca in septembrie sa mergem 1 saptamana la marea greceasca..am nevoie de concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!

Aseara am executat back to core..cu adidasii in picioare.
Ma stradui sa va ascult dar zici ca am pietre de moara la picioare. In schimb fac bine Reverse plank.

Sper sa tina totul de obisnuinta si sa reusesc sa fac incaltata.
Eunice multi ani inainte fericiti.

Referitor la sportul cand ai familia in casa: ai mei deja imi stiu rutina. Denisa mai sta cu mine cateodata cand fac dar foarte rar. Sotul ma trimite el sa fac sport daca vede ca nu imi misc fundul. Probabil imi simte agitatia si nervii.

Ce este drept ca pentru ora aia dedicata mie , renunt la activitati gospodaresti. Dar nu ma mustra constiinta. Am zis ca nu imi ridica nimeni statuie si merit 1h pt mine.


Nu va mai scriu ce pofte am eu!!!!


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, sunt aici, citesc si nu scriu nimic pt ca nu am ce. N-am mai facut sport mai deloc, in schimb ma tin de Rina cu dintii si se simte/vede.

Cred ca greseala mea la faza cu sportul este ca visez sa fac sport din nou impreuna cu sotul meu, asa cum faceam intr-o vreme. Doamne si ce constiinciosi eram! Insa el e plecat mult in ultimul timp sau vine tarziu acasa sau e obosit si preferam sa stam de vorba, sa ne plimbam un pic impreuna etc, decat sa tragem de noi. As putea sa fac singura pana vine el, mai ales ca eu lucrez partial de acasa, insa mereu imi zic ca poate in ziua aia vrea/poate si el sa faca sport si tocmai atunci ii tai elanul. Si el are nevoie de sport, e subtirel, insa neantrenat, sta mult pe scaun sau in masina etc.

Scuze prostesti, evident, dar asta-i adevarul, trebuie sa-l privesc in fata.

Merg din cand in cand la piscina, ies cu rolele cu fetele, cam atat. Fata de ce faceti voi aici eu sunt mic copil si chiar nu are rost sa scriu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

buna dimi!!!!!!

evident ca nu am cedat tentatiei ieri..m-am multumit cu pepene si mai tarziu cu cateva nuci

dar mi-ai dat o idee tare buna Nicole ( tu mereu vii cu alternative sanatoase )
am gasit o reteta fainoshaga cu faina de hrisca, cand o sa am pofta o sa incerc ( pana atunci trebuie sa cumpar faina respectiva )
doar cu vegetale nu merge la mine, tre' si carne dom'le.
inca nu am ajuns sa am compasiune pentru gaini si curcani, imi pare rau pentru dumnealor, dar ...


asha, ieri am facut Max Circuit-ul cu benzi elastice la picioare, unde s-a putut..
acum am o febraaaa, dar e bine.

astazi am Strength-ul din Asylum si Max Circuit ( din nou ).. o sa folosesc benzile eltastice negre, macar sa fie treaba, treaba.
maine am Relief, asa ca imi permit febra la greu.


David al meu de cateva nopti nu doarme bine, suntem la faza cu dintisorii...
nu stiu de unde naiba gasesc atata energie in mine sa le impac pe toate, nici macar suplimente nu iau, doar din mancare.
trebuie sa imi cumpar ceva vitamine, just in case. nu se stie niciodata cand expira Duracell-ul:)


revin...



********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Lumi si eu ma minunez cand vad cate faci..pai eu, dupa o noapte in care stefan nu doarme..sunt zombi toata ziua..nici cafeaua nu ma mai resusciteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

Pearl, sunt binecuvantata cu multa energie:)
bine, cu altcineva in afara de Shaun nu as ajunge la aproape 2 ore, m-ar plictisi teribil, dar omul asta are ceva...
multumita lui am abdomen la doar 5 luni de la nastere si sunt la 5 cm distanta de ce aveam inainte de sarcina..ce pot sa mai zic, i love him!!!!!!

ok, mi-am executat antrenamentele, pot sa zic ca sunt cele mai bune antrenamente combinate, ai forta, ai cardio la greu, 1 ora si 50 de min de maxima calitate
si culmea sunt fresh:))

va pup, spor

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput