Abdomen Xtraplat (55)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Revin sa ma laud ca mi-am facut norma la transpirat.

Acum ma bucur de 2 felii de pepene galben cu multa scortisoara

Mai am vreo 5 zile si gata. Pina la weekendul viitor se termina jucaria. Apoi il iau la dans pe Sagi. Incepem operatiunea "Sexy Beast" Am auzit ca e foarte eficient pentru bulk-up (tone-up in cazul meu)

Nu mai vorbiti de placinte pe aici ca abia le-am uitat gustul
Miine imi fac niste desert raw, vad eu ce inventez...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ioachim sunt in Angola, Luanda.

Allure, ma uit la calendarul ala si drumul e lung dar cred ca la final o sa merite cu varf si indesat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Sa aveti o saptamana eficienta!

Allure, uite ce ma tenteaza pe mine:
http://thekindlife.com/recipes/view/1599729/quick-date-apple-cinnamon-oatmeal
http://vegandad.blogspot.no/2012/07/summer-tart.html

Chipsuri din kale, sunt de fapt feliute subtiri din napi puse la cuptor dupa ce sunt sarate in prealabil? Din intamplare am gasit o reteta aici si par simplu de facut in casa.

Ina, spor la treaba!



Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Mai mai mai remember me? :) Nu am mai scris nicaieri pe forum de vreo...multe luni asa, dar uite ca ma bucur tare de tot ca s-a reactiva frumusete de subiect tare drag mie odata.

Am citit foarte foarte pe sarite, aproape nimic, doar ca sunteti niste dragute si niste frumoase si ca munciti cu spor.

Ca noutati legate de subiect am asa: am slabit vreo 10 kg, sunt inapoi la kg pe care le-am avut odata pe cand eram slaba , ce sa zic, ma bucur si nu am mai avut greutatea asta de...heheeei, inainte de copii mult. Acum chiar ma vad si eu slaba si e foarte bine.

Sport fac. Mult. Ma duc de 3-4 ori pe saptamana la sala, aceeasi (m-am reapucat de 4 luni doar) si fac din cele mai frumoase ore, Body Combat, Kick-Box, Cardio Kick super ore, Marina, s-a intors si George, stii tu, cel care facea si In the Army - ora aceea nu mai este dar are ISO (greu rau), Body Combat si inca cateva, este si Razvan acolo si inca niste baieti rai care ne chinuie si mai rau Iti spun tie pentru ca tu ii stii.

In rest the same, copiii cresc si mor de dragul lor, sunt niste dulci si niste cuminti, noi astia mari suntem bine, mai facem tampenii (eu mai mult ) dar per total suntem bine. :)

Am fost si in vacanta in 2 insule in Grecia, frumos rau, chiar ca nu m-as mai fi intors dar..

Lumi sa iti traiasca baietelul scump si felicitari [entru tine pentru asa o determinare. Sa vezi ca se poate, si mom si fit si frumoasa si iubita.

Gata, nu mai plec, promit ca scriu si citesc regulat. Si asa imi trebuie o revigorare cu mancarea sanataosa, nu prea am mai intalnit-o in ultimul timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Claucia, wauu - 10 felicitari!
Cum sa nu il tin minte pe George, stiu ca s-a intors, eram dependenta de orele lui dar eu eram cu nebunia In The army, dupa aia la schimbat pe 1K pe care il stiu si astazi cu okii inchisi. Fara nici un interes comercial o sa le fac mereu reclama la One Fitness pentru seriozitatea orelor de aerobic. Imi lipsesc la greu aici si mi-a luat un an sa imi gasesc si eu o ora care sa-mi placa, am incercat toate salile din Luanda si pana la urma am ajuns la Muaythai care e lupta in toata regula dar e in fortza si in viteza.
Plus ca m-am apucat de Insanity, nu neaparat din cauza kg ci din cauza modului in care aratam asa in general
Ma bucur sa te vad pe aici si in regula cu sportul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Claucia, bine ai revenit! Ce mult ai slabit, wow!

Marina, 2 luni trec repede! Ti-ai facut pozele de "before"??

Otilia, oatmeal din ala maninc pentru mic dejun cel putin de 2 ori pe saptamina. Tarta aia insa e la capitolul "inmormintate si uitate"...contine gluten si margarina de care nu ma mai ating.

Kale nu e tot una cu napii, kale e o frunza inrudita cu varza, napii din cite stiu eu sint niste tuberculi. Asa arata "chipsurile" mele: http://www.lesssugarnaturally.com/wp-content/uploads/2012/07/IMG_0285.jpg
Sint crunchy cu un gust tare bun, calorii putine si vitamine multe.

Am mincat un castronel de cirese pentru energie, acum intru la miscare.


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

am revenit sa va arat ceva bun: un snack destept pentru copii (si adulti)

http://www.wholefoodsmarket.com/recipes/2535

in loc de chocolate chips as pune stafide si in loc de peanut butter as pune almond butter...poate fi si "open face" pentru usurinta de a musca


ideal, fructele nu se combina cu nuci dar...na! decit chipsuri si napolitane mai bine asa...

si am gasit si pentru mine o reteta SUPER: http://www.joyoushealth.ca/2011/09/25/coconut-lime-truffles-raw-dessert/

Forget pies!! Raw Truffles, baby

Gata, acum intru la Shaun in clasa.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Iulix - distractie placuta in vacanta!

Claucia - imi face placere sa te cunosc!

Marina - wow, ce faci in Angola? Cum te-ai adaptat? Copiii cum se simt?

Allure - super ce spui tu, mie chiar imi plac deserturile astea - dar nu am timp sa le fac :(

Ina- bafta la sport!

Azi sunt la menu sanatos

D: pepene
P: o combinatie de napi, rosii, avocado si banane, si nuci de macadamie
C: salata cu spanac, pepene, macadamia, branza de capra, si zmeura

Gustari: fructe cat cuprinde ( pepene si struguri, azi )

Munca, iarasi cat cuprinde....

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu fara sport, dar si fara carneeeee
Am remarcat ca am slabit, si de cand nu mai beau porcarii, s-a dus si celulita. Abia asteppt sa ma stabilesc undeva si sa merg la Kickbox, ca am niste dureri de spate de la atata sedentarism, de numa. Abia imi pot intoarce capul stanga-dreapta din cauza muschilor incordati la max.......

Marina, sa faci neaparat poze before si after :D

Claucia, welcome! de unde pisici ai slabit alea 10 kg, ca eu nu le-am vazut in plus !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

lol nu am facut poze before ca mi-e jena , ma gandeam sa ma laud direct cu after

Mergi la inceput