Abdomen Xtraplat (55)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Scriu de pe telefon, scuzati greseli le.... Dar era musai sa ma laud ca aseara am facut upper body la sala - ce bine a fost! Ma duc sa citesc din urma..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Hello -

ieri a fost de groaza, nu am avut timp nici sa respir

Bravo fetelor care au facut sport!!!! - eu nici macar nu am mai reusit sa merg pe jos pana la servici....

Otilia - putina placinta nu strica

Alicia - si eu cred ca ai dreptate, doar ca pe mine stresul si lipsa de somn ma fac sa mananc mai mult. Daca sunt linistita, mananc foarte ponderat

Anyway, planurile mele culinare de ieri au fost spulberate si am avut o zi ciudata, haha.

Cam asa:

Primul MD: 1 dimineata cand inca lucram - granola bar
Al doilea MD: 8 dimineata - cand am inceput sa lucrez din nou: banana + iaurt
Pranz : iesit cu colegii la un restaurant bun, ca a fost "restaurant week" cand ai menu prix fixe ieftin la restaurante la care altfel nu prea m-as indura. Suna mult ce am mancat dar erau portii mici:

salata de quinoa, somon la cuptor cu edamamame ( yum-yum ) si tarta de ceai verde cu zmeura. Somonul a fost mai bun decat tarta

Cina: iarasi mult sushi si pepene rosu

Gustari: fructe ( mar, para ) si multa cafea, of course

Azi, ceva mai multa miscare - ma plimb prin Central Park

Va pup si va urez un weekend placut!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eu am fost un bun sportiv, o ora tenis si Pure Cardio. Dupaamiaza din pacate am lalait-o pe malul atlanticului la terasa si a mers o bere:( de mancat am mancat un fresh cu lamaie, portocala gref dimineatza, o bucata mica de branza intre tenis si cardio si o salata asa zis greceasca pe la 3.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Cardio Abs si Tummy Tuck astazi; in ceea ce priveste mancatul a fost ok in afara de niste clatite pe care o sa le fac -vreo 2-3, nu mai multe pentru ca poftesc la ele de azi, dar n-am avut timp de ele datorita treburilor gospodaresti.
Ioachim ce visez si eu la somon... sper ca in vacanta sa apuc sa mananc. Si maaaaarrr n-am mai mancat de secole, dar cu perele inca nu ma indur sa mananc (aici sunt aduse din import si stiu sigur ca nu-s ok) asa ca le astept pe ale noastre, daca s-or fi facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Lasa Iulix, e buna si o clatita! Eu nu ma omor dupa clatite, dar imi plac altele.

Marina - wow, felicitari pt. sport!!!

Alicia - am recitit raspunsul tau cu 90 de ani...asa e, eu sper asa sa ajung avand in vedere cat muncesc, hihi. Macar sa ma ajute la longevitate!

Azi am facut miscare cum am promis - mers vreo 2 ore pe jos. Acasa, putin pilates

De hap- hap, 2 oua fierte, porumb fiert, si 3 felii imense de pepene . Diseara ies cu niste prieteni la o pizza si o salata. De obicei insa, nu mananc o pizza intreaga ci cam jumatate.

Dormit ceva mai mult decat in timpul saptamanii - asta e cel mai bine.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Chiuliti? Plyo Cardio Circuit terminat si am incheiat cu bine prima saptamana de Insanity. Inca nu reusesc sa fac cap coada si ma opresc de mai multe ori dar vad ca astazi am reusit sa ma concentrez bine la corectitudinea miscarii si sa bag mai multa viteza.
Vad ca da si o urma de soare, la noi iarna e pe terminate si poate apuc si cateva ture de piscina mai pe dupaamiaza.

La pranz cred ca optam pentru o salata greceasca, acum cat suntem inca sub impresia vacantei in grecia:)

Allure, super interesanta cartea, ma apuc sa-mi fac auto testele acum, sa vaz si eu cum e cu profilul hormonal. Inca nu am priceput daca sunt nevoie de ceva analize, sunt mentionate cateva dar nu pricep ce anume trebuie facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Marina - unde esti tu? Inteleg ca esti pe undeva prin Africa, dar nu am retinut unde.

Eu am dormit in sfarsit peste 8 ore, dar cu gatul stramb rau, asa ca acum m-a durut capul de nu mai pot. Si mi-a fost pofta de dulciuri rau din cauza durerii de cap, stiu ca asa mi se intampla.

Asa ca nu am mancat prea sanatos la brunch - fructe dulci: banana, struguri si un castron mare in care am amestecat: inghetata sorbet de fructe cu inghetata normala de menta ( dar bio ) si crema de ciocolata neagra cu migdale. Am presarat cu afine. Ingrediente nu foarte chimice, multe chestii cat de cat naturale, dar clar mult zahar.

Dpdv caloric in schimb, e ok. pt. ca de altceva nu mai imi e foame si pofta la pranz, si mai mult de 500-550 calorii nu a avut tot menu-ul. Mi-a satisfacut pofta de dulce si m-a ajutat si la durerea de cap

Diseara, imi e pofta de legume, asa ca am in plan niste supa de gazpacho si o salata greceasca a la Marina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Saluti fete admirabile si invidiabile!

Va citesc printre picaturi-din lipsa de timp- de ceva vreme si tare-mi place de voi.

Inca imi par limbi straine "practicile" voastre sportive dar meniurile voastre sint inspirationale

As ruga-o pe Allure -pe care am mai citit-o cu nesatz si pe la alte topcuri- sa-mi recomande niste carti/articole despre nutritie in...limba romana (sau italiana/franceza)

Multumesc frumos si sper sa devin activa pe acest topic cit de curind.

PS. Am 37 de ani si abia in urma cu 4 saptamini m-am apucat de miscare pentru prima oara in viata (nici educatie fizica la scoala n-am facut), motiv pentru care astept sa avansez nitel ca sa am cu ce ma lauda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Aloha!!
Astazi am avut iar abs in program asta din lipsa de chef de altceva( mi-i gandul la vacanta, bagajele is facute asa ca maine noapte zburam spre Venetia ), dar promit sa recuperez maine cu Tony, ma gandesc la un Plyo.
Eu de mancat sa zicem ca sunt cumintica cat de cat, dar mai sar si calul , insa sunt tare curioasa cum o sa fie in vacanta.
Inapreda welcome si spor la slabit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Inapreda, eu citesc in princpiu in engleza dar am gasit chiar azi un site care arata binisor, cred ca poti sa incepi aici: http://suntsanatos.ro/

Chipsurile mele de kale nu sint facute la cuptor ci deshidratate la masinarie speciala unde isi pastreaza toate calitatile. Cred ca o sa-mi cumpar si eu Dehydrator din ala ca sa-mi fac singura diverse chestii ca tot ce cumpar e exorbitant

Marina, jos palaria ca te-ai bagat la asa program... Bafta, sa te tii de el pina la final!
Nu mai stiu ce analize mentioneaza in carte ca am citit-o acum un an si mai bine. Am in plan s-o recitesc si sa-mi iau notite serios. Cind o sa am timp...? Nu stiu

Eu ma cacai tare cu ultimele zile la programul meu. Ieri n-am reusit iar azi e ora 7.20pm si n-am prestat inca. Ma bag acum in priza...

Iulix, vacanta placuta!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput