Abdomen Xtraplat (55)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

multumesc pentru raspuns, Allure!
te inteleg cu timpu'. io facui ca ala cu "m.uieti-s posmagii?" :) asta apropó de inmuiat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

cand mi se pare greu insanity ma uit la pozele alea cu before si after :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Fetelor,

ma inscriu si eu. Va citesc de o vreme.

Nu incerc sa slabesc, sper sa ma mentin la greutatea actuala sau aproape de ea , aproape toata viata. Si imi propun sa am un regim de viata relativ sanatos pe termen lung.

Recunosc, nu am energia, timpul si "willpower"-ul sa reusesc sa te urmez, Allure cu nutritia, sau sa fac atata sport ca unele dintre voi.

Dar zic eu, tind catre un regim de viata relativ echilibrat, cu abateri pe care mi le asum.

Ma apropii de 30 de ani, greutatea oscileaza intre 49-51 kg, mananc cam orice, dar moderat. Multe fructe si legume care imi plac la nebunie! Mananc peste, dar nu carne - cred ca proteinele imi cam lipsesc.

Viciu: Beau multa cafea pt. ca muncesc mult si nu prea am timp sa dorm pe cat as vrea.

Positive side: nu imi place cafeaua cu zahar, deci imi pun doar niste lapte bio.

Nu voi putea intra in fiecare zi, dar va salut de la distanta! Sper sa ma primiti din cand in cand printre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Asa, cat am putin timp sa va povestesc ce mananc/sport fac azi

MD: banana + cafea cu lapte, bio

+ 1 cafea cu lapte

P: sushi cu somon si salata de alge

G: para + clementine, soy crackers

C: Vinete, zucchini, ardei grilled cu putina branza

G: probabil pepene rosu

Sport - mers pe jos pana la servici cam 35 minute!

Somn - nu prea....iarasi numai 6 ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

executat sportul din calendar. cum altfel?

breakfast: cereale raw din sprouted grains cu lapte de migdale home made

curg apele de pe mine ca dunarea la baraj :))
cel mai tare ma enerveaza ca mi se naclaiesc pletele mele pretioase

Ioachim, welcome! meniul tau suna bine...oarecum :)


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Allure - si micul dejun al tau suna bine

Astept detalii la "oarecum" - criticile sunt binevenite!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:


Sa iti scriu si meniul (anticipat) pt. maine:

Somn - iarasi putin

Cafea - iarasi multa

Sport - mers pe jos 30-40 min, ritm rapid.

De hap-hap

MD: banana

P: supa rosii & legume sautee (sp?) cu somon grill

C: creveti la cuptor cu salata de diverse (cu otet balsamic, nu prea pun alt dressing )

gustari: fructe cat cuprinde, destul de multe si nuci


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ioachim, mersul pe jos e miscare nu sport.....cred ca sportul te-ar ajuta



Day 5 terminata , eu cu mancarea am probleme in continuare, in rest incerc o senzatie de placuta oboseala in muschi.

Am si eu o intrebare de baraj, este ziua de de odihna esentiala, sau pot intinde sportul 7/7 sa recuperez din ratarile din saptamana? Imi simt muschii dar nu sunt out of the game si as recupera ziua pieduta de Insanity duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ioachim, bine ai venit! Apai la o greutate care incepe cel mult cu cifra 5 cred si eu ca nu vrei sa scazi.
Marina, eu zic ca decat sa punem fundul in masina pana la servici e bine si mers pe jos 30-35 de minute. Eu am mers asa cateva luni si zau ca se simtea.

Sa stii ca fur si eu metoda ta cu before and after. Poate merge.

Am inteles de pe net citire ca fulgii de ovaz se pun la macerat cam o zi in mediu acid. Voi asa faceti?

Eu am avut ieri la:
MD: un sandwich cu somon
G: cafea fara zahar si un pumn cu alune si stafide
P: fasole si naut boabe cu legume la cuptor (dovlecel, conopida, morcov, ciuperci) si ceva salata verde cu niste ardei gras ratacit
C: piept de pui cu brocoli si o jumatate de pahar de lapte batut
Dar am bifat o abatere . A facut socara o placinta cu branza si stafide super buna asa ca am bagat cateva bucatele. Noroc ca le-am taiat mici, mici, de 1 cmp . Si am plecat cu fetele prin cartier pe dealuri 2,5 ore. Nu mai zic ca am trecut sa luam o prietena si am rezistat la gogosi cu vanilie, cornuri cu cioco. Am gustat dintr-o salata cu creveti dar nu era de mine.

Maine am programat sa merg la Zumba. Sper sa topai cu spor.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Otiliav, normal ca mersul pe jos e mult mai bun decat masina, point-ul meu era ca numai mersul pe jos la o o anumita varsta si structura genetica nu ajuta.
La 20 de ani doua zile de regim ma aduceau intr-o forma exceptionala. La 40 de ani forma aia presupune mult sport si o atentie extrema la ce mananc

Mergi la inceput