Abdomen Xtraplat (55)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Xio scuze cred ca am citit mesajul tau in diagonala :)
Oarescum ideea era ca si fara peste se traieste bine , dar pana la urma traiesti bine cu ce iti este bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Eu numai va invidiez de la distanta..boala asta nu imi mai trece..acum tushesc cu expectoratzii si ma doare in piept de numa...o veselie continua.

Uf, ce dor mi-i de miscare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Allure, am comandat pe amazon cartea pe care ai recomandat-o intr-un alt subiect The Hormon Diet. Din pacate magarii astia nu aveau Kindle version pt Europa sau Africa asa ca am comandat versiunea tiparita si o primesc prin Septembrie. Bun si asa. Am mai descarcat ceva carti similare pe Kindle si ma apuc de studiu.


Marina, eu am citit-o pe Kindle, cred ca o mai am. Daca vrei, o pot trimite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

daca poti ar fi super, oricum am comandat si cartea, vad ca au trimis-o astazi dar se duce in ro si nu pun mana pe ea pana in septembrie cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Trimis pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Pearl, cum ai reusit sa te imbolnavesti in toiul verii? Cu ce te tratezi? Pune comprese cu ulei de ricin pe piept sa traga inflamatia (cu o sursa de caldura deasupra)

Marina, esti pusa pe fapte mari :)
Vedeti ca sint 2 volume din cartea aia...A doua se cheama "The Supercharged Hormone diet". Este si ea buna dar se repeta unele chestii...tot prima e de capatii.

Am uitat sa mentionez ca e ceva ce nu-mi place din cartea asta si anume DIETA
Este foarte permisiva, da voie si la carne de porc si la gluten (whole wheat)... Dupa cum stiti eu sint mult mai stricta. Banuiesc ca nu a vrut sa socheze femeile care vin dintr-un mod de alimentatie groaznic printr-unul foarte strict, ceea ce e ok. Pe mine oricum nu dieta m-a interesat din carte.

Azi musai sa ma misc dupa program. Imi beau apa cu lamiie si ma apuc de dans.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io cu dietele nu am o mare problema si oricum nici carnea de porc si nici whole wheat nu sunt o amenintare pt mine. Ma interesau principiile in general
Acum e portitza mea cand tb sa ii dau tare cu sportul, nu am copiii aici, pot sa o lalai cat vreu seara, nu am de sculat la 5 dimineatza. Daca nu iau startul acum cand incepe scoala o sa fie si mai greu. Plus ca vad cu ochii mei ce a insemnat relaxatul din sport, la fel cum vad cu ochii mei ca relaxatul m-ar fi costat mult mai mult daca nu veneam dupa o perioada buna de sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Va servesc cu un ceai verde.
Bun mai ales pentru cine are seara program de zbantuiala.

Eu aseara n-am ajuns nici la bazin nici la sala. La bazin nu mai era timp ca noi avem de facut ceva bagaje si am stat cam mult la servici, la sala nu mai era ora pentru copii si ma doare soldul. Dar s-a oprit ploaia si am iesit afara cu bicicletele. Mijlocia a batut repede in retragere de la primul deal. In schimb cea mare m-a facut KO. Ea statuse toata ziua in casa asa ca era odihnita si cu nevoie de miscare. Eu la a patra urcare pe un deal am zis ca-mi dau duhul, ea a mai bagat o tura, se vede ca bicicleste de mica nu ca mine de cateva luni.

Nu v-am spus dar ea cam are burtica asa ca vreau nu vreau am in program anumite activitati ca sa o implic si pe ea. Ea se mobilizeaza greu dar si cand se apuca de ceva nu se mai opreste. Si uite asa ba sarim coarda, ba ne plimbam cu bicicletele sau pe jos, mai jucam si sotronul, invarte si cercul. Plus mers la locurile de joaca din cartier ca si surorile mai mici vor afara.

Daca merg la sala de 2 ori pe saptamana sunt multumita ca de alte doua ori e musai sa ies cu ele dar mai mult pentru ea si trece saptamana.

Allure, ai tabelul acela cu food combining ca pdf?
Ca nu-l stiu pe de rost evident iar de dimineata am facut un shake cu lapte, mar, para, banana si am pus si o nectarina care cred ca nu era indicata.
LE: am gasit tabelul ca merge "versiune imprimanta". Se pare ca nu e chiar cea mai buna combinatie dar nu-i o combinatie rea un fruct dulce si trei sub-acide.

Fug acasa ca ma asteapta niste macrou la cuptor si fetele sa le duc la IKEA la bile.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

doar scurt pt Otilia ...Bravo! tu de apuci de sport si eu de copii. :)


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Cardio P&R si Tummy Tuck caci trebuie sa dau burtica asta jos ca sa arat bine in costum de baie.
Bravo Otilia!!
Ele spor la bebelit ca sa zic asa!
Rall imi poti trimite si mie cartea, te rog?

Mergi la inceput