cum sa ma bronzez repede?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Din cate stiu eu, bronzul nu mai este la moda, dar cum la noi toate apar mult mai tarziu, inca nu s-a auzit de acest lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zina

Din cate stiu eu, bronzul nu mai este la moda, dar cum la noi toate apar mult mai tarziu, inca nu s-a auzit de acest lucru.

Eh, pana si la noi se stie ca moda revine la cativa ani odata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria.bh spune:

nu e vorba de moda, moda e cum vrei si cum te simti mai bine, mi-e de exemplu nu-mi place vara sa port ceva scurt si sa am pielea alba ca branza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Pariez ca sinteti tinerele...in 10 ani nu veti mai frecventa topicul :"cum ma bronzez mai repede". ci topciul: "cum scap de riduri"?
Expunerea la soare este cauza principala a aparitiei ridurilor. Cum va pastrati pielea acum, asa o veti avea la 40 (+) de ani. Stiu ca in RO se considera o femeia la 40 de ani baba, dar na, poate mai evoluam nitel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria.bh

nu e vorba de moda, moda e cum vrei si cum te simti mai bine, mi-e de exemplu nu-mi place vara sa port ceva scurt si sa am pielea alba ca branza


ba uite ca eu am inceput sa apreciez d-rele si d-nele care au pielea deschisa la culoare, semn ca sunt suficient de intelepte sa inteleaga ca soarele nu mai este prietenul pielii.
citeste te rog cazul cutremurator al userului monica70 si poate vei avea o alta perspectiva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Corina, eu am prietene care au stat pe canicula care a fost la noi (vreo 39-40 grade la umbra), cu burta la soare. De exemplu, una dintre ele a stat de la ora 12 pana la 17 non stop in soare, fara umbrela si fara ceva pe cap. Nu o pot intelege, de dragul bronzului sa te expui in halul asta. Si are peste 40 de ani.
Eu nu mai stau la soare, doar ocazional si atunci dupa ora 17-18, si putin de tot. Nu ma mai intereseaza sa fiu ciocolatie, ca asa da mai bine...
Pacat ca pe langa multe alte tampenii, se mai promoveaza si pielea bronzata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Zina, e doar prietena ta, nu generaliza.
Eu de exemplu sunt complet alba de cativa ani.. si stau la soare extrem de putin, cat sa ajute pt. vitamina D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Si noi stam la soare si ne balacim, dar mai ales ptr balaceala si aer mergem la plaja. dimineata suntem pe plaja la ora 8.30 maxim(in week-ned) pana pe la 10 si ne intoarcem la ora 17.30-18.00 si stam pana la 20.00-21.00.

In schimb, soacra mea, la activ cu 70 primaveri, este pe plaja la ora 7.00 cel tarziu si revine acasa la............16.oo[ :D]nu foloseste palarie, umbrela, nimic ce ar putea sa ii acopere o particica cat de mica a corpului.si asta o face de 5 ani in fiecare vara.lotiunea folosita de ea, cica "lotiunea minune" ptr un bronz frumos(parerea ei, pielea ei este arsa, uscata, dar cica io sunt invidioasa )otet amestecat cu ulei de masline, in parti egale, te dai cu lotiunea si 3 ore nu intri in apa.
ptr ea, la ora 16.00 se lasa frigul si nu poate sta pe plaja si este timp irosit degeaba si nu intelege de ce anumiti copii sunt pe plaja la alte ore, asa ca...nu tine numa' de tinerete



SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, eu va inteleg desi am peste 40 de ani. Vara, cand e cald de lesini si t eimbraci cat mai putin, este absolut oribil sa scoti niste maini si niste picioare fantomatic de albe din hainele alea ...
In plus, bronzul face pielea sa arate mai "smooth" si mai acopera din celulita si varice.

Eu totusi nu stau la soare - nici nu prea am timp, nici nu e sanatos si parca nici nu mai am asa rabdare ...dar ma dau cu autobronzant. Eu folosesc unele de la Loreal, sunt niste servetele direct impregnate cu "ceva". Imi place foarte mult ce iese, singurul dezavantaj este ca trebuie sa-l intretii toata vara cam o data la doua zile. Mai ies pete la inceput, dar experienta se capata cu timpul ... fac chestia asta numai vara, 2 luni, fix in perioada in care dau ciorapii jos si scot mainile din manecile lungi - deci nu cred ca e asa de daunator, oricum e mai putin daunator ca soarele si solarul. Si, apropo de tilu, te ungi azi cu maine esti bronzata - ce vreti mai repede de atat ?

Mergi la inceput