Abdomen Xtraplat (54)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

pot sa intru si eu in clubul vostru?

Am primit unda verde de la doc.gineco.ma pot apuca de sport.

a spus nu prea extrem ca inca alaptez.

as vrea sa slabesc.nu ma mai suport.-80 kg

sunt colega de odisee cu sophia_m(Luminita)si va urmaresc de ceva vreme.

sunt total in ceata si o mana de ajutor(lamurire) cu ce tre' sa fac pt.inceput ar fi super benefica!

multumesc

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

am 1 m 66, 80 de kg.

prima sarcina plecat de la 63 ajuns la 89

a doua sarcina plecat de la 74 ajuns la 88, slabit inapoi la 74 si ingrasat iar la 82.acum am 79 pe stomacul gol, dimineata.

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Lumi nu am cont pe FB si nici nu imi fac. :)Fiecare cu stolul lui.
deci astept poze pe mess.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

hopa Lady draga, welcome
no, ma bucur ca am si eu pe cineva in aceeasi oala cu mine
doar sportul sa stii ca nu ne ajuta, trebuie sa avem grija si la mancare, dar trebuie sa mancam atat cat sa aiba organismul si pentru noi si pentru bebelus.
eu fac sport de rup si greuuuuuu de tot se misca cantarul.
de 2 saptamani am dat-o mai mult pe legume, peste, pui..cu fructele nu ma omor, doar banane si acum ca tot e vremea lui, pepene verde.

si tie iti trebuie mult cardio..alearga daca ai cu cine ( eu singura ma plictisesc si ma mai fugaresc si cainii ), sari coarda daca ai unde, descarca-ti niste programe de pe internet si fa sport acasa ( mie la sala nu imi place sa merg si nici nu as avea cu cine sa las copilul, asa ca, prefer intimitatea casutei mele ) sau daca ai cu cine lasa fetele mergi la sala.
idei de programe pentru acasa am o gramada daca te intereseaza:))

si neaparat apa..3 l pe zi, mai ales ca e vara si e mult mai usor.



tot astept sa se culce piticotul sa ma apuc si eu de sport, dar vad ca are chef de joaca si de facut scheme..
nu-l mai astept, ma apuc de sport ca se duce naiba ziua in stilul asta.
daca o sa mai traiesc, revin:))

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

pot sa intru si eu in clubul vostru?

Am primit unda verde de la doc.gineco.ma pot apuca de sport.

a spus nu prea extrem ca inca alaptez.

as vrea sa slabesc.nu ma mai suport.-80 kg

sunt colega de odisee cu sophia_m(Luminita)si va urmaresc de ceva vreme.

sunt total in ceata si o mana de ajutor(lamurire) cu ce tre' sa fac pt.inceput ar fi super benefica!

multumesc

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



pt inceput abdomene nu mai mult de 8 (o serie) si genoflexiuni serie de 10.
daca ai nascut prin cezariana cateva zile la jumate ca sa se obisnuiasca muschiul.
pus muzica si dansat de nebuna cu bb langa tine. cat te tin curelele si cum poti ca nu te vede nimeni... eu nu reuseam sa duc o melodie la final dar topaiam la greu iar bb radea mereu.
ar fi bine daca ai o bustiera sa o pui cand te apuci de treaba...
daca nu ai e buna si folia alimentara. o rulezi de jur imprejur. eu o puneam si pe aripioare
important e sa transpiri bine.
dupa, e bun un gomaj... sare de mare, malai, tarate, si frecat bine posterior pulpe ce mai crezi tu ca trebuie. pana se inroseste locul...
apoi dupa dus te masezi cu o crema, ulei de masline etc... dar un masaj f apasat si ca o ciupitura...nu prea stiu sa explic eu...apasat bine....
nu e nimic daca apar mici vanatai se duc repede.

seriile de abdomene faci cat poti pt ca o sa vezi ca o sa poti din ce in ce mai multe si mai bine. nu exagera la inceput desi crezi ca poti nu e bine...
da-i timp organismului sa se puna iar in miscare.
nici eu nu prea sunt fan alergare singura de nebuna dar de topait singura in casa pare mai ok iar efortul e cam acelasi. Si in plus te alegi si cu o dispozitie mai buna ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

ohhh, asta cu folia alimentara am incercat-o si eu acum cativa ani...a fost cea mai mare greseala pe care am putut sa o fac.
m-am ales cu niste vene sparte pe picioare de toata frumusetea.
daca aveti probleme cu circulatia sangelui n-as recomanda.
mai bine transpirat mult cu sport, e cel mai safe si mai sanatos.

a adormit David, sa inceapa show-ul..

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hello!

Voi cum va descurcati cu sportul cand sunteti in perioada aia din luna? Eu ma simt foarte nasol acum, n-am chef nici sa zac daramite sa ma omor cu Tony. Poate mai pe dupa amiaza sa-mi fac programelul, nu mai indraznesc sa-i zic program sau antrenament de cand a povestit Lumi ca face 1 ora si 20 de minute de sport intens! Jumatica mea de ora de sport moderat e un mizilic Totusi sunt mandra de mine ca m-am tinut de treaba, iaca incep a treia saptamana. Sa vad cum ma descurc in weekend cred ca sar ziua de sambata ca plecam cu cortul si nu vad unde as putea sa performez, dar vedem la fata locului, pana la urma nimic nu e mai misto decat miscarea in aer liber.

Intreba cineva de pete pe fata pentru o prietena, tot acelasi lucru recomand: sa mearga la dermatolog. Melasma e o afectiune urata, fara leac definitiv, doar diverse solutii care amelioreaza aspectul petelor. Dar e foarte periculos sa te tratezi singura pentru ca toate cremele si solutiile care albesc pielea o si sensibilizeaza la razele UV si e si mai probabil sa te patezi la loc, mai rau decat inainte si chiar sa-ti apara pete noi. Cum mi-a zis mie dermatoloaga la care am fost "e o lupta continua"

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Androix eu ma tim de sport indiferent de culoarea semaforului.
La mine perioada nebuna e dureroasa rau...si cu sport mai simt mai bine.
Si avand in vedere ca in perioada asta am pofte si chef de rontaiala...echilibrez cumva balanta.
Sophia sa ai spor.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

gata sportul.. Strength si Pure cardio
1 ora jumate cu Shaun, am facut-o si p-asta..daca-mi punea 3 antrenamente le faceam, ca-s dusa cu pluta de acasa rau.
vorba lui Shaun "i laugh at pain"

apropos Elena, ca o intrebai pe Allure de flotarile cu saritura din Plyo..Overtime-ul l-ai facut??? sa vezi acolo flotari taticule, toate celelalte pe langa Overtime sunt de acomodare

cu un Overtime ma bonus maine, ca am doar Plyo Circuit in calendar si ala mi se pare prea usor.

sa aveti o zi super faina

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

n-am mai zis nimic pt ca era liniste in front...
eu sint in ziua a 4-a abia, azi am Vertical Plyo care cica e monstru si mi-e frica sa ma apuc penca am febra la picioare abia ma misc.
ideea mea era sa combin cu Body Beast dar am renuntat ca e prea mult, Asylum nu e gluma - credeam ca sint intr-o forma mai buna dar vad ca nu

Lumi, aud numai reviews pozitive din toate partile despre Beast, cred ca o sa ne placa. sint deja videos postate daca vrei sa vezi cu ce se maninca, trebuie doar sa le cauti...am vazut ceva cu cardio si mi-a placut.
astept sa termin luna de Asylum si apoi ma apuc...DESI in septembrie apare Vol 2 din Asylum si parca vad ca ma opresc la jumate ca n-o sa am rabdare pina termin cu Bestia

habar n-am cu ce se maninca acest plyo cu Shaun, ma duc sa vad. ma intorc dupa...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput