Cel putin 10 kg jos (10)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Vacanta frumoasa Anna! Bucura.te de ea, inclusiv cu unele
exceptii culinare, scapi tu de de ce se va depune apoi.

Si noi plecam vinerea urmatoare tot la greci, cred ca voi mai scapa la o inghetata, o bere, visez un an intreg saptamana asta de relaxare. Ma astept sa pun cam 1.5 kg, dar si eu o voi lua de la capat la Ia intoarcere, asta e.

Ieri seara am mancat destul de putin, dar am baut un pahar cu vin. Azi dimi insa 3 buc praji cu visine, of, a aparut in calea mea si nu i.am rezistat, apoi o felie de pepene rosu.
G un porumb fiert
P gratar pui cu salata
C in vizita iar



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Ioana, impresionant ai slabit si e f bine ca reusesti sa te mentii. Ce mai ai in plan acum? Continui cu inca o tura de Rina? Cat mai vrei sa slabesti?
(...)

Caro


Sa continui cu inca 10 kg.
Momentan tin 3 zile Rina, una o scrantesc :-) Dar e ok, am incredere ca se poate asa ca o sa ma reglez.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

In sfarsit raportez si eu scadere in greutate. Dupa 3 sapt. Am 59.4 si ma bucur f mult, imi place cum arat si cum ma simt.

Eu tin Rina mai mult ca si concept, asa cum am mai zis nu mananc la pranz la fel ca la cina, nu tin seama de cantitatile recomandate si nici nu tin ziua de apa. Practic o tin lejer asa si mi-am propus sa tin in acelasi ritm relaxat si luna asta (pana pe 11 aug), apoi in ultima luna, pana pe 11 sept sa bag turbo. Adica sa fiu mai stricta la cantitati

Azi R43-carbohidrati. Am mancat dimineata niste nectarine si o banana, am 2 chifle cu masline pt pranz (azi sunt extrem de ocupata) si visez niste paste arrabiatta pt cina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Probabil va fi singura scadere la raportul de saptamana asta, felicitari!


Eu astept sa trec de CM ca sa vad pe unde ma situez in mod real, incepand de azi incerc sa-mi reintru in ritm, a fost tare bine in deplasare, nu prea am tinut cont de dieta in schimb...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

neata,

eu am decis de azi sa ma intorc la Rina. mi-am facut eu de cap cu alimentatia, kg au stagnat dar nu vreau sa renunt asa ca tanti Rina de azi este prietena mea.incep in forta, din nou, la 64,7 kg.target minus 5 kg pe 15 August.

azi:
MD: Nectar fructe preparat de mine
G: salata fructe
P: pulpe pui la gril cu ardei copt
C : idem pranz

sa aveti o zi usoara.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,


eu vin cu raportul joi, suspectez insa de pe acum o stagnare.

azi am:

MD: ou fiert cu o rosie&castravete+o felie paine
G: iaurt
P: salata de ton+ o felie tort
G: caise
C: salata varza&morcov cu ceva, nu stiu inca

Lulu, welcome back! crezi ca e realist aproape 5 kg in 3 saptamani?Pleci in concediu pe 15?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Bianca, eu cred ca se poate, dar nu disper.
mi-am pus un target mai mare oricum, sa ma ambitionez.

as vrea sa plec in concediu pe 15, macar 5 zile, daca imi ies planurile.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Inteleg, m-a batut si pe mine un gand sa mut targetul ceva mai jos insa am renuntat, mai intai sa ma vad stabila la 65 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Lulu, asa am zis si eu ca dau jos 5Kg intr-o luna cu Rina... Nici vorba de asa ceva. Si tu incepi de la o greutate similara, poate insa ca daca o tii strict ca la carte va merge mai repede...

Ieri am cam sarit pranzul si s-a vazut la cina. Am halit penne arrabiatta cu mare pofta si prea multe, am gustat (cam mult) din foccacia si am mancat si putina inghetata. Azi dimineata m-am trezit cu burta umflata, cu ochii umflati. F nasol. Nu mai fac. Promit

Azi R44 - vitamine
MD: nectarine, banana
P: salata mixta
C: ghiveci de legume
Intre: ceva fructe, nu stiu ce ca n-am nimic la mine. Sper sa gasesc pepene la cantina.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

carolinah, am mai tinut Rina si a mers f bine la mine, dar ma astept la orice.
Eu mi-am propus acest target, ptr a ma ambitiona, dar ma multumesc si cu 2-3 kg in aceste 3 saptamani.


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput