Ce inseamna o femeie ingrijita?(2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui dacris77

raza de soare, dar ce sa porti in CASA iarna??? da-mi tu o alta alternativa!

Jeans/colanti+tricou maneca lunga/pulover. Comod si calduros.

Pentru picnic: pantalon scurt/salopeta, tricou de bumbac, espadrile. Daca e vorba de urcat pe deal, adidasii sunt ok. Daca e de urcat pe munte, atunci vorbim de bocanci. Si in toate cazurile, ceva pe cap (sepcuta, palarie)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Multumesc fetelor. O sa incerc si Glycol, apoi autobronzant.

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Laura, la cum ai fost tu imbracata si pt urcat un deal si plimbare in padure, merg si sandale speciale de munte. de ex de la firma Teva
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41ZL20AjW9L.jpg



Sabina, astea sunt sandale de apa, nu de munte. Ba chiar risti sa iti scrintesti lejer gleznele cu asa ceva pe munte, la urcus sau coboris. Iar prin padure iti iei nistee crengi intre degete de nu te vezi.


Sunt sandale de munte. Le port de ani de zile. Sunt minunate.
Mers la/pe munte nu inseamna numai creasta Fagarasului sau cataroaiele Retezatului cu rucsac de 20 kile in spate. Mai este si stat in tabara in ziua de pauza, sau plimbari usoare sau .. In plus laba piciorului este asaaa de sexi in sandalele astea..

Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui dacris77

raza de soare, dar ce sa porti in CASA iarna??? da-mi tu o alta alternativa!

Jeans/colanti+tricou maneca lunga/pulover. Comod si calduros.

Pentru picnic: pantalon scurt/salopeta, tricou de bumbac, espadrile. Daca e vorba de urcat pe deal, adidasii sunt ok. Daca e de urcat pe munte, atunci vorbim de bocanci. Si in toate cazurile, ceva pe cap (sepcuta, palarie)!


Jeans in casa? No way! Sunt in casa, vreau sa ma simt bine, in largul meu nu incinsa intr-o pereche de blugi.
Pana la urma nu inteleg care e treaba cu treningul in casa pentru ca nu vad mare diferenta intre pantalonii de trening si colanti, pentru mine sunt pe aceeasi treapta in ce priveste designul vestimentar

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

acu sa ma scuzati dar la mine reciprocitatea e la mare pret.
in nici un caz n-o sa ma fatzai eu pe tocuri si in colanti prin casa (Peggy Bundy, anyone?) pentru ca domnul sa ma admire intr-o pereche de boxeri lalai sau in pantalonii sai comozi lol.
Da daca umbli prin casa in costumul Evei - mai ales pe caldurile astea e binefacere curata - se pune ca ingrijire sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Fara suparare, dar mie sandalele acelea "de munte" mi se par uratele rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

acu sa ma scuzati dar la mine reciprocitatea e la mare pret.
in nici un caz n-o sa ma fatzai eu pe tocuri si in colanti prin casa (Peggy Bundy, anyone?) pentru ca domnul sa ma admire intr-o pereche de boxeri lalai sau in pantalonii sai comozi lol.
Da daca umbli prin casa in costumul Evei - mai ales pe caldurile astea e binefacere curata - se pune ca ingrijire sau nu?


Daca esti rujata si epilata Brazil, DA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui dacris77

raza de soare, dar ce sa porti in CASA iarna??? da-mi tu o alta alternativa!

Jeans/colanti+tricou maneca lunga/pulover. Comod si calduros.

Jeans in casa? No way! Sunt in casa, vreau sa ma simt bine, in largul meu nu incinsa intr-o pereche de blugi.


Eu asa ma imbrac si ma simt foarte comod. In plus, sunt mereu in regula daca am vreo vizita neanuntata sau trebuie sa ies de urgenta din casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

Fara suparare, dar mie sandalele acelea "de munte" mi se par uratele rau!

Nici eu nu as purta asa ceva, nicaieri, dar...gusturile difera.

Eu una, nu inteleg ideea de sanda de munte. Se presupune ca pe munte sunt pietre, radacini, etc, in care te poti lovi; la fel, misuna viperele sau alte lighioane, care pot musca. Mai punem si o schimbare brusca de vreme? Repet, pentru munte exista doar bocanci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui dacris77

raza de soare, dar ce sa porti in CASA iarna??? da-mi tu o alta alternativa!

Jeans/colanti+tricou maneca lunga/pulover. Comod si calduros.

Jeans in casa? No way! Sunt in casa, vreau sa ma simt bine, in largul meu nu incinsa intr-o pereche de blugi.


Eu asa ma imbrac si ma simt foarte comod. In plus, sunt mereu in regula daca am vreo vizita neanuntata sau trebuie sa ies de urgenta din casa.



Urmaresc pe net, online, in timpul liber serialul Desperate Housewives si ghici, tocmai Gabrielle, fosta modela, cocheta serialului, fashionista, apare de mai multe ori imbracata pentru casa (sau vizitat prietene, sau rezolvat treburi pe langa casa) in treninguri - e adevarat, catifelate, destul de chic, dar, totusi, treninguri

Mergi la inceput