Ce inseamna o femeie ingrijita?(2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

da domne, occidentalii care au inventat sandalele astea pe care le gasesti in orcice catalog cu articole de munte sunt niste cretini:))
dragutelor, sunt sandale pt la munte, nu sandale de URCAT pe munte.
da voi prin busteni pe strazile in panta duceti-va cu Manolo :D



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui crystall

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui dacris77

raza de soare, dar ce sa porti in CASA iarna??? da-mi tu o alta alternativa!

Jeans/colanti+tricou maneca lunga/pulover. Comod si calduros.

Jeans in casa? No way! Sunt in casa, vreau sa ma simt bine, in largul meu nu incinsa intr-o pereche de blugi.


Eu asa ma imbrac si ma simt foarte comod. In plus, sunt mereu in regula daca am vreo vizita neanuntata sau trebuie sa ies de urgenta din casa.



Urmaresc pe net, online, in timpul liber serialul Desperate Housewives si ghici, tocmai Gabrielle, fosta modela, cocheta serialului, fashionista, apare de mai multe ori imbracata pentru casa (sau vizitat prietene, sau rezolvat treburi pe langa casa) in treninguri - e adevarat, catifelate, destul de chic, dar, totusi, treninguri




Probabil o va insela sotul in episodul urmator cu una pe tocuri si in deux piece

(glumesc.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina
dragutelor, sunt sandale pt la munte, nu sandale de URCAT pe munte.
da voi prin busteni pe strazile in panta duceti-va cu Manolo :D

Nu "draguta", eu cand urc pe munte, de obicei pe Jepii Mici, unul dintre cele mai periculoase trasee din tara, folosesc bocanci, nu tocuri cui.
A! Si cand spun urc, ma refer la mers pe jos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Pt mers prin munti in pauze de urcus,, trecut raul calcand pe pietre si montat cort se pot gasi niste incaltari sau poftim, sandale sport, mult mai acatarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pai aici nu era vorba despre urat/frumos, asta tine strict de gusturi, ci despre functional-nefunctional.
In gama lor, de articole sport montane, sandalele de genul acela au o anumita functionalitate care primeaza,ca asa, nici bacncii nu sunt de dorit pt finetea lor, ci pt alte lucruri.


daca vorbim despre gusturi, eu una apreciez stilul sport functional montan la o femeie care nu pune pret pe detalii pitziponcesti :D, mie mai inestetice mi se par treningurile albe cu adidasi, ma scot din minti, mi se par de cocalari, dar e gustul meu si nu il impun nimanui.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am sters ultimul schimb de replici dintre Sabina si Raza_de_soare. Va rog sa reveniti la subiect si sa va abtineti de la intepaturi, daca se poate. Multumesc!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

adica mi-ai sters mie un mesaj :))
_

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:


m-as fi asteptat sa apara certuri de la machiaj, de la tocuri, de la ...poftim, tinuta de casa, de la frecventa epilarilor, de la orice mai putin de la ce chestii punem in picioare IN CREIERII MUNTILOR

eu la munte prefer bocanci, dar n-am. adica nu ma lasa inima sa investesc intr-o pereche din aceea buna, solida.

asa ca merg si eu cu adidasi. Si jeans sau colant + tricou pentru ca nu prea urc chestii f dificile care sa presupuna intins picioare pe 4 stanci diferite. Mersul la munte pentru mine e sinonim cu plimbatul prin padure , dar pe pante abrupte. Plimbat ori cu propriile picere ori cu bicicleta.

Poate cand va fi fi-miu mare vom face trasee mai faine, eh...vise...ca asa, cu consortul meu, deloc sanse. Cand ajunge la munte zici ca-i un veteran de razboi facut din sticla. "Ooooh, unde, ACOLO?! pe unde sa urcam, PE ACOLO?! Da telecabina ce are? "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Nu, Sabina, am sters si un mesaj al lui Raza_de_soare pe care probabil nu ai apucat sa il vezi.

Rugamintea mea ramane valabila. Multumesc.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Cearta asta imi aminteste de cearta de la un subiect cu vuitoane.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput