Ce inseamna o femeie ingrijita?(2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

n-am zis pe munte. dar de urcat un delusor (fara rugi de mur:D) cu siguranta merg :)
nu-mi spuneti mie de incaltari de munte, ca posed N plus infinit perechi:)))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Cat de cat in pas cu moda. Adica sunt sigura ca in anii 2000 poate am aratat trasnet in rochia de la banchet dar ma indoiesc ca mai merge si in 2012 sau in 2030. You know.


I do know m-ai citat pe mine de la alalalt topic? poi ia zi-mi de ce o rochie visinie lunga, dreapta, cu spatele gol (ma rog, cu vreo 5 bretele in evantai) si cu slit intr-o parte, de la banchetul nu din 2000, ci din 1996 n-ar merge si in 2012? despre 2030 nu ma pronunt, ca n-am idee daca pana atunci n-ajunge obligatoriu costumul de scafandru din poliester, si-o rochie eleganta din material finut ar fi cu totul inacceptabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

depinde f mult de croiala, mianna. Sunt anumite chestii care striga de la prima vedere deceniul carora apartin. Umerii bufanti ai anilor 80, platformele anilor 90, geometria anilor 60, volanele anilor 70, toate astea revin in moda intr-adevar dar usor schimbate.

din ce descrii tu rochia e total acceptabila.

ca o coincidenta, a mea de la banchetul din 2000 era tot visinie. Coincidentele se opresc aici, ma tem. Tata mi-a dat bani de rochie adica material si croitoreasa si eu i-am tocat partial prin terase. Croitoreasa trebuia platita, asa ca....in final rochia mea era cam de dimensiunile unui prosop de bucatarie
Eh well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

materialele striga cel mai tare epoca de care apartin, zic eu.

Arturicii, m-ai facut sa ma re-imbolnavesc cu campersii, de 2 zile caut twinsi prin toate cotloanele netului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

de ce? matasea sau triplu voalul sau shifonul erau altfel acum 20-30-40 de ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

nu neaparat, dar catifeaua era la mare pret d ex acu vreo 15 ani iar acum e considerata tacky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Fetelor, am o problema care ma arde si am nevoie de ajutorul vostru

Am avut multe fire crescute sub piele (pe pulpe) si m-a pus naiba sa le scot cu penseta si am ramas cu urme foarte urate. Acum au trecut, nu mai sunt bubite, dar sunt urme maro.

Fac scrub de doua ori pe saptamana cu un gel pe baza de zahar pe care il amestec cu malai, insa rezultatele nu-s spectaculoase.

M-am gandit sa folosesc un exfoliant puternic, ceva care sa arda efectiv aceste urme.
Nu pot sa cred ca de la picioarele frumoase pe care le aveam, acum tre sa le acopar cu pantaloni sau fusta lunga.

Nu mai zic ca anul trecut am fugit sa nu-mi iasa cainele din curte sa inchid repede poarta. Cainele mai iute decat mine, a trecut cumva printre picioare, m-am impiedicat si am cazut pe ciment. Un genunchi are inca o cicatrice maaare, maro care nu trece nicicum.

Hm, cum sa scap de urmele urate de pe picioare?
Multumesc frumos



uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

mult exfoliat si stat la soare - fara sa te arzi de tot totusi.
soarele face minuni cu bubite, cosuri, etc si stimuleaza regenerarea pielii.

nu folosi SPF mare mai ales pe picioare - ca alea se bronzeaza greu oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Giulia, poti aplica si varianta pe dos, fara expunere deloc la soare si cu exfoliere chimica (peeling chimic). A fost un subiect pe aici despre riduri si fetele foloseau (pentru ten) o crema cosmetica cu acid glicolic (Glyco A). Costa cca 35 lei un tub de 30ml. Acidul glicolic are efect si in cazul cicatricilor postinflamatorii, prin indepartarea celulelor moarte de la suprafata pielii. Cred ca il poti folosi si pe picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Lapte de corp cu efect de autobronzare.

Mergi la inceput