MONTIGNAC (174)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani felicitari pentru pustiulica (desi e mai mare ca tine)
cand am spus gunoier...facem haz de necaz ca adun mobila de altii o arunca..lucru care in Ro nu l-as fi facut niciodata..dar aici...nici nu-mi vine sa cumpar ceva si dupa daca ma mut sa le taraii dupa mine sau sa le arunc eu

eu azi nush ce sa gatesc...cert e ca nu am nimic in frigi...maine ar trebui sa plec si sa ma intorc marti...dar desi am trecut prin multe chestii sa fiu acceptata sa iau parte la chestia respectiva, cred ca o sa spun pass k ma simt de-a dreptul epuizata sa merg cu trenul 5 ore si sa pun si crierul sa fie attent

cred ca imi fac ori rasol de pui cu hrean..ori pui la cuptor

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Dana, ai dreptate, e minunat sa stai in curte la racoare

Brandusiko, stai mai bine si odihneste-te

Ieri nu am mai facut nimic dar azidimineata m-am trezit la 6.30 si de atunci sunt tot prin bucatarie. Mi-am facut wassa, musacaua de vinete, briose cu rosii uscate, ardei, telemea si ciuperci. Jumatate din conopida si broccoli i-am pus la fiert si le vom servi garnitura la piept de curcan la gratar. Din restul voi face o supa crema cu mult usturoi.

Meniu:
MD: zuchinni a la Maya cu rosii
G: pepene rosu, inghetata
P: piept de curcan la gratar cu legume si dovlecei la gratar
C: porumb la gratar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro gata,,,,am facut neste compras de dimi, taiat picioarele la raftu de pantofi, pus tablourile pe pereti (sper sa si tina ca aici nu bat cuie ci lipesc cu un fel de plastilina de e pentru asa ceva si am vazut ca asta de acu nu prea tine), dat cu mopu, pus rufele la uscat..

acum m-am gandit io sa fac o pizza pentru maine la munci...am di tati..sper sa am si chef. inca nu m-am hotarat ce sa fac ...pui la cuptor sau rasol?...

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,

poftiti de cafeliti.

Eu sunt de la 5 la lucru, ca am dus copii mari la gara si nu m-am mai intors acasa.De cantarit nu m-am cantarit, eu ma vad mai trasa, dar sincer am emotii cu cantarul asta ca daca nu e cu minus cred ca fac depresie.

Andanii felicitari amandorura pentru rezultate. Si pe mine ma asteapta la anul chestia asta si am stre de pe acum ca Daria nu e deloc ambitioasa, tot ce a facut pana acum a facut ca am impins-o eu intr-una de la spate.

Brindusik ai gasit ceva pe strazi? m-a amuzat tare faza cu gunoierul. Din pacate ai atat dreptate.

Puisorule tu intotdeauna ne aduci retete super. Ce-ti mai face cretulina?

Sosul tartar e o maioneza care se amesteca normal cu smantana si zeama de lamaie. Eu am amestecat cu iaurt si a fost super, a fost mai degraba iaurt decat maioneza.

Din pacate am luat teapa cu carnea de curcan pentru sarmale ca se pare ca nu era chiar proaspata si cand am ajuns cu ea acasa putzea. Asa ca am facut sarmalele cu vinete si orez basmati.

Andanii si Ninha daca va intalniti dati si la mine un semn. Mai ales ca saptamana asta suntem mai putini cu 2.

Meniu de azi: MD ardei cu pateu facut de mine
P sarmale
C fructe

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

Andanii felicitari baiatului! te cred ca ai avut emotii... si ma gandesc ce ne mai asteapta in viitor. Si Stefan a avut evaluare la gradinita, si aveam emotii, daramite tu cu baiatul la testele nationale..
Mel felicitari pt scadere!

Noi ne-am distrat la tara, am mancat multe fructe.. stiti ca am plecat de acasa deranjati la stomac, ne-a facut matusa mea ceai din muguri de liliac... nu va spun ce efect deosebit a avut.. toata lumea acum e ok.
Copii au fost tare neastamparati, s-a urcat stefan pe o scara bineinteles ca sora-sa a fost imediat dupa el, dar sunt fericita ca cunosc si le place viata la tara... Stefan a dat la gaini de mancare, a adunat ouale, pe Elena o luam cand bagam bobocii de gasca la culcare sa ma ajute.. daca o vedeati va topeati. Au mancat corcoduse, mere dulci... zmeura..
Am adunat multa fasole pastai pe care mi-am pregatit-o pt la iarna, iar acum fac o mancare de fasole verde.
Vineri am taiat un cocosh si am facut ciorba( va spuneam eu ca meniul e conform).

Meniul de azi:
MD: wassa cu gem; cafea
G: mere dulci
P: ciorba de perisoare
G: fruct
C: mancare de fasole

O sa ma cantaresc sa vad rezultatele dupa saptamana trecuta.
O zi buna tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

somleac chiar am un prieten roman care radea de mine ca am ajuns sa ma uit dupa tomberoane si ce e pus langa ele..nu am mai fost ieri ca ploua si m-am uitat si la finala Euro2012 ..mai am nev de scaune si masa...da l-am luat pe administrator la 13-14 sa-mi aduca el ca nu e posibil sa nu am ashea ceva in casa si eu nu investesc bani!(saracu cred ca o sa se sature de mine...stand in aceeasi cladire cu mine ..imi pare ff rau pentru el)

eu is pe stagnare...dar ma bucur de numa ca ma speriasem ca am plus la cate tampenii am balotat... cert e ca de la urcatu strazilor am cea mai mare febra musculara la fund

meniu azi:
Md: lapte cu fulgi si cateva felii de mango
G: caise, neste cioco
P: omleta cu bacon si brinza (am uitat rosiile acasa)
G: ceai cu lapte
C: rasol de inaripata cu hrean(si cred ca o sa arunc neste legume si o transform in supa)


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

63,5!!!! Yupiiiiiii
Se vede ca a venit vara. Abia asteptam momentul asta! Stiam eu ca vara e prietena mea!

Va pup pe fuga, ca am o sedinta imediat. Have fun! (Brindu, imi pare ca tu te distrezi pe rupte acolo, cu mutatul de mobila)
si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

da ninha nu mai pot de bucurie nu alta...ca sa nu mai spun ca bucuria asta se manifesta si prin dureri de spate

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Hello gagici!

Bravo Ninha! Esti "the best"

Carmen, la fel face si pitica mea la bunici: aduna iarba pt iepuri si gaini, merge la pescuit, se joaca de-a ascunselea cu copii pe strada. O vacanta adevarata

Brandu, foarte bine ai facut Doar nici tu nu poti baga bani in mobilier si apoi sa il arunci.

Somleac, la cat de mega conforma esti musai sa mearga in jos cantarul

Meniu azi:
MD: o conserva de ansoa, telemea, wassa si rosii
P: doua briose conforme
C: zuchinni a la Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Ce fericire pe voi pt ca aveti bunicii prin alte parti.

In cazul nostru, ambele perechi de bunici locuiesc la 5 min distanta de mers pe jos, asa ca nu exista posibilitate a de a trimite copiii in vacanta la ei.

Doamne Puisorule, ce harnicutza esti tu dimineata. Eu visez asa de bine la ora aia ...

Brandusik, sa ai sedere placua in noua locuintza si vecini ok !

Ninha, felicitari pt scadere!

Somlec, chiar ma gandeam la tine si ma intrebam in ce clasa ai fata. Noi abia am terminat a V-a ( cu media generala 10 ) deci mai avem ceva ... dar nu-mi fac probleme.

Meniu:
D: iaurt 0% cu cereale
P: ciorba de perisoare si file de salau la cuptor cu rosii ardei gras, ceapa si condimente
C: varza calita si inghetata in dulcita cu fructoza.

Mergi la inceput