MONTIGNAC (174)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna fetelor

Andanii, tinem pumnii sa luati nota buna. Cred ca ati trecut printr-un stres maxim

Carmen, ar trebui ceapa tanara clar Distractie placuta la tara

Brandu, virtual suntem alaturi de tine

Mel, felicitari sotului .

Azi am gasit un magazin de prezentare Penes Curcanul si m-am aprovizionat cu piept de curcan, carne tocata de curcan si niste carnaciori afumati fara E-uri

Poate fac o musaca de vinete cu carne tocata iar pt pachetul de saptamana viitoare ma gandeam la niste briose cu rosii uscate si telemea.

Meniu azi:
MD: omleta, wassa, rosii
G: caise
P: ciorba de fasole verde, salata de rosii, castraveti, mozarella, salata verde
C: creveti cu usturoi si patrunjel, wassa

Mai vin si maine cu idei de papa bun


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dregale mele va pup
Am venit sa va spun rapid ce a facut copilul la examene, probabil ca asteptati .... a avut o medie la evaluare de 9.50 (9.10 la romana si 9.90 la matematica) si cu media din cei patru ani rezulta o medie de intrare la liceu de 9.73 .... e foarteee buna si cu nota asta intra la cel mai bun liceu din Timisoara exact acolo unde-si doreste

SOmleac da, stiu ca puteam sa va spun ca sa ne tineti pumnii da am fost as stresata incat nu am reusit sa ma adun sa scriu un mesaj coerent pupppppp

Puisorule iti imaginezi prin ce am trecut , si ai vazut ce scandaluri erau ... viatza mea , bine ca a trecut
Hmmm, nota este foarte buna dar orgoliosul de Andrei nu a fost multumit in totalitate binenteles el tintind mult mai sus ... dar l-am linistit eu ca doar asta-i rolul meu

Brandusikule te muti ??? iar si iar si iar ... offff biata de tine , nu reusesti sa te linisteti intr-un loc si te muti iar

Ninha te pup .... sunt libera pentru a ne intalni

Mel te pup si-ti multumesc

Carmen distractie faina

va pup pe toate si fug in oras cu treburi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

ce activitate slabuta pe aici, v-ti cam dat la fund cu toatele. Pe Brindu o scuzam ca se muta, Andanii da examen, dar restul?

Ieri am mancat asa : MD oua cu rosii si castraveti
G cirese
P vinete prajite cu sos de iaurt
C cirese
am mai strecurat si 2 patratele mici de tot de cioco neagra.

Pe azi am in plan sa fac sarmale in foi de vita de vie din carne de curcan si legume, limba de vita cu sos tartar dar in loc de samntana voi pune iaurt. De dimineata am mancat jumatate de pepene. Sport nema ca abia ma tarai sunt ingrozitor de obosita.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Bravo , Andaniiiiiiiiiiii! Felicitari pentru mamica dedicata din tine! abia astept sa ne intalnim sa povestim. vorbim pe mess.

Fetelor, ati incercat vreodata Fibrobar? mi-am luat azi unul, dar nu e tocmai monti, are de toate in el. Voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Felicitari Dana pt Andrei Imi amintesc prin ce stres am trecut la admiterea la liceu, echivalentul capacitatii de azi

Ninha, dar ce contine fibrobarul? Miere? Din Kaufland am luat ceva similar fibrobarului, din soia si fructoza. E bun ca si gustare cand nu mai poti de foame.

Miha, intr-adevar au cam disparut fetele de pe-aici. Dar noi nu ne lasam . Desi tot calc stramb sper sa nu ma pedepseasca cantarul prea tare. Tu ai avut un meniu super light, felicitari Cum faci sosul tartar? E tentanta reteta.

Meniu azi:
MD: wassa, salata de vinete, jamon serrano, rosii
P si G: porumb fiert, pepene rosu, seminte de floarea soarelui
C: mancare de mazare cu ochiuri

Dupa-masa fac wassa si musacaua de vinete. Am mai cumparat din piata conopida si broccoli dar inca nu stiu ce sa fac cu ele.

La noi e ingrozitor de cald. Stau numai in pat si la racoare in camera, nici un chef de gatit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

intru repede sa va spun...
de 3 zile mut intr-una bagaje...stau aproape de unde locuiam inainte si mi-am spus eu ca pot sa fac turele pe jos...adik vreo 6 drumuri in ultimile zile...si sa nu va inchipuiti ca e drumul drept...adik panta frate...60grade cred

drept urmare..acum am toate aranjate in mijlocul casei si ma dor calcaile de mor..stau putin in pat...si dupa ma apuc de trebi.....

mel is sigura ca nu slabesc deloc..chiar daca am cea mai mare febra musculara la gambe...dar mananc si pe apucate..si prostii

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Hai Brandusiko, curaj Mult a fost, putin a mai ramas.

Ia uitati o reteta care mi-a tras cu ochiul http://www.adihadean.ro/2011/08/curcan-cu-rosii-la-cuptor/ Poate saptamana viitoare se face. Si pe acelasi model http://www.adihadean.ro/2010/12/pulpe-de-pui-cu-zucchini-%C8%99i-ro%C8%99ii-cherry/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Felicitaaaaaaaaaaaaari Andanii !!!!
Stiu cum este, pt ca am f. multi prieteni care au trecut in acest an prin examen. Greu momentul, atat pt copii cat si pt parinti.

Puisor, interesanta reteta, mai ales ca se face usor.
Sa ne spui ce ai facut din broccoli si conopida.

Brandusik, cum stai ? Gata ?

Meniu:
D: lipie cu sos de rosii si cascaval
P: pulpa de curcan cu ardei copti, salata de vinete cu rosii
C: nu stiu inca .... oricum cred ca imi voi cumpara o inghetata dietetica de la Betty Ice .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro desi am senzatia ca fac trebi parca nu se vede deloc

nu-i gata mel...mai am de montat o treaba cu rafturi de la ikea si sa-mi aduc rafturile pentru pantofi (care si acum is in trolere....unu singur plin numai cu pantofi)..dupa is aproape gata....ca o sa ma duc in...pelerinaj pe strazi...ca mai am nevoie de diverse pentru in casa..si poate am norocul sa gasesc...NU AM NICI UN SCAUN IN CASA...asta de rafturi la fel...insusit de la vecinu din partea cealalta ..vroia sa-l arunce.....ce am ajuns...facut atata scoala si ..tot gunoier am ajuns

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dragelor va pupppppp

Va servesc cu o cafeluta bauta la sat in curte la racoare

Brandusik ce a fost mult a trecut .... dar ia partea buna a lucrurilor ai facut miscare .... sa vezi la cantar surprize surprize ....
Offff nu-mi place asta ... hai nu spune asa te rog ... nu esti gunoier , multi ar vrea sa aibe ce ai tu in cap sa nu te indoiesti de asta nici o clipa te pupppp .....
Apropo nu m-am laudat deloc dar daca tot ai spus de scoala .... Andreiu a luat anul asta bursa de performanta 700 lei (suma totala pe tot anul) ca rezultat al olimpiadelor de anul trecut ... in special a celor doua premii luate la olimpiada si concursul de fizica la care a fost

Puisorule da asa e .... si nu o intelegeam pe mama mea de ce era stresata ... ii ziceam "de ce ai emotii ca doar nu tu dai examen" apoi cred ca nici daca eram in sala nu aveam asa emotii acuma

Asa asa ... au cam disparut montignacele noastre, da nu lasam noi sa moara subiectul ?? .... totusi e interesant cum vin unele arunca flama si pleaca dar e suficient ca sensibiloasa din mine sa bage capul la cutie putin

porumb fiert ??? hmmmm ..... inca nu am mancat anul asta .... si tot aman ziua ... pana la urma va trebui sa mananc macar jumatate sa-mi fac damblaua nu ??? imi place dar nah ma abtin cat pot

Mel multumesc intr-adevar a fost stresat , din cauza scandalului pentru subiectul ambigu de la romana a fost de doua ori mai stresant .... cata incarcatura nervoasa, inca nu mi-am revenit suta la suta din stres ma deconectez mai greu io asa

Ninha da daaaa vorbim pe mess si ne vedem sa bem o cafea

Somleac ce pofta de limba mi-ai facut .... hmmmm , cred ca trebuie sa-mi cumpar si eu curand .. mie imi place cu sos de marar

va pupacesc pe toate, toate, toate chiar daca nu am mentionat pe cineva .... eu am luat acuma la nominalizat doar persoanele active ultimele zile

Mergi la inceput