MONTIGNAC (174)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Morning!

De vreo saptamana, cam asa, eu n-am mai mancat seara decat fructe, si alea destul de devreme, pe la 4-5. Dar ieri n-am mancat suficient la pranz (un bol de supa de legume si 3 sarmalute vegetariene, cu ciuperci) si mi-a fost foame pe la 8 seara. Am mancat doua felii de paine de secara cu unt, telemea si rosie. si am avut arsuri toata noaptea. Asa ca am ajuns la concluzia ca nu mai fac asa ceva! Mai bine mananc mai consistent la P. azi mi-am luat ciorba de burta si chiftelute marinate.
Iar la MD am mancat fructe, pauza, sana+chifla fitness de la Lidl(integrala cu tarate si semnite). O fi ok chifla asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,

haideti la cafea.

Azi dimineatza am prestat core synergetic, dar nu tot ca a devenit prea greu si oricum nu mai aveam timp, dar tare mi-a mai placut. Abia astept sa mai fac. Sunt multe exercitii care intaresc musculatura spatelui impreuna cu abdomenul si eu de asta am mare nevoie.

Meniu de azi MD jumatate de pepene, apoi salata de rosii cu catraveti si oua fierte trebuia sa am dar mi-am uitat oo-le acasa
P friptura de porcel cu salata
C fructe

Ninha am uitat sa-ti zic cum am facut eu salata de linte. Tot seara cand ma puneam in pat imi aminteam Deci salta nu era cu rosii ci o mancam eu cu rosii langa. Lintea fiarta se amesteca cu o maioneza facuta din mustar si ulei de masline, un usturoi si mult patrunjel si marar. Mie mi-a placut foarte mult.

Andanii sper ca esti sanatoasa.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

mmmmm, suna foarte bine! delicios! se presteaza in we!multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Fetelor cred ca o sa ma cantaresc ca am luat un virus de la Elena, si ieri am fost prietena cu buda... asa ca pana la 19 nu am mancat nimic, iar atunci am sorbit putina zeama acra de la ciorba de peste si niste branza de capra.

Azi tot asa pana acum doar lichide( ceai de menta si apa cu saruri de rehidratare)..
Puisor suna apetisant acea salata. Ceapa trebuie sa fie mai tanara? ca deja e aproape de uscare...
Eu maine plec la tara cu copii pana duminica, dar o sa am meniu conform ca a taiat matusa un cocosh, si o sa facem si ardei umpluti/sarmale in foi de vita( cu carne si legume)+gratar si salate..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Dragele mele va pup tare tare tare

Offfff imi pare rau ca v-am neglijat complet zilele astea .... am un motiv ultra mega stresant .... evaluarea nationala a copilului .... nu pot sa va spun prin ce hal de emotii am trecut zilele astea , daca v-ati uitat la tv sigur ati vazut ce scandaluri au fost .... acuma gata , au trecut teoretic testele, a fost bine dar abia maine primim rezultatele .... inca mai avem emotii pana maine cand vedem notele afisate
Nu am intrat sa va stresez si pe voi si sa va plictisesc cu emotiile mele .... m-am gandit ca e mai bine sa stau departe, de fapt nici nu am avut stare de nimic altceva decat de puiul meu .... va rog sa nu va suparati pe mine ca n-am intrat ... sigur m-ati fi ajutat ca eram cu mari emotii ...

Brandusik draga mea iti doresc La multi ani si tot binele din lume, te pup

Somleac draga mea sunt bine sanatoasa dar ca nu am avut pur si simplu starea necesara pentru a scrie aici

Ninha felicitari pentru scadere .... super super super .... hai ca in curand ma eliberez complet si bem o cafea impreuna ... poate reuseste si SOmleac sa traga o fuga la noi

va puppppppppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Fetelor am ajuns la pragul dorit 129,7 kg, deci 13 kg pierdute in 2 luni. Sunt super multumita !

Meniu:
D: cafea, omleta cu rosii
P: Ciorba de fasole verde, piept de pui la gratar
C: tocanita de pipote si inimi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

somleac, andani senchiu de urari

mel keep going!!!

io zilele astea ma mut...adik trolere carate...curat etc etc...is deja epuizata si nu am dus decat 2 trolere:)))..acum trag un pui de somn...si dupa mai vedem noi

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Poftiti la cafeluta,

Andanii puteai sa ne spui si noua sa-i tinem pumnii feciorului tau. Sper sa primiti rezultatele pe care le doriti.

Brindusik spor la mutat. Iti car si eu un troler virtual daca vrei.

Azi nu stiu ce voi manca pentru ca nu am pregatit nimic, ieri nu am fost acasa toata ziua, azi noapte m-am culcat tarziu rau de tot asa ca inca nu functionez.

Sport nu am facut ca abia imi tin echilibrul la mersul simplu. sper sa reusesc sa fac diseara ceva, macar o alergare cu piticii.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Carmen multa sanatate.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Bafta multa Andanii !

Brandule, spor la treaba. Cred ca slabesti vrei nu vrei , zilele astea.

Carmen, sanatate !



Ce mai gatiti? Am frigiderul gol golut si trebuie a fac ceva, dar n-am idei.


Mergi la inceput