MONTIGNAC (174)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

haideti la o fierbinte si aromata...

azi sunt mai bine, ieri ma durea capul ingrozitor, aveam si senzatie de greata, in fine mi-a trecut.

ieri la pranz am mancat o omleta+ telemea de oaie+ceapa rosie, iar seara am mancat varza cu bacon.
La mine e cam rau ca iau cina tarziu, vin din parc, spal 2 kinderi, le dau sa manance, le pregatesc laptele si apoi am timp sa mananc si eu...
De asta ma tem sa nu am surprize la cantar!

Meniul de azi:
MD: 2 piersici; cafea
G: un iaurt (400g)
P: ciorba de fasole pastai acrita cu iaurt( reteta moldoveneasca)
C: nu stiu..

Azi vreau sa le fac copiilor papricas de pui sau curcan sa vad ce gasesc mai proaspat. va spun cum a iesit..e prima data cand fac.

Puisor am o prietena a carei fetita are probleme cu tranzitul, am invatat-o sa faca wassa, iar ieri i-am dus o lipie.. a mancat cea mica, asa de incantata era... azi trimit reteta..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Buna fete montignace

Stati linistite ca nu ma dau eu batuta asa de usor.

Ar trebui sa ma cantaresc mai rar, dar imi face cu ochiul cantarul si nu ma abtin sa ma urc pe el. Cred ca-l rog pe sotul sa-l puna undeva sus sa nu ajung la el.

Ieri am mancat asa: - MD omleta cu rosii
- G cirese
- P salata de naut cu sunca, branza si rosii
- C o bucatica de friptura

Azi voi manca _ MD 2 piersici la distanta de 2 ore salata de naut cu ton si rosii
- P pilaf cu salata
- friptura

Azi am prestat si programul strech de la P90X , ce super e nu l-am mai facut niciodata.


Puisorule ai spus unde mergi in concediu? Ce superba e poza de la avatar

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro am dormit ff bine..ori ca e salteaua noua ori ca eram eu rupta...oricum acum am casa vraiste..nu mi-o pus jaluzeaua-> deci nu pot muta patul pana o pune...am senzatia ca pe toate le am in mijlocul casei ca si cum abea m-as fi mutat

de mancat...
Md: cirese, wasa cu brinza si salam nemtesc
mi-am luat un mar la mine...deci...probabil asta o sa am ca si prinz ca nu am chef de nimic..nici de mancare nici de munca ..de nimic

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Bransusik oooo ce frumos .... ai dormit la tine-n pat ... las ca aranjezi tu prin casa lucrurile hai hui ... atata rau sa fie ....
cum doamne e sa ai oglinga din tavan pana-n pardosea ??? super nu?

Puisorule unde pleci in concediu ??? cand ??? ce bine de tine, te invidiez
Eu si acuma visez la un traseu pe Transalpina nu stiu cand il vom materializa

De mancat am mancat azi mancarica scazuta de dovlecel (adica dovlecel ras, ceapa ardei rosie tocata si cand a scazut complet am pus marar tocat) cu 2 oua fierte si castraveti murati la soare

Somleac pune cantarul undeva unde sa nu-l vezi toata ziua .... la mine de exemplu sta in baie dar deja m-am obisnuit sa nu ma mai catar pe el toata ziua ... am constatat ca ma deprima si nu are sens sa-mi fac rau singura

Carmen cat de tarziu mananci cina ??? ce ora inseamna tarziu ... ai trei ore pana la somn ????

Child cum e bulgur cu legume ?????
hmmm, stii ca laptele facut covasat e putin mai gras decat cel facut acru nefiert pentru ca prin fierbere ramane toata grasimea in el .... la cel acrit se aduna toata grasimea sus pe care o putem inlatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

PUISORUL inca nu am terminat cartea, dar de la inceput eu asa am inteles: ca proteina animala duce la cancer...intr-adevar avertizeaza sa nu se ajunga chiar la psihoza, dar recomanda renuntarea la consumul ei, in special la consumul de lapte si derivate...aici m-a lovit

ANDANII bulgur e cus-cus turcesc, parca, se gateste foarte usor, exact ca orezul, doar ca mie mi se pare mult mai aromat si timpul mai scurt de preparare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Eu nu pot renunta la carne , branza si iaurt .... stiu ca nu este bine, dar pur si simplu nu pot. Pestele nu-mi place- mananc doar somon si fructe de mare.

Somleac daca faci iar sport inteleg ca ti-a trecut piciorul ?

Andanii, asa este , barbatii slabesc muuuuult mai usor.


Fetelor, plecam si noi de luni in concediu.
Sper sa nu ne intoarcem cu multe kg in plus, pt ca totusi muncim de 2 luni si jumatate.

Sper sa reusesc sa mai intru sa va povestesc ce am papat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel dac aplecati undeva cu all inclusive..si eu sper sa nu va intoarceti cu multe kg in plus...ptr ca mai naspa o sa fie sa vada ca s-o abtinut 2 luni..si o dat jos si o pus asa usor inapoi...si o sa se demoralizeze rau..in rest HAVE FUN!!

eu azi am mancat pizza de prinz..acu is la office dar cand ajung am de gand sa fac ceva tocanita de leguma cu carne de pui

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata montigirls
Vad ca sunteti cumintele si conforme

Child aaaa da? n-am auzit si n-am mancat niciodata .... e bine de stiut pupppp
Nici eu nu pot renunta la produsele lactate si lapte never
Iar carnea consider ca are rolul ei ... plus ca am citit ca mancand carne slabesti ..... am si sesizat ca daca mananc seara la cina gratar de carne cu o salata slabesc mai bine decat daca mananc branza cu rosii

Mel ai grija in concediu ce si cum mananci ... ai grija la combinatii .... in rest distractie placuta si concediu minunat sa ai

Brandusik pizza cu legume ???? hmmmm .... mi-ai facut pofta de o pizza cu blat integral home made

Eu am avut niste zile tareeeee urate si am mancat putin haotic .... dar de azi sunt cuminte cuminte

S-au afisat si rezultatele de admitere zilele astea .... am un baiat licean la cel mai tare liceu din oras a venit vacanta in sfarsit ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani pizza aia nu era ea chiar numai cu legume

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

neata montigirls..vad ca v-o molesit caldura pe toate pe aci..la mine is cam 15-17 grade

am facut aseara ghiveci de legume (morcov, vanata,ceapa verde, ciuperci,conopida si brocoli, pastai verzi, ardei gras)...adik cam toate legumele de le aveam prin frigi

meniul azi:
Md: capsuni cu miere, lapte cu fulgi
G: mar/nectarina
P: ghiveci
de aici in jos nu mai stiu..poate imi iau un pepene

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput