Dieta Dukan(3)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Bafta multa cu dieta , fetelor!
Ca sa va stimulez putin ... eu am slabit 22 de kg cu aceasta dieta in 4 luni. De 2 luni si ceva sunt la consolidare si ma mentin la aceiasi greutate. Deci se poate , cu putina ambitie si chef de facut mancare...:))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui CamiSol

Bafta multa cu dieta , fetelor!
eu am slabit 22 de kg cu aceasta dieta in 4 luni.

[center]Cami si Luca-Ionut (25.09.2006)




[
"When God was giving out talent, He gave all of it to Michael Jackson." Babyface





Oau!Bravo!
Ieri am mai calcat putin strimb, aseara.Seara e partea cea mai complicata din zi pentru mine.Ma apuca mincatul compulsiv.In fine ,pentru o prima zi a fost in regula.AZi sper sa-mi iasa ca la carte.
Am mincat deocamdata un ou si iaurt 0,1% grasimi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

dulcetica, felicitari pentru ziua 1. tu cate zile de atac tii? si nu, nu sunt deloc gospodina si nici prea creativa. toate retetele le iau dupa site-ul dukan, cel romanesc, si singurul meu aport e ca aleg din sute de retete preparatele cele mai corecte, simple si pe gustul meu. de fapt tot ce gatesc eu se face din 4 ingrediente majore: tarate, ou, iaurt0% si branza 0.2% ceea ce face munca mea extrem de simpla. si ca sa fie si mai bine, aproape totul se face la cuptor, ca sa fie implicarea mea si mai mica. saptamana asta de exemplu, imi adun toate fortele sa incerc sa mesteresc o supa/ciorba, briosele alea dupa care tanjesc de cand am inceput dieta si lucrarea mea de diploma va consta in sarmale Dukan

cosmina_p si mie imi place foarte mult faptul ca nu ni se impun niste cantitati; oricum am sesizat ca daca mananc preparatele mele cu tarate, ma satur destul de rapid si imi tine de foame cateva ore bune.

am o intrebare: voi seara mancati pana la o anumita ora? eu pana acum am mancat seara la orice ora am vrut si am slabit dar nu stiu cata vreme va merge treaba asta; trebuie oare sa ma gandesc sa imi impun o limita? ideea e ca ajung seara tarziu si pana termin gatelile se face si mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Pai cit mai multe.Data trecuta ,asta vara ,am tinut 10.
Poate fortind lucrurile am gresit si din cauza asta, cind am dat de legume, a fost prapad.
As vrea rezultate miraculoase in scurt timp.
Ar trebui sa fac si ceva miscare ,macar plimbat 20 minute, cum recomanda Dukan.
Ce mai mincati in zilele PP?In alea cu legume nu-mi fac griji.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

fetelor, eu inca nu am inceput, dar o sa incep, va promit!
sunt la tara ci copiii in vacanta, taratzele le-am lasat acasa iar aici nu se gasesc (teoretic ar tb sa existe la tara:)).
ma duc sa imi fac 2 oo fierte cu branza

eu sunt tare lenesa si fara vointa si mananc portii mari.
imi faceam si eu taratze cu ou si 1 lgt ulei masline, dar nu imi ajungea...

imi trebuie vointa, fir-ar. unde o gasesc?

pt miscare eu am un filmuletz f interesant, miscare de pe scaun :D.

vi-l dau si voua:
http://www.youtube.com/watch?v=bvE0uQRM5-A&feature=relmfu

nu l-am facut. dar il am in bookmarks. va rog, certati-ma rau!

Cami_Sol, felicitari!!!!! ne impartasesti si noua cateva idei ajutatoare?

o saptamana faina si plina de voiinta tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

pitzinuca,esti groaznica! Tie chiar nu ti-e rusine? Plimbi nu stiu cite kg dupa tine! Iesi imediat si te plimba prin sat/satele limitrofe.
Eu nu mincam tarite.Sint eficiente?Am cumparate de asta vara ,dar nu ma atrag. Daca as adauga si taritele ar fi mai bine?
Daca ziceti ca maresc efectul ,impotriva vointei mele ,le introduc.
Eu nu ma omor dupa piine.O maninc accidental.
Ciocolata din proteine nu stiti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

Azi am facut un fel de tarta cu dovleac pt ca am inceput PL-ul.Blatul din 2 oua,tarate si 2 linguri de branza.Dovleacl l-am ras si l-am calit cu indulcitor si scortisoara.N-am mai mancat nicodata dovleac dar sunt incantata de el.
De cand cu dieta am descoperit cat de bun e oregano...nu-l foloseam dar acum pun la cam toate "bucatarelile" mele.
Seara mananc...cand mi-e foame adica poate fi 20,21...De obicei ultima "masa" e un castronel de iaurt+indulcitor+scortisoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Cosmina ,nu exagera cu indulcitorul.E toxic ,chimicale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am mincat niste peste afumat ,groaznic de sarat si cred ca o sa retin tonele de apa pe care le beau si o sa ma scol din 5 in 5 minute de sete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Am sa incerc sa va dau cateva ponturi, din ce imi aduc aminte.
In primul rand , dieta trebuie tinuta cat mai corect, daca vreti sa dati jos cat mai multe kg in cat mai scurt timp. Daca mai calcati pe alaturi , nu e bai, dar sa nu exagerati, pt ca o sa stagnati .
Eu am folosit ca si indulcitor Xylitolul, un indulcitor natural, foarte asemanator la gust cu zaharul, insa cam scump. In jur de 30ron, jumatate de kg. Imi faceam, aproape zilnic, cate ceva dulce, ca sa nu cad in pacat.
Taratele le foloseam si inca le mai folosesc, la briose,paine, prajituri, chiftelute sau alte preparate.
Sa aveti tot timpul , in frigider , produse de dieta : branza dietetica, sunca degresata de pui , de curcan, somon afumat sau marinat. Eu mancam si preparate din porc, muschi afumat, sau ce nu era foarte gras...
La mancaruri si dulciuri ma inspiram de pe un blog culinar cu foarte multe retete Dukan, Ediths Kitchen.
Beti multa apa, eu am cam exagerat si cu coca cola light, dar era o alternativa usoara la pofta de dulce.
Nici eu nu prea am facut sport, putin jogging si bicicleta, asta vara.

Daca imi mai amintesc cate ceva, o sa mai revin si cu alte postari. Multa bafta va doresc si vointa de fier!

Mergi la inceput