Ce inseamna o femeie ingrijita?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Eu nu inteleg de ce trebuie facut dus dimineata.
Eu ma spal intotdeauna seara (in 9 din 10 cazuri fac baie, nu dus). Daca e nevoie sa ma spal peste noapte (din varii motive) o fac atunci, pe loc, nu astept dimineata. Iar seara, cand vin de la munca, chiar simt nevoia unei improspatari.
Daca as face dus dimineata ar inseamna sa trebuiasca sa-mi usuc si parul... eheei, treaba complicata, mi-ar scurta considerabil din timpul de somn.


Si eu sunt de-aia care prefer baia/dusul seara/noaptea.Dimineata abia de apucam sa beau o cana de lapte inainte de-a iesi din casa ,de unde atata timp de dus la o asa somnoroasa

Dar le-am admirat intotdeauna pe cele super puse la punct - la mine si sa ma dau cu o crema de corp mi se pare un efort ,nu mai zic de machiaj.Asa ca le zic pas,hai ca la prima ma mai scap cateodata ,dar machiaj ioc.Un lipstik pentru buze si basta.
Ingrijitul la mine consta din spalat,pieptanat,epilat,pensat si manichiura/pedichiura - rar la salon,dar asta e.Ah si uneori un parfum acolo ...
Cand am citit listele alea ... aoleu De unde atata gomaj,machiat,demachiat,masti, cremalit etc.? Suna super si rezultatele cred ca-s pe masura,dar cand aveti timp,mai ales dimineata? Acum sincer si daca as avea timp nu prea am chef de-asa ceva Si daca am supravietuit pana la 40+ asa ,de-amu' nici atat



eh gomaj, masaj, ale alea...nu se fac zilnic ..decat daca ai o obsesie.... de exemplu gomaj poti face o data pe saptamana - vineri seara sau in weekend ..cand ai timp de relaxare..si il poti face cu malai nu e musai sa ai creme si solutii profesioniste....eu imi amintesc prin adolescenta (adic acum 100 de ani) sa imi faceam o data pe saptamana un frecus al fetei cu rosii... mi se parea mie ca ma scapa de acnee si chiar aveam fata curata si nebuboase cateva zile dupa..

eu obisnuiesc dus dimineata, transpir peste noapte si daca pe mine ma deranjeaza imi imaginez cum o fi pentru altii sa ma suporte..deci clar dus dimineata...daaar nu spalat parul, asta il spal numai seara sau in timpul zilei..e musai sa am niste ore la dispozitie pentru "uscare"....cum spunea cineva daca ies din casa imediat cduap ce imi spal parul racesc garantat si nu e vorba ca ies cu parul ud, ca stiu sa folosesc la nevoie uscatoryul dar si dupa uscator racesc...e ceva in legatura cu porii pielii sau habar nu am , dar dupa spalat parul trebuie sa stau in casa cca 5-6 ore altfel da guturaiul peste mine...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

pai trebuie sa imi beau cafeaua, care trebuie bauta incet si tacticos, apoi sa fac baie, sa imi fac parul, sa ma imbrac, sa pun fond de ten si mascara, sa imbrac copil mare pt gradi, sa imbrac si schimb si hranesc bebe mic pt gym si sa plec la 8.15 din casa


Pai di she crezi tu ca mamishili astea (unele, sa un generalizez) ies din casa asa mai ... natur ?

Fix pix eu una prefer sa le citesc seara povesti copiilor vreo ora si atunci ma limitez la o baie cu spume si sare de mare ,tai de pe lista alte accesorii gen dat cu crema ,gomaje ,masti si alte alea, ca abia apuc sa ma trantesc in pat .

NADAFLORILOR uite am pus aici niste poze http://www.dropshots.com/DIANATUDOR#date
In doua-s pensata de cosmeticiana,in alte doua (mai vechi) pensata de mine Nu vrei sa stii cum arat complet nepensata
Crezi ca nu-i ok cum sunt pensate de cosmeticiana? Daca te pricepi zi ca ma duc cu reclamatia Io nu am dat directive niciodata cum sa ma penseze,au facut-o dupa capul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Monica, ce poze maica? Pe wiki?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

nu sunt poze acolo la link...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Monica, ce poze maica? Pe wiki?

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

am editat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Imi place cum esti pensata in poza in care porti maieul albastru cu floricele.

Ai niste ochi tare frumosi!
A, si iti sta foarte bine in portocaliu-caramiziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Imi place cum esti pensata in poza in care porti maieul albastru cu floricele.

Ai niste ochi tare frumosi!
A, si iti sta foarte bine in portocaliu-caramiziu.

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


Mersi ,acolo chiar eram proaspat pensata cred.

Ma "duc" in urma sa aprofundez ca vad ca ai scris un mesaj lung si interesant.Macar la teorie sa stau bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

pai trebuie sa imi beau cafeaua, care trebuie bauta incet si tacticos, apoi sa fac baie, sa imi fac parul, sa ma imbrac, sa pun fond de ten si mascara, sa imbrac copil mare pt gradi, sa imbrac si schimb si hranesc bebe mic pt gym si sa plec la 8.15 din casa


Pai di she crezi tu ca mamishili astea (unele, sa un generalizez) ies din casa asa mai ... natur ?

Fix pix eu una prefer sa le citesc seara povesti copiilor vreo ora si atunci ma limitez la o baie cu spume si sare de mare ,tai de pe lista alte accesorii gen dat cu crema ,gomaje ,masti si alte alea, ca abia apuc sa ma trantesc in pat .

NADAFLORILOR uite am pus aici niste poze http://www.dropshots.com/DIANATUDOR#date
In doua-s pensata de cosmeticiana,in alte doua (mai vechi) pensata de mine Nu vrei sa stii cum arat complet nepensata
Crezi ca nu-i ok cum sunt pensate de cosmeticiana? Daca te pricepi zi ca ma duc cu reclamatia Io nu am dat directive niciodata cum sa ma penseze,au facut-o dupa capul lor.


sunt foarte bine si frumos pensate de cosmeticiana, eu am dat directive la cosmetica, nu le vreau subtiri si nici rotunde, le am arcuite si asa vreau sa ramana...dar chiar si asa tot mi le-au facut varza de doua ori....una mi le-a scurtat si alta mi le-a facut ca ata...o intrat in una aiurea si apoi a trebuit sa o uniformizeze si cum respectiva are un defect de desime...m-a lasat bearca, plus ca mi-a facut praf si forma...o vara an avut sprancenele ca naiba... eu acum le am ca la "mama", le pensez pe langa sa fie "curate" si m-am invatat sa le tund...dar tare m-as duce la o cosmetica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Uf gata, m-am linistit , nu de alta dar nu-s genul defel sa merg cu reclamatii
NADAFLORILOR degeaba ca e greu fara cosmeticiana mai ales la asa sprancenoace Si la mine mai si tunde la ele ca si-s lungi firele.
Mi-am amintit faza cand m-am dus prima oara la pensat , acum aproape 20 de ani Nu stiu daca va puteti imagina cat a putut ofta tipa aia in timp ce lucra la mine Nici daca o puneai la sapa nu cred ca ar fi oftat atat Imi imaginez cat m-o fi injurat in gand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Un filmulet foarte interesant despre cosmetice, care nu sunt nimic altceva decat produse reziduale rezultate in urma prelucrarii petrolului....

http://www.storyofstuff.org/movies-all/story-of-cosmetics/

Mergi la inceput