Cel putin 10 kg jos (9)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Gusta,

ce distanta alergi? doar cuvantul maraton si ma baga in sperieti. te-ai antrenat inainte sau te-ai aruncat spontan in concurs?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Bianca antrenat e in fiecare zi pe jos la munca.Nu alerg e mers pe o distanta de 5 km in fiecare zi 4 zile.Aici e sport national si de 9 ani nu am participat niciodata asa ca anul acesta e primul si imi place.Ne pregatim sa plecam ca merg impreuna cu mara sa ma vezi cum o mai duc si in brate.

Ieri a fost durere dupa o zi nebuna de munca am mers 5 km ,azi iar munca si am copt cred ca 80 de cupcakes si mergem acusi la maraton si dupa urmeaza sa ornez prajituricile si ce o sa duca maine la copii iar maine cred ca e munca curat si 5 km .Nu am stiut in ce m-am bagat sper sa o duc la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata!


Am recitit ce povestesti de maraton si imi pare la fel de extrem ca si aseara. Sper ca iti faci timp sa iti pregatesti si tie mancare recomandata cand faci effort intens. In copilarie parca mergeam 3 km in 40 min, oare tin minte corect?! Astept sa ne povestesti despre finalul glorios, bafta!

O zi frumoasa tuturor!

PS. Fetelor care nu mai spuneti nimic martea/miercurea va tineti de treaba, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor
cine-mi trimite si mie Rina asta sa vedem ce zice? sau parac avea lulu un rezumat, daca puteti dati0mi si mie un PM va rog
sapt viitoare cica plec la mare, la bulgari, sa studiez dieta, hahah, ca regim nu cred...iar pun ce m0am schinuit sa dau jos, kilogramul ala amarat cu care tot ma chinui
mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ana, trimite-mi PM o adresa de email sa iti trimit un rezumat ptr Rina.



SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata la pranz.....eu continui sa ma usuc...curg hainele de pe mine,dar mie mi se pare ca nu suficient...cum izbutesc sa activez mai bine metabolismul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Mada,

Incearca in ziua de fructe sau legume sa le prepari la blender, sa nu iasa suc ci un fel de pasta pe care o poti manca cu lingurita. Chestia asta am citit-o pe niste googaliri legate de detox cu fructe si legume,pentru ca am simtit de ceva vreme nevoia de detoxifiere si am testat weekendul trecut. Eu cred ca are si rol catalizator, chiar si la mine care ma plangeam de ritm lent. Am mancat asa doar juma de zi si in 2 zile s-au dus 900 g, desi eram in perioada pre-PMS.

Sper sa functioneze si la alte persoane- eu luna asta am testat in continuu, citesc in weekend, cumpar, aplic, mai uit, apoi revin. Ca azi dimineata cand mi-am reamintit brusc de semintele chia, de care spunea o tipa la alt subiect ca au topit-o efectiv, ea fiind slaba.

Chiar topita nu-s, dar azi aveam 67.8 kg, deci -500 fata de martea asta.

Nu mai retin cand am eliminat carnea de pui/vita, cam o data cu Mari78, cred ca si asta ajuta. A ramas doar pestele pe baricade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

SI UNDE GASESC SI CE SUNT ALEA,SEMINTELE ALEA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

La plafar gasesti orice, iar ce sunt pe google, cica-s "mama cerealelor", asta apare obsesiv- arata ca semintele de mac si se topesc in orice mancare, fara sa ii schimbe gustul. Eu azi le-am pus in iaurt si am adaugat fulgi de ovaz. Apoi am mancat o felie wassa cu niste masline desarate, caci mi-era foame

iar daca ai timp iti recomand subiectul Dieta Vietii de pe forum, acolo am gasit multe alte lucruri interesante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza mai pe la pranz.Azi oficial e ziua mandrei si pot spune ca am scapat de sarbatorit ,pana la ziua mea dar acolo trecem fara tam tam.

Bianca sincer mananc asa mai nebuneste as fi vrut sa incerc sa inlocuiesc o masa cu un shake si sa vedem ce o sa fie.SIncer astept si eu rezultatul final adica mi-as dori ca dupa saptamana asta cantarul sa imi arate 62 si sincer sunt super multumita.Si sincer ma uimesti cate incerci ,aici nu am nici o sansa de seminte de gasit.

Mada pai de plangi ca slabesti eu tare as vrea da nu am nici o vointa sa ma apuc de Rina.

Lulu unde ai fugit.

Arturici mi-au inflorit tradafiri si am sa iti pun o poza sunt asa mandra de ei.

Mari si Laura felicitari de reusite hai ca se poate.

Ralcat si Roxana unde sunteti si voi.

Mai apar eu acum trebuie sa gandesc ce mancam diseara si iar la maraton a inceput sa imi placa.

Mergi la inceput