Cel putin 10 kg jos (9)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

mi-e rusine sa zic .... Voi raporta pe 1 iulie, in speranta ca imi vnie mintea la cap pana atunci. flicitari celor care au vointa si nu fac ca mine!


LYADA, arati super, mie nu mi se pare ca ai avea nevoie sa dai jos din greutatea pe care o ai acum, dar tu stii mai bine cum te simti in pielea ta. Vroiam doar sa zic ca arati f, bine!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Stiu ca n-am mai zis nimic de o mie de ani, mii de scuze pentru disparitie.
Recunosc ca in purcenia mea cea ticaloasa in perioada in care am absentat .... am pus kilu inapoi pe mine. . Am tot fost plecati cand colo cand colo si realmente nu am rezistat sa nu incerc ba una ba alta ca doara erau cu specific local.
Dar pentru ca weekendul trecut am fost in tara si mi-am vazut doctorul care m-a pus pe treaba, recunosc, ca de ieri sunt la fructe. Am toata vara de mancat fructe (cum zice mama, sa tot ies la pascut) asa ca sper sa-mi ating target-ul.
Asa ca reincep de la 70.


Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Bun venit noilor fete !

Lyada, arati super !!!!


Eu sunt la R82, stressul din perioada asta m-a cam dat peste cam insa sper sa imi revin repede.


Succes tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Laura,

nu dispera, raporteaza martea urmatoare- nu lasa pe 1 iulie, e prea departe.

Ralcat, te retrec in tabel- 70 kg zici, distribuite pe cati cm?

Arturicii, bafta in continuare!

Multumesc pentru aprecieri, in haine si pe tocuri sunt destul de aproape de target, dar pentru costum baie mai trebuie (macar) 3 kg jos.

Pe langa Lulu77 care tine steagul sus saptamana asta cine mai are ceva de zis?
Mari78, faci bagajele asa-i?

Bonsai, te alearga suficient la job, cum stai cu kg?
Pe Paulinio o asteptam maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

lyada, multam frumos ptr primire! cele 5 kg le-am dat jos in aprox. 3 luni. sunt fascinata de ac. dieta, nu prin numarul de calorii (desi tin cont si de asta) ci de nutrientii acestora, sa exclud cu draga inima chimicalele afaceristilor. constientizez tot ce mananc: de unde vine acel aliment, cat de proaspat este, ce cantitate are (cat sa tina foamea in frau). motto-ul meu de acum este- alimentul sa fie medicament, medicamentul sa fie aliment. azi am mancat capsuni, cirese, peste cu legume la cuptor, lapte cu cacao si paine prajita cu gem de prune. despre ce dieta rina e vorba aici, fetelor?fetelor, nu va infometati la sange, ci doar sa o pacaliti usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Ntzz Dacris, dieta Rina nu e deloc infometare, se bazeaza pe disociere. Tot fara chimicale, ca orice dieta cu cap, nu mananca nimeni chips sau prajeli, mezeluri, conserve, dulciuri - relax, totul e sub control

Multu pt menu, recunosc ideile, la gem nu ma bag insa, mai am de slabit. Ma interesa daca faci o salata de ex ceva mai diferita, ca ingredients sau dressing sau o mancare mai noua, o combinatie smechera.
Acelasi ritm de slabire am avut si eu- primele 3 luni 6 kg, in luna mai am accelerat putin, inca 3 kg, tu ai fost inspirata sa rezolvi problema cand era ceva mai simpla.
Acum parca nu mai am rabdare, citesc mereu poate descopar o "scurtatura" catre obiectivul final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

'Neatza,

Ce faceti dragele mele?

Eu sunt in forma maxima.

Meniul meu de azi :
MD:Cirese+piersica+caise
G: cirese
P: salata boeuf light
C: salata legume + cartofi copti

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!
Eu azi voi manca friptura la cuptor si tort si voi bea sampanie. Deci fug repede, inainte de a ma lua voi la bataie. maine nu stiu ce fac, dar vineri seara trebuie sa ma duc la o sindrofie. Planul e sa ma reapuc de sambata de dieta si bicicleta. Aveti liber sa imi dati peste ochi de nu o fac.

Voi sa nu faceti ca mine! Ci sa va tineti de dieta si sport in fiecare zi!





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

sunt bine, pe baricade!

Planul azi e:
MD: ou fiert, 6 masline, 2 castraveti mici, , o rosie, o felie paine
G: iaurt cu migdale
P: salata verde cu ton
G: branza slaba de vaci
C: sardine la gratar

Laura, ieri la pranz am aniversat si eu- nu mai stiu daca am declarat, 2 felii pizza si 4-5 linguri de tort. Am sarit insa gustarea 2 si am mancat usor seara. Distractie la sindrofie, nu neaparat prin mancare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Revin la raport... stagnare... deci 73.3.
Nu ma simt asa de vinovata... cred ca e de la PM; asa ca ma straduiesc mai mult si vedem ce iese samtamana viitoare.
Partea buna e ca ma mai lasat pofta de dulce... am mancat mai multe fructe dimineata.
Spor!

Mergi la inceput