Cel putin 10 kg jos (9)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Multumesc Dacris pentru info! si eu merg tot pe Bilic personalizat functie de anotimp, buget si inspiratie pt gatit (a partenerului).

cand ai timp sa intri sa mai scrii meniul tau, ma mai inspir - poate imi dai vreo reteta gustoasa.

in cat timp ai dat jos cele 5 kg?

editez sa adaug si eu pt Caro- in primele saptamani e normal sa simti nevoia sa mananci mai mult si te incurajez sa o faci, ca si Paulinio. Stomacul se va regla in timp, de altfel smecheria este ca organismul sa nu se "prinda" ca e la dieta, altfel incepe sa stocheze din putinul pe care il primese. Al meu a citit sigur capitolul asta, daca am o zi in care programul e incarcat si mananc foarte putin, am senzatia aia ascutita de foame timp indelungat, de cele mai multe ori cand ma urc pe cantar "atarn" mai greu.

azi nu va fi una din acele zile, a uitat baiatul un covrig in masina si l-am adaugat fara ezitare iaurtului programat pt prima gustare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paulinio

Bravo Lulu!
Deci ai mai depasit un prag, nu? (cel de 65...)


da, multumesc.
atat de repede am dat jos primele 6 kg, fara stres si o dieta anumite. acum...merge mai incet decat melcul.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

zi de raport- eu am dat de ieri, la fel sunt si azi 68.5- port amintirea muntelui, si nu doar in suflet. Plecasem de 68.1 sambata dimineata- asta pare sa fie noul meu prag dupa cum ziceam, trebuie sa-mi fac un plan mai organizat.

Bravo Lulu77! ce crezi ca a determinat schimbarea? tu esti pe Rina acum, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

am modificat si pe prima pagina, copiez si aici mini-concursul - am luat ultima greutate raportata si actualizez la cine da raportul. Am senzatia ca Anca s-a retras sau poate e in concediu, ramane de vazut.

Etapa II- 1 iulie

1. Lulu77 65.7 64.7
2. ancadragoman 85.3
3. mari78 68.5
4. Gusta 61.5
5. Lyada 68.4 68.5
6. Laura25 63.2

pt cine nu e in concurs modific direct pe prima pagina- pt fetele care au venit cu forte proaspete alaturi de noi

spor la slabit!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Bianca, nu mai o tin pe Rina, de cand am fost plecata, acolo nu am avut cum sa o tin, si nici nu am reluat dieta...am avut zile agitate/incarcate, dra am mancat putin, echilibrat si sanatos.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Multumesc pt raspunsuri, fetelor. Sper sa fie mai bine zilele urmatoare, ca mi se pare ca parca mananc mai mult ca inainte si tot mi-e foame. Asta o fi smecheria, mai stii?!

Eu am azi 62 Kg, banuiam eu ca aveam si ceva apa de la CM si acum s-a dus.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile30 spune:

buna,

nu a incercat nimeni regimul danez?? ..eu l-am incercat acum vreo 3 ani si a dat rezultate
eu astept sa nasc si cred ca m-as apuca de el, cand o sa pot desigur , ca vreau sa-l alaptez pe micut.

ile ...in asteptarea micutului..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Personal am fost dezamagita de dieta daneza.

Am tinut-o acum vreo 2 ani si am slabit doar 3 kg in 2 saptamani. Iar dupa 2 saptamani trebuie sa te opresti. Daca ai ceva mai mult de slabit iti trebuie o dieta de durata.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile30 spune:

eu am tinut dieta acum 3 ani, intradevar in timpul celor 2 saptamani am slabit doar 5 kg, dar dupa m-am obisnuit si am mancat echilibrat, fara sucuri, paine, dulciuri...fara masa seara si am slabit treptat.

altceva sincer nu am incercat, dar ...nu-i timpul pierdut.

ps
rugaminte sunt noua pe forum si vreau sa gasesc si eu mamicile in devenire ....pt sf lunii asteia sau inceputul lunii viitoare, ma poate ajuta cineva???
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Raportul e stagnare dar nu ma astept saptamana asta la rezultate sper sa prind ultimele 2 saptamani bune si sa scap de cele 1,5 kg sau mai bine sa imi spun singura ca visez cu ochi deschisi.



Mergi la inceput