Cel putin 10 kg jos (9)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Of Lyada, intrebarea ta ma doare, tot 1.60 cm am, desi am visat eu de cateva ori ca m-am trezit cu 1.75 peste noapte ... dar nimic.



Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Raluca, . Io-s 2 subiecte mai jos la Dukan, fara fructe, dar te sustin.

Laura, ca nu stiu unde sa te felicit in alta parte, multe felicitari gemenilor de 7 ani! .



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc mult, Andreea!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Aaa, nu m-am prins! La multi ani gemenilor si de la mine, Laura!


Ralcat, tx, te trec in tabel- ce obiectiv ai? La 1 iulie cred ca modificam in cel putin -5 kg jos, sper sa ne inmultim in categoria asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Laura, la multi ani pentru cei mici! Sa fie sanatosi si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

lyada, vrei o salata mai "smechera"? am o reteta super: salata verde, cascaval, mar verde, stafide, nuci, zeama de lamaie, ulei si piper alb. . sunt atatea bunatati care nu ingrasa...alta salata: morcovi, varza rosie, porumb, cartofi fierti, somon (sau branza). sau salatele orientale, etc. azi am mancat: MD fructe mixate la blender (capsuni, banane, portocale, caise) cu paine prajita, G seminte crude de floarea soarelui, nuci si miere (imi place f mult aceste amestec, este ca un fel de baton de cereale) P mancare de fasole cu castraveti murati C branza cu ardei, rosii si castraveti. am o prietena care practica yoga si mananca impresionant, arata si pe masura. are 40 si ceva de ani si eu am crezut ca e o pustanca in drum spre maritis. pielea curata, un tonus muscular fantastic, par matasos, subtirica, privirea si dantura curate. ma inspira f mult, mereu o intreb ce mananca, aud ptr prima oara la ea despre hrisca, mei, suc de legume, etc. sotul ei este de asemenea, yoghin, dar este prea slab. am auzit de la ei si de un desert din orez integral, miere si nuci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Multumesc, suna f bine si salatele si desertul, le testez cat mai curand, sa.mi mai iau ce trebuie in weekend.

Azi MD perle de branza cu smantana, plus marar, o rosie, un castravete si 2 wassa
G iaurt cu cereale
P sal morcov, telina cu fasole batuta
G migdale
C nu stiu

Deja am scapat de surplusul de la munte, asta ma bucura tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Va multumesc mult pentru urari!

Aseara nu am mancat mult, dar mancat din toate. Nu am baut sampanie, dar am baut 2 pahare de vin rosu.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Un raport intaziat mai primiti?
85 kg

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

hei, Anca, bine ai revenit - te primim, cum sa nu

te-ai mentinut carevasazica- ai fost cuminte? ai mancat dezordonat? cum ti-ai petrecut timpul departe de noi, colegele tale de suferinta?


Eu am beneficiat azi de o sedinta bonus de nutritie la pachetul de masaje (cu un dr nou, barbat de data asta). Prima sedinta cu Luiza am avut-o in februarie si impactul celor auzite a fost asa puternic ca mi-am revizuit masiv alimentatia de buna-voie si nesilita de nimeni (de garderoba mai mult). De data asta am simtit o lipsa de chimie destul de accentuata (ne-am contrat pe cateva aspecte- eu indoctrinata fiind de Bilic), am primit insa un meniu care ar avea ca efect slabirea intre 1-2 kg pe saptamana, functie de organism. Astept sa imi revin cu nervii si il voi incerca.

Ca idee insa- ce faceam gresit- pt cine mananca cu gustari si vrea sa Slabeasca (nu mentinere), gustarile ar trebui sa fie la alegere (nu amestecat)- pahar de 200 ml lapte sau iaurt degresat (2-4%) sau un fruct sau o leguma. Vreau sa ma organizez putin in zona asta, aveam cam mare varietate ce-i drept.

Mergi la inceput