Cel putin 10 kg jos (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Ei, daca e vorba de premiul I cu coronita, fac cinste cu niste apa plata cu lamaie

Marilena, hai ca dai jos si restul de 1,5 kg, daca vrei. Eu sunt sigura ca arati foarte bine si acum.

Bianca, bine zici cu 1 iulie. Eu atunci mai mult ca sigur voi fi codasa...sper totusi sa ma abtin. Dupa Turcia, mai stam putin pe acasa si apoi mergem si la marea noastra cateva zile...dar acolo nu ma tenteaza nimic, doar hamsii prajte (crocante) pe plaja

Laura, 300 grame nu inseamna nimic !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

eu astept cu nerabdare cantarul de 1 iulie.......avand in vedere ca am inceput serviciul la 1 iunie,ca am acasa baietel de 11 luni,chiar sunt curioasa cate kg se vor topi usor,usor.......singura problema e micul dejun de la rina,ca nu prea pot sa-l tin ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Marilena, am modificat - cand ti-e prea foame deschizi prima pagina si admiri unde ai ajuns. Ai cred 10 kg minus, asa-i? esti atat de aproape de target

Editez sa adaug ca da, acele ultime kile sunt incapatanate rau.Intru cateodata pe un blog simpatic, o actrita care se chinuie sa dea jos exact acele ultime 2-3 kg (Ioana Ginghina), merge f greu, insa imi plac metodele ei- de-acolo m-am inspirat cu mancat cirese seara, dar si cu smoothieul de fructe si legume. Porti wedges la blugi?


Mari78, cand pleci la turci? am uitat din capitolele precedente.
Multumim pentru cinste, e binevenita! Chiar asa, voi cata apa beti in medie pe zi, atingeti cei 2 l? eu foarte rar, cam pe la 1.5-1.8 l sunt.


Luluuuuu77, cum te-ai distrat?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Bianca, pe 12 plecam, mai e putin

Eu cred ca depasesc 2 litri, cu tot cu ceaiuri si apa cu lamaie. Cand nu beau cei 2 litri mi se face o sete seara...

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bonsai, revenire usoara la birou!

asa, uitasem de ceaiuri, cu ele ma mai apropii de 2 l. gata, ma indrept si eu spre casa pana nu intra in actiune codul galben.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Mari vreau si eu la turci frumos mai suna dar m-am saturat de ploaia de aici.

Bianca nu ca nu pot merge si la munca pe care o fac m-as impiedica in ei .

Cele mai grele mi se par si cam stiu unde stau pe burta acolo mai e de lucru ca la picioare ar mai fi dar e bine si asa da nu ma las eu asa usor parca vad ca bag odata o cura nebuna si dispar ele numai sa imi revin un pic ca nici vremea nu tine cu mine e prea frig si ploaie ,mie tare imi prieste cand e cald si pot face multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

lyada,,biroul meu e ...blocul operator...mai greu sa functionezi de la 8-14 doar cu 1 mar ,cirese,capsuni..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,


Aha, cred ca o zi pe saptamana rezisti insa, juma de zi adica. Depinde si pe la ce ore te.ai obisnuit sa iei pranzul, la birou 14.00 si ceva e normal.

Chiar azi mi.am propus sa ma testez, am luat MD un smoothie din morcov, mere, banana si lamaie, a iesit cam acru de data asta, asa ca am completat cu 2 linguri cereale si una de chia. Mai am o portie pt gustare, apoi meniu normal, sper sa ma tin de plan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

helooo heloooo

reusesc si eu azi sa scriu, ca sunt intr-o criza de timp.

a fost tare bine in micul meu pelerinaj, m-am incarcat duhovniceste, iar excese zau ca nu am facut- ciorba de legume, sarmale post, cas proaspat cu rosii si catsraveti, coliva, cozonac si gratar si vin. atat am mancat in 3 zile, cu stagnare la cantar.

ma bucur sa vad ca se slabeste, bravo



SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Lulu77, moderat, moderat, asa sper sa fiu si eu

am bagat si gustarea 2, tot cu putin ajutor, de data asta din partea unei branzici de vaci, am gasit la Mega in gramaj de 60g - noua strategie e sa controlez mai bine portiile, cel putin pana plec la munte. Cu un borcan mare ma cam ia valul.

Mergi la inceput