Epilarea intima

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Nu stiu...eu am nascut prin cezariana (impusa!) si in topul meu de dureri, pe primul loc am durerea de imediat dupa operatie (cand ma trezeam din anestezie) si pe doi, cea de la epilatul total cu interfesier, la care m-a luat cu frisoane. La asta s-a bagat cineva?



Pai no, eu prin "epilat total" intelegeam chiar...total, deci presupun ca si celelalte la fel
Mie cezariana mi s-a parut relativ floare la ureche, venita ca o mana cereasca dupa un travaliu ultra-dureros cu dilatatie 1 (si cica dr. spunea ca nu poate sa ma doara chiar asa tare, ca e de fapt "pretravaliu"...simtea el in locul meu...vedea-l-as la un epilat total)

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Epilat total inseamna..total, nici un fir de par. Interfesier included.
Eu sincera sa fiu nu am auzit si nici nu m-a pus nimeni la salon sa stau cu picioarele in sus... pentru nici o zona....
Pt interfesier se sta pe burta si (te) tii cu mainile in asa fel incat sa departezi putin fesele. (mama, ce descriere am facut...).

Interesanta faza cu modelele, am incercat si eu mai de mult, dar e greu de intretinut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Exista si un cantecel pe tema asta.
Sau ma rog, pe tema uhmmm..pletelor mandre.

se cheama Medieval Bush :D

http://www.youtube.com/watch?v=H6EMNEdnNCI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Pentru zona cu pricina mai exista si alte solutii. Link-ul este recomandat numai persoanelor nederanjate de nuditatea ... nonsexuala.


mie chiar imi plac unele modele...intrebare: oare ce fel de vopsea se foloseste?

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Exista aparate de tuns speciale si sabloane cu diverse forme (www.trimmingpubichair.net/" target="_blank">de exemplu), precum si www.bettybeauty.com/" target="_blank">vopseluri speciale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Eu ma epilez total de ani buni, doare intr-adevar dar e suportabil. Consider ca un rol esential il are experienta cosmeticianei. Pana am ajuns la cea la care merg acum am trecut si printr-o "tortura" in mijlocul careia era sa fug acasa cu ceara pe mine
Milk. Tina, giulia81 vad ca suntem din acelasi oras, daca va intereseaza pot sa va dau nr. cosmeticienei mele. Dupa parerea mea ea chiar are "mana buna" pentru asa ceva. Eventual trimiteti-mi Pm, ca poate n-o sa mai am timp sa intru la subiectul asta.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Eu obisnuiam sa ma epilez cu lama. Cu ceara ma durea ingrozitor. Plus ca aveam tot timpul fire crescute in piele care lasau cicatrici oribile. Asa ca am scos bani de la pusculita si m-am facut cu laser. Peste tot, inclusiv interfesier. A fost cea mai buna investitie pe care am facut-o pentru mine vreodata. Ma mai fac cu laser o data la 4-6 luni pentru intretinere dar tot ies mai ieftin decat daca m-as face cu ceara. Īntre tratamente nu am par mai deloc in afara de cateva firisoare subtire pe labii.

Trebuie ales un aparat de laser bun totusi. Sora mea s-a facut la un salon care a costat cam 20% din cat am platit eu dar i-a disparut tot 20% din par

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riana spune:

Eu ma epilez cu ceara traditionala (doare mai putin) , total, de muuulti ani. Merg la cosmeticiana mea de mai bine de 10 ani, ma stie de cand eram nemaritata, fara copil :)
Nu mai doare rau si s-a rarit extrem de mult.
Sotul se facea cu crema : n-am inteles, eu sa fiu minunata ca desertul Saharei si la el sa dau de Codrul Vlasiei sau Padurea Letea ?
De cativa ani l-am convins sa foloseasca ceara, se face singur acasa, la axila si in zonele intime. Il mai ajut eu pe unde nu ajunge
Ambii suntem de acord : e mai placut, mai curat, mai sexi

Edit: cosmeticiana mea are si barbati (cativa) care-i vin la epilat inghinal. Ma amuzam cu ea ca o intrebam cum se intampla treaba: "cum sa se intample, le zic da-o in stanga, da-o in dreapta , in sus, in jos "
Nu vad nimic aiurea in asta, mie nu-mi place de mine cu veverite pe corp, de ce as aprecia asta la barbatul de langa mine ?
Ba mai mult, o consider la ambii, ca un semn de respect fata de tine si fata de partener.
Intreba cineva daca nu afecteaza caldura "oole". Cred ca nu, ceara nu o aplici gata luata de pe foc, e doar calduta.
Personal, n-am vazut inca barbatul care sa iasa urland de la dus ca i-au fiert ouale


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Intreb si eu ca omul necunoscator:
Despre aparatul de epilat cu lumina pulsatila, de la Velform, Eternalisse, ce parere aveti?
Nu stiu daca am voie sa dau link... dar cu siguranta l-ati vazut pe la teleshoping.
Ei zic ca inainte de a smulge firele de par, foloseste lumina pulsatila si astfel se raresc firele de par..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Riana, ce simpatica!

sunt de acord cu principiul reciprocitatii. il aplicam si noi, dar prin metode diferite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui riana
Edit: cosmeticiana mea are si barbati (cativa) care-i vin la epilat inghinal. Ma amuzam cu ea ca o intrebam cum se intampla treaba: "cum sa se intample, le zic da-o in stanga, da-o in dreapta , in sus, in jos "


Mi-am amintit ceva.

Acum cativa ani, eram la coafor... La un moment dat, iese cosmeticiana injurand in barba si amenintand ca-si da demisia, ca ea nu mai rabda d-astia... "Ca e unu' la epilat si-n loc sa-l doara, i s-a sculat si e teapana nevoie mare... Ce, ma plateste sa mi-o bage-n ochi?".

Eram pe jos, toate fetele...

Mergi la inceput