Epilarea intima

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Nu stiu...eu am nascut prin cezariana (impusa!) si in topul meu de dureri, pe primul loc am durerea de imediat dupa operatie (cand ma trezeam din anestezie) si pe doi, cea de la epilatul total cu interfesier, la care m-a luat cu frisoane. La asta s-a bagat cineva?



Pai no, eu prin "epilat total" intelegeam chiar...total, deci presupun ca si celelalte la fel
Mie cezariana mi s-a parut relativ floare la ureche, venita ca o mana cereasca dupa un travaliu ultra-dureros cu dilatatie 1 (si cica dr. spunea ca nu poate sa ma doara chiar asa tare, ca e de fapt "pretravaliu"...simtea el in locul meu...vedea-l-as la un epilat total)

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Mie cezariana mi s-a parut relativ floare la ureche, venita ca o mana cereasca dupa un travaliu ultra-dureros cu dilatatie 1 (si cica dr. spunea ca nu poate sa ma doara chiar asa tare, ca e de fapt "pretravaliu"...simtea el in locul meu...vedea-l-as la un epilat total)





Edit: la unele saloane, interfesieru' e serviciu separat, cum sunt epilatul scurt, lung, etc. Ca si inghinalul: bikini, Brasil...bilet de tramvai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

referitor la barbati si epilatul cu ceara, eu sincer nu stiu daca e tocmai recomandata ceara fierbinte pe "oo".
You know....ca si asa caldura mare e nasoala pentru inotatori, pielea din cate stiu e f sensibila si nu sta taman intinsa, ma rog.
Probabil in zona pubiana mai merge, dar mai jos, pe la bijuuri, je ne sais pas....ma rog, asteptam curajosi sa ne relateze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Ina, nu stiu de oo, dar multi aici se epileaza pe pectoralii de otzel si pe spatele de cimpanzeu. Mie sincer nu imi place fara pic de par pe piept, dar pe spate si eu as baga ceara daca ar meu ar fi maimutza. Cit despre "jos", cred ca pe linga bijuuri merge, cred ca nu e mai dureros ca la noi. Pe oo nici nu prea e ce epila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

hm, true.
legat de piept, nush, acu depinde si de gusturi intr-adevar.
ca si la femei, unele se prefera / sunt preferate au naturel jos:)

singura chestie cu care nu reusesc sa cad de acord e mustata. la femei. unele o au, unele n-o au, unele o dau jos, unele o oxigeneaza. Eu as da jos, daca ar fi cazul. Oxigenatul da bine doar de la departare, la un closeup mai atent arata ca un mic viking. If you know what I mean.

Si imi imaginez ca nici la pupat nu e taman ok.

DESI spre surpriza mea am intalnit in multe carti de prin secolul 18-19 referire la "o mustacioara fina" sau "o umbra deasupra buzei" in termeni adirativi / elogiosi. Deci....probabil suntem subiectivi si ce ni se pare astazi urat ne parea sexy acum 200 de ani. Sau peste alti 200.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

hihi, ina, pe vremuri acea mustacioara insemna ca respectiva e focoasa in pat si fertila.
acum cativa ani era un reportaj la tv, intr-o comuna mai toate fetele/femeile au mustacioara (spre mustata, unele), si sunt foarte cautate de barbatii din zona, pentru maritis. li s-a dus vestea ca sunt harnice, sanatoase, puternice, fertile. o fi un sambure de adevar in chestia asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

foarte posibil, un praf in plus de testosteron e posibil sa dea un plus de libido si temperament. Tot ce se poate.

Vive la moustache!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Mi-am adus aminte de un banc, da' nu-l retin exact asa ca improvizez:"in acea localitate au peste 1.80 inaltime, o putere de urs, beau de sting, au pumni ca ghioagele si mustati mari si negre...iar barbatii nu sunt cu nimic mai prejos!"

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Mi-am adus aminte de un banc, da' nu-l retin exact asa ca improvizez:"in acea localitate au peste 1.80 inaltime, o putere de urs, beau de sting, au pumni ca ghioagele si mustati mari si negre...iar barbatii nu sunt cu nimic mai prejos!"

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


foarte tare - pe unde ai gasit asta - nu de alta, dar as vrea sa mai distrez niste prieteni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Pentru zona cu pricina mai exista si alte solutii. Link-ul este recomandat numai persoanelor nederanjate de nuditatea ... nonsexuala.
Pe acelasi site sunt tot felul de idei despre cum poate arata zona cu pricina. Se poate recurge alternativ la diverse variante, evitand astfel monotonia.

Edit: daca link-ul deranjeaza, il sterg.

Mergi la inceput