Epilarea intima

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

Citat:

Acum, cu vreo 2 ore inainte sa merg la tortura, iau o pastila de Algocalmin. Ma ajuta sa nu simt durerea cand...musc din pumni.



scuza ma nu ma pot abtine ...

nu merge cu un spray de lidocaina (parca sa se numeste?!!) sa faci aplicatii locale ?



Nu merge Lidocaina, asa am vrut io sa-mi refac gaurili` din urechi si ciuciu
Merge doar pe gingie, nush dice

Scuze de off-topic

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Subscriu la ceara... cat a fost perioada cu sarcini/ alaptat/ copii mici am apelat si eu la lama, dar e yacky rau. pisca, e tepos, ma autointep si in plus in 2-3 zile trebuie refacuta procedura. ca sa nu mai zic de iritatiile din zona.

nu stiu daca in timp se atenueaza durerea sau te obisnuiesti, dar efectul e acelasi. nu mai simti la fel de rau.




Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buflea - pai desigur ca de epilare totala vorbim caci asa pe margini..e piece of cake...

Modelul e simpatic intr-adevar dar eu m-am trezit cam tarziu sa-l incerc caci dupa vreo 12 ani de epilat complet , in fata nu mai e "material" pentru model caci nu mai creste nimica .

Interesanta ceara aia care se lipeste doar de par. O sa intreb si eu pe-aici sa vad daca au auzit de ea. oricum , eu dupa epilat , cum ajung acasa, dau cu crema de galbenele si trece iritatia imediat. ramane doar senzatia de bineeeee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Hai mai ce naiba, sunteti mame, trecute printr-o nastere, ce atita durere la un amarit de epilat, pai atunci contractiile cum sunt?


Nu stiu...eu am nascut prin cezariana (impusa!) si in topul meu de dureri, pe primul loc am durerea de imediat dupa operatie (cand ma trezeam din anestezie) si pe doi, cea de la epilatul total cu interfesier, la care m-a luat cu frisoane. La asta s-a bagat cineva?

Porumbita, poti sa razi cat vrei...asta era si ideea. Lidocaina...hm, poate vreo 3-4 tuburi sa-si faca un pic efectul, dar cateva fas-fas-uri nici gand.

buflea, uite procedura standard la epilatul total cu lama: pozitia pe vine, foarte cracanata , cu apa+sapun sau spuma de ras. De preferat sa fie folosite aparate barbatesti, au banda de aloe vera mai zdravana si aluneca mai usor. Si merge apasat cu incredere, desi e cea mai sensibila zona, chiar nu te tai. Mai greu e cand ai ditamai burtoiu'sau chiar imposibil si atunci apelam la soti. Asadar, ideea e: cu cat stai mai cracanici, cu atat vezi mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare


buflea, uite procedura standard la epilatul total cu lama: pozitia pe vine, foarte cracanata , cu apa+sapun sau spuma de ras. De preferat sa fie folosite aparate barbatesti, au banda de aloe vera mai zdravana si aluneca mai usor. Si merge apasat cu incredere, desi e cea mai sensibila zona, chiar nu te tai. Mai greu e cand ai ditamai burtoiu'sau chiar imposibil si atunci apelam la soti. Asadar, ideea e: cu cat stai mai cracanici, cu atat vezi mai bine.


ai explicat mai bine decat am facut-o eu mai devreme...exact asa procedez si eu momentan

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Pe mine ma amuza faptul ca e printre putinele subiecte la care barbatii tac. Nu ca unii dintre ei nu s-ar epila...dar nu e barbateste sa te plangi de dureri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Eee, eu nu stiu cati din barbatii de pe forum fac procedura dureroasa....banuiesc ca nici unul, asa ca de ce sa se planga?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Eee, eu nu stiu cati din barbatii de pe forum fac procedura dureroasa....banuiesc ca nici unul, asa ca de ce sa se planga?



Al meu cu siguranta e mai istet decat mine: foloseste crema depilatoare.
Apropos de asta, prima data m-am speriat cand am gasit tubul in dulapul din baie, ca stiam ca eu nu folosesc. Si-am intrat la idei: a cui e, ce cauta crema aia la mine???
Saptamana trecuta am mers la aprovizionarea generala si m-am amuzat teribil, ascunsa dupa rafturi...era singurul barbat printre cosmeticele pentru femei, care cauta ceva anume: crema depilatoare cu galbenele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Nu merge Lidocaina, asa am vrut io sa-mi refac gaurili` din urechi si ciuciu


Off-topic: la mine, cand mi-au fost refacute gaurile pentru cercei, "lidocaina" a fost niste sare de muraturi. Frecat bine-bine, strans din dinti...si pac! acul cu ata rosie. Clasic. Romanesc. Usturator. N-as mai repeta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

off topic: AHAA... deci nu merge cu lidocaina? de aceea a urlat fica-mea ca din gura de sarpe cand i-au luat sange dupa ce au dat-o in prealabil cu lidocaina?

On topic: eu ma epilez fara probleme cu ceara, total pe peste tot pe unde e nevoie (intim ma refer) si ma si rad in draci deci am radacini puternice, dar de aceea zau daca am vreo problema la epilat. Primele dati mi-a fost frica ca va lua ceara cu tot cu "ea" dar m-am lamurit ca ramane la locul ei si merg acum fara nici un stres. Eu apelez la lama de comoda ce sunt si de lipsa de chef sa ma deplasez pana la salon. Intr-o vreme ma faceam total cu ceara calda (clasica) singura, acasa. Dar de cand mi-am epilat si canapeaua, am renuntat.

Mergi la inceput