MONTIGNAC (173)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

Brandusik si eu am trecut printr-o faza nasoala, drept care
nu am mai postat mai mereu meniurile ca mai aveau si abateri, insa miercuri am fost al birou si am fost admirata cat de bine arat si ca am slabit.. ceea ce m-a motivat sa revin la stilul de viata adoptat..
Eu una fac abateri cand sunt stresata, asa ca acum incerc sa fiu mai linistita. Eu cred ca poate mai toate facem abateri important este sa ne revenim, si sa constientizam ce ne dorim.
Ma bucur ca ai un week-end prelungit. Eu in wk fac sarmale( carne+quinoa)
Puisor spor la impachetat si distractie placuta!

Meniul de azi:
MD: omleta+cafea
P: peste la cuptor cu rosii
C: iaurt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

carmen si la mine e la fel cu prosteala...cand is stresata se intampla ca parcama gandesc la tot felul de prostii numai la ce mananc nu

eu dupa cum spuneam fac (sau am in cap sa fac) ardei umpluti si ciorba de perisoare...ultima oara cand am facut ardei umpluti am pus quinoa dar cred ca am pus cam muul ca mi s-au parut putin amarui...la perisoare nu pun nik..adik doar carnea si legume...poate o sa fac la fel si cu ardeii..

azi:
Md: kaizer cu wasa
G: susan cu miere
P: basmati cu sos (faza 2)
G: caise
C: supa cred

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Eu functionez altfel - cand sunt stresata nu mai mananc nimic si bineinteles, slabesc. Dar nu-mi convine sa slabesc astfel.
Brandusikule, au zic sa nu te mai gandesti la treburi, bucura-te de pauza si ai sa vezi ca de miercuri vei avea mai mult spor

Maine ( de fapt astazi ) ma duc la concert la "La La Band". Nici macar nu stiu daca se scrie asa. M-au asaltat picii sa-i duc. Sper sa fie ok .

Meniu:
D: cafea+wassa
P: pui rotisat
C: salata din rosie, ardei gras si usturoi; iaurt , smanatana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Unde ati disparut ?
Sa nu-mi spuneti ca nu mai intra nimeni pana marti ?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

eu is aici da nu prea am avut chef de scris...aici dupa cateva zile super calde ploua de joi...si deci weekendul meu prelungit nu poate fi petrecut decat in casa...da e ok..incerc sa dorm si mai uit de sarcini(asa un caracter aiurea am ca atunci cand am ceva pe creier nu ma ia somnul ..nu-s buna de nimic)

de mancat azi:
G: cirese
MD: paine de tarate cu ceva kaiser(am gasit la un magazin polonez)
G: kinder bueno
P: peste cu otet si ceva suc de rosii, mamaliguta
C: niste bucati de castravete cu putina sare pe ele

dupa cum vedeti e plin e abateri meniul meu..da mno...o data sarbatoreste regina 60 de ani de tron ( si dureaza si 4 zile)

ca sa ma fac si mai tare de ras..nu am facut ardei umpluti ca mi-am adus aminte ca mai aveam niste sarmale la congelator si le-am scos..mai naspetel e ca am luat carne tocata si acum nush ce sa fac cu ea...ceva idei??

maine cred ca o sa fac ceva clatite monti ca sa nu mai cad in pacat cu prostii si trebe sa gasesc ceva sa fac cu carnea aia tocata...mai am lintea verde care nu am facut-o...da cum s-o fac cu carne tocata?hmmmm

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

pentru cine e interesat ...o sa fac asta http://veronica.forumhit.ro/t6404-mancare-picanta-de-linte-cu-carne-tocata da asta pe marti ca sa am restu de saptamana sa iau la munca...

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, sau poti sa faci mancare de linte normala si chiftele la cuptor.

Azi ne intoarcem de launguri deci de maine sunt pe baricade,

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetele,

Si eu am avut wekend prelungit si incarcat. Vineri am fost cu scoala si gradinita in excursie. A fost super, dar foarte obositor. Sambata am participat tot familionul la maraton, la proba family de 1 km. ieri la biserica si in sfarsit invitati la masa la taica-meu, unde am mancat sarmale cu orez, dar n-am avut ce face. Azi mergem dupa-masa intr-o localitate de langa Arad unde se va desfasura un festival al tinerelor talente si vor canta si copii mei mari.

M-am cantarit de dimineata si aveam 72,7 deci am scazut 800g in saptamana asta.

Meniu de azi : - pachetele de primavara ( foi de salata, in mijloc am pus p bucatica de somon afumat, branza telemea de capra si o rosie si le-am rulat ca pe sarmale)
- gratar cu sos tzatziki
- iaurt facut de mine ca e delicios.

Brindu suna bine mancarea ta de linte. Cred ca voi face si eu zilele urmatoare.

Puisorule distractie pe unde umblati si balaceala placuta.

Andanii ne-ai parasit?

Ninha ti-au plecat musafirii?

Va doresc o zi minunata.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mel cum a fost la concert?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Somleac am facut iar febra si nu m-am incumetat sa ies din casa. A fost doar sotzul cu picii dupa el. S-a intors cam plictisit, dar cei mici au fost super incantati. Le-a placut tare mult, au cantat, au tipat. Am inteles ca media de varsta era cam 13 ani, asa ca iti dai seama de ce s-a intors sotzul plictisit.

Ce viteza ai la slabit ! Suuuuper !

Brandu cum faci clatitele monti ?

Nu ne-am mai cantarit asa ca nu ma pot lauda.

Meniu:
D:cafea
P: piept de curcan la gratar ( e cam tare ) si ciorba de dovlecei
C: nu stiu inca ...... sigur un iaurt, branza dulce , salata si .... mai vedem

Mergi la inceput