MONTIGNAC (173)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neata,

Mel multa sanatate. Eu nu am asa reactii urate la pastile dar nici nu iau, singurele dati cand am luat calmant a fost cand am nascut.

Carmen placinta cu loboda, de fapt branza soi loboda am facut-o cu aluatul de la minipiza. Pentru umplutura am calit loboda cu ceapa si verdeturi si am amestecat cu branza si un ou.

Meniu de ieri MD vinete cu paine
P linte rosie cu pulpita
C capsuni
gustare am avut 2 patratele de cioco neagra

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Hello, frumoaselor! hai la , everybody! e mare, fierbinte, aromata, si are doar uuuuuun stropishor mic de lapte!

O, doamne , abia astept sa plece musafirii! sunt de doua saptamanai aici si din cauza lor nu pot manca asa cum trebuie!

Am venit la lucru sa si sa ma relaxez, ca acasa nu se poate


Aseara am mancat ceva ce nu mai mancasem de mult: saramura de crap! mmmm, a fost de-li-cioa-sa!!!
Azi iar avem pranz in oras, cu colegii. pot sa-mi iau o salata sau ceva de genul, dar deseara e ziua unui musafir si nu stiu cum o sa scap. ppppfffffffffff!!!
tot va aud cu placinta aia cu loboda si mi se face pofta. am si cumparat loboda, dar bineinteles ca n-am reusit sa fac nimic cu ea.
am incercat sa fac macaronsii duminica, dar a fost un fiasco total de la bun inceput, nici macar aluatul nu a iesit.

Cam astea ar fi noutatile mele, ma tem ca n-am cu ce sa ma laud
nici nu ma cantaresc pana duminica, ca mi-e frica. duminica trecuta eram cu stagnare

va si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Nu ma simt deloc bine. Cred ca daca as sta in casa cateva zile ar fi mult mai bine. Probabil ca de la alternanta frig - cald + umezeala de afara nici nu ma voi face bine asa de repede. Ma omoara o tuse! Ce leacuri babesti mai stiti ?

Meniu:
D: cafea + pastile
P: Ciorba de teci , varza calita , ficatei
C: nu-mi intra nimic pt ca imi este f. rau

Pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel puey zile de repaus cred ca e cel mai bun leac babesc..cat despre tuse..mama mea imi facea ceai de frunze de ceapa...bun...si nici la gust nu e aiurea...sau din frunze de gutui

si cred ca pentru senzatia de moleseala...multe fructe cu vit C

sper sa te faci bine curand

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

unde ati disparut cu toatele?

Mel imi pare rau ca esti bolnava. Eu in cazuri de stea ma tratez cu propolis cu miere ( 15 pic pe o lingurita de miere de 3-4 ori / zi)

Pe azi n-am nimic de mancare, habar n-am ce voi manca

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Gata !!!!
Sunt muuuuuult mai bine !!!!!!

Multumesc mult pt sfaturi!

Brandusikule te-ai mutat ?

Somleac nici eu nu stiu ce voi manca astazi pt ca daca am bolit , nu m-am mai preocupat de mancare....

Mai .... unde ati disparut toate ?
Ati inceput sa-l sarbatoriti pe 1 iunie ? Ce faceti maine cu piticii ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mel, ma bucur ca esti mai bine. Noi pt tuse folosim de obicei ceai de scai vanat.

Ninha, o sa imi iau revansa la saramura ta de crap cand mergem in concediu in Delta. Cinci zile vreau sa mananc numai peste. Am zis Poate data viitoare ies macaronsii. Mie mi s-au parut tare complicati de facut

Brandu, cum e noua casa? Vreun vecin frumusel?

Nu zic nimic de meniuri ca am calcat stramb si mi-e rusine

Din pacate, maine voi fi la servici iar dupa, am de facut bagaje. Sambata dimineata plecam la Hajdu pana luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

hei fetili...nu m-am mutat..pe 28-29 iunie...pana atunci is in trebi cu plecarea in Polonia la mijlocul lunii si cu personaje care se gasesc ca au nev de ajutorul meu
in rest...mananc pe sarite ce apuc...ambitia mea a zburat cu totul

mel ma bucur ca esti mai bine

puisoaro poate te intalnesti cu ai mei in Delta ca spuneau ca planifica sa mearga in sulina prin iulie

meniul azi:
Md: lapte cu fulgi
G:nectarina, ceai cu lapte
P: orez basmati cu sos cu carne de vita (faza 2)
G: nectarina si jumate de mar (ma doare de mor o masea...adik de fapt gingia ca e ranita)
C: ceva carnita

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Brandusikule sunt taaaaaaare mandra de tine
Cu mutatul ce sa zic, stiam ca e pe sfarsit de luna, dar nu mai tineam minte care luna .

Puisorule sa ai vreme frumoasa si distractie maxima !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel macar tu sa fii mandra de mine ca eu simt ca bat pasul pe loc...

eu deja mi-am pus in schema meniul de vichend...ciorba de perisoare si ardei umpluti ca tot ma gandesc la ei de cand s-o vorbit mai acum 2 sapt parca

aici marti e aniveresarea de diamanat a reginei..adik implineste 60 de ani de cand a fost incoronata...drept urmare..luni si marti e liber..drept urmare...nu am voie macar sa intru in cladirea facultati...si acum am trebi pana peste cap..dar partea buna e ca...am un vichend super prelungit

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput